En
تاریخ : جمعه 25 مرداد 1398
کد 3689

همایش هیات‌های مذهبی شهرستان پردیس برگزار شد+تصاویر

همایش هیات های مذهبی شهرستان پردیس با عنوان "پیام آوران عاشورا" با حضور مسوولان پردیس برگزار شد.
به گزارش خبرنگار فارس از پردیس عصر امروز، مراسم همایش هیات های مذهبی شهرستان پردیس با عنوان "پیام آوران عاشورا" با حضور امام جمعه سهرابی غلامرضا سهرابی مدیرکل تبلیغات اسلامی استان تهران امام جمعه فرماندار و فرمانده سپاه، روسای شورای اسلامی شهرهای پردیس و بومهن با سخنرانی و خیرمقدم حجت الاسلام والمسلمین سید حسین حسینی تبار رئیس دفتر تبلیغات اسلامی شهرستان پردیس برگزار شد.

پیام عاشورا جهانی شده است

در ادامه این همایش حجت الاسلام و المسلمین حسین توسلی امام جمعه شهرستان پردیس طی سخنانی، اظهار کرد: به غدیر خم از صدر اسلام تا این قرن کمتر توجه شده و به همین دلایل و بی توجهی ها حادثه کربلا اتفاق افتاد و ما کربلا را با فراز و نشیب‌های بسیار حفظ کردیم اما امروز عاشورا جهانی و بین المللی شده است.

وی گفت: گرچه دیر شده اما جلوی ضرر را هر چه زودتر بگیریم منفعت نصیبمان می شود و باید غدیر را با تمام ابعاد، پیام ها و رسالت هایش بزرگ داشت و پیام غدیر را به نسل جوان، آیندگان به ملت های دنیا برسانیم.

توسلی افزود: در دوران امام علی (ع) پشت ایشان را خالی کردند، اما امروز می توانیم پشت سلمان ها قرار بگیریم، این مورد شوخی ندارد زیرا به راحتی با وسوسه ها و تبلیغات سوء دشمنان می توانند کاری کنند افراد پشت علی زمان را خالی کنند اما با این تلاش ها میتوانیم مسیر مان را به سمت علی و آل علی (ع) تغییر دهیم.

امام جمعه پردیس ادامه داد: امروز صحنه غدیر تکرار می‌شود و من و شما در آزمایشگاه بزرگی قرار داریم که چگونه از حق ولایت دفاع کنیم.

وی بیان کرد: تا به امروز بیش از دویست و بیست هیئت مذهبی در شهرستان پردیس شناسایی و حدود ۱۲۰ هیئت به صورت رسمی در اداره تبلیغات اسلامی ثبت نام و مجوز گرفتند و صد هیئت هنوز مراجعه نکردند.

توسلی تصریح کرد: بسیاری از عزاداری ها ارزشمند و با شکوه است و زن و مرد با ناملایمات های اقتصادی، پرچم عاشورا را برافراشته می کنند و از این راه خارج نمیشوند اما در برخی هیات مذهبی
حرکات و روش‌های ناپسندی را اجرا می‌شود که باعث خورده گرفتن دشمنان ما می شود و اشکال مسلم شرعی دارد که باید کمک کنیم این مسائل برطرف شود.

سپس حجت الاسلام والمسلمین علی اصغر سهرابی مدیرکل تبلیغات اسلامی استان تهران ضمن خیرمقدم به حضار، بر رابطه دوستانه بین هیات امنای هیات های مذهبی تاکید و در خصوص همدلی و دوستی بین هیات های مذهبی سخنانی را ایراد کردند.

باید عزاداری هایمان را سنتی برگزار کنیم

در ادامه عبدالعظیم رضایی فرماندار شهرستان پردیس ضمن تقدیر از برپا کنندگان این همایش، اظهار کرد: تاسوعا و عاشورا اسلام را زنده نگهداشته و به برکت قیام سیدالشهدا (ع) اسلام پایدار است و به برکت خون شهدایمان نظام اسلامی ما بیمه شده و برقرار مانده است.

وی با بیان اینکه ما باید قدر این توفیق و برکت الهی را بدانیم زیرا تحولات بزرگ تاریخی مستلزم هزینه های بزرگ است، گفت: امام حسین (ع) میدانست شهید می‌شود و با ۷۲ نفر از بهترین یاران خود با اعتقاد و یقینی که به پس از واقعه عاشورا و همچنین تحول و انقلاب بزرگی که در عالم عالم حادث می شود با اخلاص این شهادت را پذیرفتند.

رضایی افزود: نوکری اباعبدالله الحسین (ع) کم افتخاری این نیست، اگر این بیرق برافراشته و چراغ را روشن نگه داریم راه درست را طی کردیم زیرا راه امام حسین (ع) راه دل است.

فرماندار پردیس ادامه داد: باید توجه کنیم که در این کار بزرگ و مراسم با باشکوه که نه تنها شیعیان جهان اسلام بلکه تمام مسلمانان و آزاد مردان و زنان دنیا عزادار هستند و به نام نامی امام حسین (ع) افتخار می کنند.

وی اضافه کرد: امام حسین (ع) برای دفاع از حق شهید شد، اما آیا ما حاضریم برای دفاع از حق هزینه بدهیم، امام حسین (ع) برای نماز و آزادگی به شهادت رسیدند و نخواستند با ظالم بیعت کنند و با این شهادت این درس بزرگی به جامعه بشریت دادند.

رضایی تصریح کرد: سکه واقعه عاشورا دورو دارد یک روی آن ظلمت، سیاهی، اندوه و ماتم است و روی دیگر سکه درس آزادی، آزادگی و وفاداری است.

فرماندار پردیس بیان کرد: باید عزاداری ها به روش های سنتی، با عشق و اخلاص برگزار کنیم زیرا در برخی از محورها از پیام اصلی امام حسین (ع) فاصله گرفته‌ایم.

وی اذعان کرد: با اعضای هیئت های مذهبی جلساتی گذاشته و با همدلی و همفکری فقط برای اخلاص و امام حسین (ع) عزاداری کنیم نه برای چشم و هم چشمی، رقابت و ظاهر سازی زیرا جذابیت امام حسین (ع) تمام شیعیان و آزادگان جهان را جذب می‌کند و اگر ما پس از عزاداری دهه محرم تاثیر گرفته‌ایم، تفاوت کردیم کارمان مثبت بوده و اگر فرقی نکردیم بدانید وقتمان را تلف کرده ایم.

خط قرمز پلیس انسداد معابر در ماه محرم است / تصادف روزانه باعث کشته شدن 47 نفر میشود

سپس غلامرضا حسنوند فرمانده انتظامی شهرستان پردیس اظهار کرد: هیات مذهبی به صورت مردمی اداره میشوند و به دور از مسایل سیاسی در حوزه فرهنگی نقش بی بدیلی دارند.

وی گفت: قبل از انقلاب نقش هیات ها کمرنگ میشده اما امروز هیات مذهبی نمود بیشتری دارند اما مقام معظم رهبری در بحث مبارزه با خرافات و نمادهای غیر دینی در هیات مذهبی تاکیداتی داشتند که در پردیس این موارد بسیار خوب رعایت شده و اکثر هیات ها همراهی و همکاری کردند.

حسنوند با بیان اینکه علامت کشی مورد تایید برخی علما نیست و خوشبختانه هیات ها در این خصوص همکاری میکنند، افزود: 210 هیات شهرستام پردیس جانمایی خوبی دارند که سال قبل حدود 10 هیات راهبندان ترافیک ایجاد میکرند که سامان گرفتند.

فرمانده انتظامی شهرستان پردیس ادامه داد: معابر عمومی خط قرمز ما در حوزه امنیت است و همانگونه که رئیس پلیس راهنمایی رانندگی ناجا اعلام کردند روزانه 46 کشته تصادفات رانندگی کشور است اما اگر خدای ناکرده در اطراف هیات ها بر اثر مسدود کردن خیابان ها تصادفی رخ دهد باید هیات امنا ها پاسخگو باشند.

وی اضافه کرد: مشارکت جوانها در پخش نذری، برقراری نظم و امنیت در این ایام موثر است و مسوولان هیات ها باید به جوانان مسوولیت بدهید زیرا آنها سرمایه ما هستند و این رعایت ها مختص هیات امنای خاصی نیست.

حسنوند تصریح کرد: تهاجم فرهنگی به ارزش های ما خدشه وارد میکنند و ما در تذکر دادن به افراد مخل ارزش ها نقش اساسی داریم و روسای هیات ها باید چند نفر از افراد مورد اعتماد خود را برای تذکر دادن به افرادی که محیط معنوی هیات ها را از میبرند گذاشته و در صورت بروز مشکل با با پلیس 110 تماس بگیرند.

انتهای پیام/67016/گ1/ث40/ر

  • نوشته شده
  • در جمعه 25 مرداد 1398
  • ساعت 13
  • توسط روابط عمومی فرمانداری پردیس
  • تعداد بازدید 8