En
تاریخ : يکشنبه 16 تير 1398
کد 3528

با اجرای برنامه های گرامیداشت دهه کرامت بارویکرد مبارزه با موادمخدر

ورزش همگانی شهرستان‌ پردیس روی خط نشاط قرار گرفت

به گزارش روابط عمومی اداره ورزش و جوانان شهرستان پردیس، هادی سوهانی در جریان همایش پیاده روی خانوادگی که به مناسبت هفته مبارزه با مواد مخدر برگزار گردید، گفت: این همایش ساعت هفت صبح روز جمعه ۱۴ تیرماه از میدان‌‌امام خمینی(ره)پردیس با حضور شهروندان ورزش دوست آغاز شد.
رییس هیات ورزشهای همگانی شهرستان پردیس با بیان اینکه پیاده روی بهترین و ساده‌ترین ورزش برای تمامی سنین است که تاثیر زیادی در بهبود روند زندگی و داشتن تناسب اندام افراد دارد، افزود: پیاده روی ورزشی مناسب برای همه سنین به شمار می‌آید و تنها ورزشی است که کمتر کسی می‌تواند از انجام دادن آن به دلایل واهی فرار کند.
وی ادامه داد: توسعه ورزش همگانی در سطح شهرستان و با حضور شهروندان، گامی مؤثر در راستای پیشگیری از گرایش جوانان به مواد مخدر است .
وی با تأکید بر لزوم افزایش زمینه‌های حضور و نقش‌آفرینی جوانان مشتاق در ورزش‌های مختلف، بیان کرد: باید دانست مقابله اصولی با پدیده شوم گسترش موادمخدر در میان جوانان نیازمند اندیشیدن راهکارهایی از جمله گرایش آن‌ها به ورزش‌های همگانی است به گونه‌ای که ورزش در سبد خانوار‌ها قرار گیرد.
سوهانی با اشاره به مهم‌ترین اقداماتی که در یک سال وچند ماه اخیر در این راستا انجام شده ، گفت: احداث سالن‌های ورزشی ویژه گروه‌های سنی مختلف و با کاربری‌های ورزش‌های گوناگون ‌توسط شهرداری و شورای اسلامی پردیس از منظر زیرساخت، راه اندازی ایستگاه های ورزش صبحگاهی، فعال نمودن رشته های زیرمجموعه ورزش همگانی و برگزاری مسابقات و کارگاه های مختلف در این زمینه، رویدادهای ورزشی فرهنگی در خصوص کودکان و بانوان، تشویق جوانان و نوجوانان برای حضور در اماکن ورزشی و بهره گیری از منابع طبیعی شهرستان جهت ورزشهای محیطی و گردشگری از اقدامات موثر هیات همگانی در گسترش ورزش بوده است.
رئیس هیات ورزشهای همگانی شهرستان پردیس، سیاست ورزش همگانی را ایجاد شور و نشاط و ایجاد انگیزه همه برای ورزش برشمرد و افزود: تمام تلاش مجموعه همگانی شهرستان خدمت رسانی به مردم در زمینه ورزش است تا شاهد جامعه‌ای سالمتر و پر نشاط باشیم.
سوهانی در پایان ضمن قدردانی از مردم برای حضور پرشور در این برنامه تاکید کرد: تفاوت ورزش‌ها همگانی و قهرمانی در این است که در انجام همگانی ورزش هدف اصلی «سلامتی برای همه» است، درصورتی‌که در ورزش‌های قهرمانی هدف «کسب مهارت و رقابت» بوده، یعنی کسانی که به ورزش همگانی می‌پردازند هدف شان به دست آوردن سلامتی و نشاط برای خود و دیگران است و در ورزش‌های همگانی پیروزی واقعی زمانی اتفاق می‌افتد که همه شهروندان سالم و شاد باشند.

 
  • نوشته شده
  • در يکشنبه 16 تير 1398
  • ساعت 21
  • توسط ورزش جوانان پردیس
  • تعداد بازدید 3