En
تاریخ : يکشنبه 16 تير 1398
کد 3525

با هماهنگی معاونت فرهنگی و جوانان اداره ورزش و جوانان شهرستان‌پردیس انجام شد:

برگزاری کارگاه هوش هیجانی مادران و کودکان با عنوان باغچه ذهن به مناسبت دهه کرامت

به گزارش روابط عمومی اداره ورزش و جوانان شهرستان‌پردیس، این کارگاه به مناسبت گرامیداشت دهه کرامت با حضور ۲۸ نفر از علاقه مندان در فاز ۴ پردیس با تسهیلگری شایسته شاه مرادی نیا برگزار شد.
دکتر دارا در این خصوص گفت: این کارگاه شامل انواع فعالیت ها و بازیهای حسی-حرکتی مناسبی بود که لازم است مادران جوانی که دارای کودکان ۴تا ۸ ساله هستند با آنها آشنا باشند.
معاون اداره ورزش و جوانان افزود؛ این بازی ها ادراک بینایی، شنوایی و لامسه را در کودک تقویت می کند و مهارت های حرکتی، تمرکز، تعادل و هماهنگی چشم و دست کودک را بهبود می بخشد.
وی گفت: مدت زمان برنامه ریزی شده برای بازی ها و تخلیه هیجانی یک ساعت تعیین گردید و بازیها، خلاقیت ها و ورزش ها توسط شایسته شاه مراد نیا مربی ورزش های تخلیه هیجانی ارائه شد.
مسئول کارگروه فرهنگی ورزشی ورزش و جوانان تصریح کرد: هدف از برگزاری این کارگاه ضمن گرامیداشت دهه کرامت و لزوم جریان سازی و آموزش در حوزه بانوان، ایجاد نشاط و در نهایت سلامت جسم و روان برای مادران بوده است.
دکتر درخشان دارا در تکمیل اطلاعات کارگاه هوش هیجانی تحت عنوان باغچه ذهن گفت: هوش هیجانی یا EQ شامل شناخت و کنترل هیجان‌های خود، همدلی کردن با دیگران و حفظ روابط رضایت‌بخش است. به عبارت دیگر شخصی که هوش هیجانی بالایی دارد، به طور موفقیت‌آمیزی مولفه‌های شناختی فیزیولوژیکی و رفتاری هیجان‌ها را با یکدیگر تلفیق می‌کند.
وی خاطر نشان کرد: بررسی‌ها نشان داده بسیاری افراد با داشتن  IQ متوسط، ولی با بهره گیری از هوش هیجانی نسبتا بالا موفقیت‌های بسیاری را کسب نموده‌اند، به طوری که هم اکنون در بسیاری از کشورهای توسعه یافته افراد با هوش هیجانی بالا را جهت مشاغل مدیریتی بر می‌گزینند. در کارگاه هوش هیجانی سعی شد تا ضمن ارائه مطالب علمی با ذکر مصادیق اجرایی و عملی درباره هیجانات و هوش هیجانی به مادران به عنوان مکانیزم کنترلی آن، با انجام فعالیت‌هایی شرکت کنندگان را در زمینه شناخت هرچه بهتر هوش هیجانی و طرق ارتقای آن یاری رسانیم.  • نوشته شده
  • در يکشنبه 16 تير 1398
  • ساعت 21
  • توسط ورزش جوانان پردیس
  • تعداد بازدید 16