En
تاریخ : دوشنبه 17 تير 1398
کد 3532

فرماندار پردیس در جلسه شورای ورزش: ارتباط نزدیک ورزش و آموزش و پرورش رمز سلامت، موفقیت و سعادت جامعه است

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی فرمانداری، جلسه شورای ورزش شهرستان پردیس به ریاست عبدالعظیم رضایی فرماندار شهرستان برگزار شد.
فرماندار پردیس در این جلسه یکی از خواستگاه های مهم ورزش را در آموزش و پرورش دانست و گفت:  ورزش رمز سلامتی روح و جسم است و می تواند مشکلات و بیماری های روحی و روانی را نیز بر طرف کند و جذب دانش آموزان به ورزش و اختصاص ساعات دیگری غیر از زنگ ورزش به این امر مهم، موجب کاهش معضلات اجتماعی و حرکت جامعه به سمت سلامت، موفقیت و سعادت خواهد شد.
                                             
رضایی افزود: ورزش همگانی باید گسترش پیدا کرده و مشارکت مردم در این عرصه افزایش یابد و برای ورزش حرفه ای نیز نقشه راهی ترسیم و امکانات برای دستیابی و حفظ نقاط درخشان تجمیع شود تا با روی آوردن به ورزش و کسب موفقیت های متوالی، شهرستان نوپای پردیس درگیر مشکلات حاشیه ای نشود و از نام آن در استان و حتی کشور به نیکی و کسب موفقیت های گوناگون یاد شود.
 
نماینده عالی دولت در شهرستان پردیس با اشاره به مشکلات مطرح شده در این جلسه پیرامون اماکن ورزشی گفت: باید از ابتدا با بررسی های کارشناسانه وارد موضوع شویم تا پس از صرف هزینه های زیاد و ایجاد امید و نشاط در یک منطقه از شهرستان، کارها گره نخورد و مشکلات متعدد به وجود نیاید.
 
رضایی افزود: اگر مشکلاتی به وجود آمد نباید اجازه داد قدیمی شده و رسوب کند زیرا با جابجا شدن مدیران، برخی نقاط روشن و راهکارهای مناسب برای برطرف کردن مشکلات به فراموشی سپرده می شود و کارها پشت هم به مشکل بر خواهد خورد و در صورت بروز هرگونه معضل و آسیب اجتماعی و فرهنگی، افرادی که اکنون در منصب ریاست ادارات و نهادها هستند  از نظر قانونی، اخلاقی و شرعی مسئول بوده و باید پاسخگو باشند.
 
وی به درگیر بودن برخی روسای ادارات با دستورالعمل ها و ابلاغیه ها نیز  اشاره کرد و گفت: برای توسعه اماکن ورزشی و تسهیل در استفاده مردم از این اماکن باید از تمام ظرفیت های قانونی برای کمک به فعالان این بخش استفاده کرد اما رعایت معیارهای قانونی برای تایید صلاحیت اخلاقی و حرفه ای متولیان و مربیان سالن های ورزش و باشگاه ها به عنوان یک اصل مهم همیشه وجود خواهد داشت.
 
فرماندار پردیس در پایان، واگذاری مسئولیت هیات های ورزشی به مسئولان ادارات  و نهادها را امری برای استفاده از امکانات موجود در راه توسعه و پیشرفت آن هیات در شهرستان دانست و تصریح کرد: معنی ندارد که شخصی به خاطر رانتی که در اختیار دارد مسئولیت یک هیات ورزشی را بر عهده بگیرد بلکه باید در آن رشته سابقه فعالیت موثر داشته و تسهیل کننده امور باشد و فعالیت وی مورد ارزیابی قرار گیرد.
 

  • نوشته شده
  • در دوشنبه 17 تير 1398
  • ساعت 14
  • توسط روابط عمومی فرمانداری پردیس
  • تعداد بازدید 28