En
تاریخ : يکشنبه 23 تير 1398
کد 3545

برگزاری جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان پردیس

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی فرمانداری، جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان پردیس به ریاست حسن بابایی معاون سیاسی و انتظامی فرماندار برگزار شد.

این جلسه با هدف ارائه گزارش هزینه ها و عملکرد اداره کتابخانه های عمومی شهرستان در سال 97، بررسی اقدامات انجام گرفته برای تامین سرانه های مربوطه و برنامه ریزی برای افزایش میزان مطالعه مفید در شهرستان برگزار و معاون فرماندار در ابتدا با اشاره به جدید التاسیس بودن شهرستان و وجود نقص در زیرساخت های مربوط به این بخش گفت: وضعیت کتابخانه ها چندان مناسب ارزیابی نمی شود و در شهرستان هنوز درگیر تامین زیرساخت ها هستیم و با وضعیت مطلوب فاصله زیادی داریم به ویژه در فازهای جدید پردیس که در حال احداث است.
 
بابایی به وضعیت بومهن نیز اشاره کرد و گفت: تنها کتابخانه شهر بومهن، یکی از چهار منطقه شهری را پوشش می دهد و برای رسیدن به نقطه مطلوب از نظر سرانه ها باید 4 کتابخانه دیگر در شهر بومهن احداث شود و احداث حداقل سالی یک کتابخانه در شهرستان می تواند جوابگوی نیازهای شهروندان باشد و این موضوع تلاش، جدیت و همت مضاعف متولیان را می طلبد تا در کنار رسیدن به نقطه مطلوب از نظر سخت افزاری، بتوان برنامه های فرهنگی و تشویقی را اجرا کرد.
 
در ادامه سلطان محمدی ردیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان به بیان گزارش عملکرد در حوزه های تعمیرات، تجهیز و افزایش کتابهای کتابخانه ها و چگونگی ایجاد زمینه مشارکت بیشتر شهروندان در جشنواره رضوی پرداخت و در پایان مقرر شد؛ بخشی از اراضی با کاربری فرهنگی پس از انجام بررسی های لازم برای احداث کتابخانه به اداره کتابخانه های عمومی واگذار شده و با استفاده از ظرفیت خیرین و منابع موجود، نسبت به احداث اقدام شود.
 
برگزاری نشست های کتابخانی در تمام ایام تابستان، ارائه خدمات کتابخانه ای با استفاده از ظرفیت کتابخانه سیار شهرستان و اخذ موافقتنامه های مربوطه توسط اداره کتابخانه ها و بهرهمندی از همه ظرفیت های موجود برای افزایش مشارکت شهروندان در مسابقات کشوری از جمله مصوبات این جلسه بود.  • نوشته شده
  • در يکشنبه 23 تير 1398
  • ساعت 16
  • توسط روابط عمومی فرمانداری پردیس
  • تعداد بازدید 10