En
تاریخ : دوشنبه 28 مرداد 1398
کد 3681

برگزاری جلسه شورای مشورتی امور ایثارگران شهرستان پردیس

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی فرمانداری، جلسه شورای مشورتی امور ایثارگران شهرستان پردیس به ریاست عبدالعظیم رضایی فرماندار شهرستان در محل سالن جلسات فرمانداری برگزار شد.

این جلسه با حضور سردار علی اصغر محسن شیخی مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان تهران، حجت الاسلام توسلی امام جمعه، فرمانده ناحیه مقاومت بسیج، نمایندگان شهرداری و شورای اسلامی شهر پردیس و اعضای حقیقی شورای مشورتی  و مشاور فرماندار در امور ایثارگران برگزار و فرماندار پردیس محور اصلی جلسات شورای مشورتی را زنده نگه داشتن یاد و خاطره شهدا و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه دانست و ضمن تقدیر از توجه مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان تهران به شهرستان، با تازه تاسیس بودن پردیس گفت: این شهر در زمان دفاع مقدس وجود نداشته و اکنون که جمعیت زیادی در شهرستان ساکن شده اند، وجود پایگاه ها و کانون های معنوی و فرهنگی که زنده کننده دوران طلایی دفاع مقدس باشند ضروری است.
 
در ادامه فرمانده ناحیه مقاومت بسیج شهرستان به انجام طراحی اولیه المان های مربوط به مقبره الشهدای فاز 8 و 11 اشاره کرد و گفت: برای فاز 8 المانی با متراژ 120 متر مربع در نظر گرفته شده که می توان در آینده از مسجد کنار این بنا برای اجرای برنامه های مختلف بهره برد و برای فاز 11 نیز پیشنهاداتی مطرح شده که در حال بررسی آن هستیم.
 
حجت الاسلام توسلی امام جمعه شهرستان نیز بوستان نورالشهدای پردیس، مزار شهدای شهر بومهن و مقبره شهدای گمنام جاجرود را پایگاه های فرهنگی دانست و گفت: هر روز خیل عظیم زائران در این اماکن مقدس حاضر می شوند و از نعمت وجود شهدا بهره مند شده و معنویات با این حضور در جامعه نفوذ پیدا خواهد کرد.
 
مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان تهران نیز با اشاره به اینکه شهرستان پردیس با توجه به افزایش روز افزون جمعیت، تازه تاسیس بودن و فقدان زیرساخت‌های فرهنگی و معنوی کافی نیازمند بهره مندی از عطر حضور شهدای گمنام هستند، وجود مقبره‌های شهدای گمنام را محلی برای تجمع فرهنگی، مذهبی و معنوی شهروندان دانست.
 
وی از پیگیری مسئولان شهرستان برای تدفین شهدای گمنام در فاز های جدید شهر پردیس قدردانی کرد و با تاکید بر اینکه تشییع و تدفین شهدا در فاز 8 قطعی شده است از لزوم پیگیری و هماهنگی بیشتر برای تدفین شهیدان گمنام در فاز 11 سخن گفت.
 
در پایان این نشست و پس از تبادل نظر حاضران، احکام اعضای هیات امنای مرکزی مزار مطهر شهدای شهرستان اهداء شد. 
  • نوشته شده
  • در دوشنبه 28 مرداد 1398
  • ساعت 09
  • توسط روابط عمومی فرمانداری پردیس
  • تعداد بازدید 26