En
تاریخ : يکشنبه 23 تير 1398
کد 3542

ستاد ساماندهی امور جوانان شهرستان پردیس تشکیل جلسه داد

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی فرمانداری، سومین جلسه ستاد ساماندهی امور جوانان شهرستان پردیس به ریاست حسن بابایی معاون سیاسی و انتظامی فرماندار برگزار شد.

 این جلسه با حضور روسای ادارات و نهادهای عضو، اعضای شورای مشورتی امور جوانان فرماندار و نمایندگان سازمان‌های مردم نهاد مرتبط در سالن جلسات فرمانداری برگزار و معاون فرماندار هدف از تشکیل این جلسات را استفاده از نظرات تخصصی اعضا در امور مربوط به جوانان دانست و گفت: شناخت شرایط شهرستان از جنبه‌های مختلف، طراحی برنامه‌های نوین و جوان پسند و رعایت چارچوب های فرهنگی و شرعی از مواردی است که در مقوله برنامه‌ریزی دارای اهمیت فراوان است.

 وی افزود: طرح غنی سازی اوقات فراغت مختص به فصل یا زمان خاصی نیست و در همه طول سال می توان با تدبیر مناسب، فرصت را برای آموزش جوانان در حوزه های مهارتی، فرهنگی و اجتماعی فراهم و بستر شکوفایی بیش از پیش جامعه را با جوانانی آگاه و مشارکت جو مهیا کرد.

 محمد سیفی رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان نیز حل مسائل و مشکلات جوانان را دغدغه اصلی مسئولان دانست و گفت: شکوفایی استعدادها و استفاده بهینه از توانایی های جوانان در امور باید در اولویت مسئولان باشد و برنامه ها با رویکردی محتوایی به دبیرخانه ستاد ارسال شده تا با تجمیع امکانات بتوان بهترین بازخورد که مشارکت همه جانبه جوانان است را از برنامه ها گرفت.

در ادامه و پس از تبادل نظر حاضران مقرر شد؛ افراد جوان جویای کار برای ارائه آموزش های رایگان به مراکز آموزش فنی و حرفه ای و پس از آن به اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی معرفی شوند همچنین موضوع سواد رسانه ای به منظور پیشگیری از بروز آسیب های فضای مجازی با برگزاری دوره‌های آموزشی برای اقشار مختلف به ویژه دانش‌آموزان، دانشجویان و خانواده‌ها برگزار شود.

ارائه برنامه های شاخص ادارات برای هفته گرامیداشت ازدواج و تعالی خانواده، استفاده رایگان افراد تحت پوشش نهادهای حمایتی از مجموعه های ورزشی، ارزیابی اثربخشی برنامه‌ها توسط اداره بازرسی فرمانداری، همکاری شهرداری ها و دهیاری ها در برنامه برگزاری برنامه های محله محور و ترویج سبک زندگی سالم با همکاری اداره بهداشت از مصوبات این جلسه بود.  • نوشته شده
  • در يکشنبه 23 تير 1398
  • ساعت 15
  • توسط روابط عمومی فرمانداری پردیس
  • تعداد بازدید 19