En
تاریخ : شنبه 26 مرداد 1398
کد 3676

با حضور روسای هیات های مذهبی برگزار شد: همایش بزرگ پیام آوران عاشورا در شهرستان پردیس

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی فرمانداری، همایش بزرگ روسای هیات های مذهبی شهرستان پردیس با عنوان پیام آوران عاشورا عصر دیروز و با حضور تنی چند از مسئولان استانی و محلی در محل بوستان نورالشهدای شهر پردیس برگزار شد.

 این مراسم با حضور عبدالعظیم رضایی فرماندار پردیس، غلامرضا سهرابی مدیرکل تبلیغات اسلامی استان تهران، حجت الاسلام توسلی امام جمعه، فرماندهان نیروی انتظامی و ناحیه مقاومت بسیج شهرستان، روسای شورای اسلامی شهرهای پردیس و بومهن و روسای و اعضای هیات امنای هیات های مذهبی سطح شهرستان با هدف بررسی مشکلات هیات ها در سال گذشته، تبادل نظر برای ارتقاء سطح نظم و امنیت و تبیین بایسته های ایام محرم برگزار شد.
 
در ابتدای این جلسه حجت الاسلام حسینی تبار رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان ضمن تبریک دهه ولایت و اعیاد قربان و قدیر، هیات های مذهبی را دارای کارکردی بسیار فراتر از برگزاری مراسم عزاداری در ایام خاص دانست و خواستار برنامه ریزی مدیران این هیات ها و استفاده از ظرفیت های موجود در شهرستان برای تعمیق فرهنگ عاشورایی شد.
 
در ادامه حجت الاسلام توسلی امام جمعه شهرستان با بیان اینکه عاشورا امروز جهانی و بین‌المللی شده است و باید پیام غدیر را نیز مانند پیام عاشورا با همه ابعاد و رسالت هایش به سایر ملت‌های دنیا انتقال دهیم افزود: بسیاری از عزاداری ها ارزشمند و با شکوه است و زن و مرد هرچند با ناملایمات اقتصادی، پرچم عاشورا را برافراشته می کنند اما در برخی هیات های مذهب حرکات و روش‌های ناپسندی وجود دارد که علاوه بر داشتن اشکال مسلم شرعی، باعث خورده گرفتن دشمنان ما می شود و باید کمک کنیم این مسائل برطرف شود.
 
حجت الاسلام علی اصغر سهرابی مدیرکل تبلیغات اسلامی استان تهران نیز با اشاره به اینکه زمینه پیوستن مسلمانان به یکدیگر در کنگره جهانی اربعین در حال شکل گیری است، بر رابطه دوستانه بین هیات امنای هیات های مذهبی و همدلی و دوستی بین این هیات ها تاکید کرد و خواستار هم افزایی برای درک و تبیین بهتر فلسفه عاشورا در مراسم و عزاداری ها شد.
 
غلامرضا حسنوند فرمانده نیروی انتظامی شهرستان هم در ادامه با تاکید بر لزوم همکاری هیات‌های مذهبی با نیروی انتظامی و بسیج در ایام عزاداری سالار شهیدان افزود: فرد فرد ما نقش مهمی در فرهنگ سازی و انتظام بخشی برای برگزاری مراسم عزاداری سیدالشهدا(ع) داریم و تلاش میکنیم از ایجاد راهبندان به دلیل حرکت دسته های عزاداری در خیابان‌های شهر جلوگیری شده، امنیت حسینیه ها و هیات ها تامین شود و مبارزه با خرافات و نمادهای نا متعارف در هیات‌های مذهبی را در دستور کار داریم و انتظار می رود با همکاری مدیران هیات های مذهبی این امر به خوبی محقق شود.

عبدالعظیم رضایی  فرماندار پردیس نیز مسئولان هیات ها، مداحان و سایر خدمتگزاران امام حسین (ع) را دارای حسن نیت و ارادت به آستان مطهر اهل البیت(ع) دانست و افزود: طی سال‌های گذشته دچار برخی انحرافات لفظی و معنوی در این زمینه شده‌ایم اما باید بدانیم امام حسین(ع) برای دفاع از حق و امر به معروف و نهی از منکر شهید شدند و امروز ما به اهداف ایشان چندان توجه نداریم.
 
این مقام مسئول تصریح کرد: سکه تاریخی واقعه عاشورا دو رو دارد، یکی ظلمت، سیاهی، ماتم و اسارت و دیگری وفاداری، شجاعت، حق طلبی و تسلیم و رضایت در برابر حق تعالی در حالی که در بعضی از مراسم مدام از عزا و ماتم صحبت می شود و به بازگو کردن فلسفه قیام سالار شهیدان(ع) توجهی نمی شود.
 
در ادامه روسای هیات های مذهبی مشکلات و نقطه نظرات خود را بیان کردند و حاضران به تبادل نظر پرداختند.
 
گفتنی است در شهرستان پردیس 220 هیات مذهبی شناسایی شده اند که از این میان 120 هیات با مراجعه به اداره تبلیغات اسلامی، مجوز های مربوطه را اخذ کرده اند.  • نوشته شده
  • در شنبه 26 مرداد 1398
  • ساعت 11
  • توسط روابط عمومی فرمانداری پردیس
  • تعداد بازدید 22