En
تاریخ : چهارشنبه 23 مرداد 1398
کد 3684

تشییع و تدفین دو شهید گمنام در مسکن مهر پردیس

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان تهران درباره خبر حضور شهدای گمنام در ۲ فاز شهر جدید پردیس گفت: دو فاز 11 و 8 از سوی مسئولان شهرستان برای ساخت المان شهدا معرفی شده است.

به گزارش خبرگزاری فارس، نشست شورای مشورتی امور ایثارگران امروز با حضور سردار علی اصغر محسن شیخی مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان تهران، امام جمعه، فرماندار فرمانده سپاه، معاون شهردار و اعضای شورای اسلانی شهر پردیس در سالن جلسات فرمانداری پردیس برگزار شد.

بنابراین گزارش در ابتدای این مراسم فرماندار شهرستان پردیس این شهر را تازه تاسیس دانست و گفت: ساکنین این شهر در دوران جنگ حضور نداشتند اما حضور شهدای گمنام حال و هوای دفاع مقدس و فضایی معنوی را به شهرستان باز می‌گرداند.

در ادامه فرمانده سپاه شهرستان پردیس بیان کرد: دو المان در دو فاز 11 و 8 پردیس ساخته شده و پذیرای شهدای گمنام است.

وی گفت: 120 متر مجموع متراژ المان شهدای فاز 8 پردیس است و می‌توانیم از ظرفیت مسجد کنار این المان نیز برای برگزاری مراسم‌های مختلف بهره ببریم اما برای المان فاز 11 در نظر داریم المانی در قالب کهف‌الشهدا ساخته شود.

در ادامه این نشست حجت‌الاسلام والمسلمین حسین توسلی امام جمعه شهرستان پردیس ضمن خیرمقدم به حضار اظهار کرد: بوستان نورالشهدای پردیس، مزار شهدای شهر بومهن و مقبره شهدای گمنام جاجرود هر روز میزبان خیل عظیم زائرین است و به سمت معنویات پیش می‌رود.

وی گفت: بوستان نورالشهدای پردیس با گذشت زمان به قطب فرهنگی منطقه تبدیل شده و با ادامه طرح توسعه این منطقه شاهد شکوفایی فرهنگی در پردیس خواهیم بود.

توسلی افزود: ساخت المان در فاز 8 و 11 باید هرچه زودتر محقق شود و درخواست داریم اختصاص شهدای گمنام برای فاز 8 قبل از محرم صورت بگیرد تا با تکمیل و ساخته المان نخستین هیات مذهبی در این فاز راه‌اندازی شود.

در حاشیه این نشست سردار علی اصغر محسن شیخی، مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان تهران در گفت‌وگو با خبرنگار فارس اظهار کرد: به طور معمول اداره یادمان‌های شهدای گمنام برعهده بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس است ما با انتصاب و تشکیل هیئت امنا آنها را اداره می‌کنیم.

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان تهران درباره خبر حضور شهدای گمنام در ۲ فاز شهر جدید پردیس، گفت: شهرستان پردیس با توجه به افزایش روز افزون جمعیت و به دلیل زیرساخت‌های غیر مسکونی این منطقه از گذشته فاقد امامزاده، مسجد و حسینیه بوده و با وجود اینکه مومنین، خانواده شهدا و ایثارگران در این شهر ساکن هستند وجود مقبره‌های شهدای گمنام می‌تواند به مرکز فرهنگی و تجمع مومنین تبدیل شود.

وی اضافه کرد: به دلیل عدم وجود زیرساخت‌های فرهنگی در این فازها، اولویت ما انتخاب محل‌هایی برای حضور، تشییع و تدفین شهدای گمنام است اما این موضوع با اخذ تعهدات از مسئولان شهرستان برای ساخت المان، مقبره و همچنین حمایت از این شهدا در دستور کار قرار می‌گیرد.

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان تهران افزود: از دو نقطه در فازهای ۸ و ۱۱ مسکن مهر پردیس بازدید شده که یک مکان در فاز ۸ برای ساخت المان شهدا قطعی و ساخت و ساز آن نیز توسط شرکت عمران شهر جدید پردیس آغاز شده است.

وی ادامه داد: ساخت المان در فاز ۱۱ به پیگیری‌های بیشتری نیاز دارد و باید رایزنی و هماهنگی بیشتری با ستاد مرکزی که پیکر مطهر شهدا را تحویل می‌دهند، انجام دهیم تا در این دو نقطه تشییع و تدفین انجام شود.

شیخی درباره زمان حضور شهدا در پردیس گفت: ساخت المان در فاز ۸ قطعی شده و به زودی مراسم تشییع و تدفین انجام می‌شود و  درخواست مسوولان برای زمان این مراسم، قبل از آغاز محرم است.

وی بیان کرد: زمان این مراسم قابل تغییر است اما به طور حتم در فاز ۸ این مراسم انجام می‌شود و پس از آن عطر شهدا فضای فاز ۱۱ پردیس را پر خواهد کرد.

انتهای پیام/67016/گ1/ث/45

  • نوشته شده
  • در چهارشنبه 23 مرداد 1398
  • ساعت 12
  • توسط روابط عمومی فرمانداری پردیس
  • تعداد بازدید 4