En
تاریخ : شنبه 26 مرداد 1398
کد 3690

فعالیت 12 هزار هیات مذهبی ثبت شده در شهر و استان تهران/ تغییر رئیس اداره تبلیغات اسلامی پردیس

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان تهران گفت: در شهر و استان تهران ۱۲ هزار هیئت مذهبی ثبت شده وجود دارد اما هیات های مذهبی بسیار بیشتر از این تعداد هستند که این تعداد فرایند ثبت مجوز آنها انجام شده است.

علی اصغر سهرابی مدیرکل تبلیغات اسلامی استان تهران در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در پردیس در خصوص تعداد هیات‌های مذهبی استان تهران، اظهار کرد: در شهر و استان تهران ۱۲ هزار هیئت مذهبی ثبت شده وجود دارد اما هیات‌های مذهبی بسیار بیشتر از این تعداد هستند که این تعداد فرایند ثبت مجوز آنها انجام شده و جواز خود را دریافت کرده‌اند که شهر تهران بیشترین و به دلیل نوپا بودن شهر پردیس کمترین تعدادهای مذهبی را دارد.

وی گفت: هیئت‌های مذهبی باید با همدلی و رفاقت با هم همکاری کنند و این گونه نباشد که هیئت‌ها در درون خود متحد و پیوسته باشند اما با هیئت‌های دیگر رقابت کرده و با ایجاد کدورت فعالیت کرده یکدلی وجود نداشته باشند.

سهرابی افزود: راه رسیدن به امام حسین (ع) این است که همه با یک پرچم زیر یک خیمه جمع شویم و اگر پرچمی که برافراشته میکنن زیر پرچم بزرگتری نباشد و هر که برای خود دسته عزاداری و هویت جداگانه‌ای قائل باشد آن مطلوب معصومین، امام زمان (عج) و امام حسین (ع) برآورده نمی‌شود.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان تهران اضافه کرد: هر هیئت مذهبی دسته عزاداری و مکان خود را دارد و این حس همدلی و کمک به همدیگر باید وجود داشته باشد و با برگزاری جلساتی به هم پیوسته شوند.

وی تصریح کرد: پیوستگی بین هیات‌های مذهبی مهم‌ترین مسئله است و اگر این اتفاق رخ دهد زمینه مطلوبیت‌های بعدی فراهم می‌شود.

سهرابی در خصوص خرافات آیین‌هایی که برگزار می‌شود، گفت: مسئله اول ما پرداختن به این مساله نیست بلکه مهم‌ترین و اولین مسئله ما فرصت محرم این است که یک دل و مهربان به هم خدمت کنیم.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان تهران در خصوص تغییر رئیس دفتر تبلیغات اسلامی شهرستان پردیس اذعان کرد: طی هفته آینده این تغییر و تحولات انجام می شود و حجت الاسلام و المسلمین سید حسین حسینی تبار که از بدو تاسیس این دفتر ریاست این اداره را برعهده داشته و خدمات شایان و زحمات بسیاری را متحمل شدن به دلیل مشغله کاری استعفای خود را ارائه دادند و درخواست داشتند تا فرد دیگری جایگزین شوند.

وی افزود: در این فرصت شخص دیگری انتخاب و فرآیندهای هماهنگی ها برای برگزاری مراسم های مراسم تودیع و معارفه انجام شد که این مراسم به بعد از عید غدیر موکول شده است.

سهرابی در خصوص فرد جایگزین بیان کرد: حجت‌الاسلام احمدرضا کریمی که پیش از این مدیر حوزه علمیه یکی از شهرستان‌ها و در یکی از مساجد شهر تهران فعالیت‌های فرهنگی و تبلیغی داشتند برای این سمت انتخاب شدند و به زودی در شهر پردیس ساکن و فعالیت خود را آغاز خواهند کرد.

انتهای پیام/67016/م/ث40

  • نوشته شده
  • در شنبه 26 مرداد 1398
  • ساعت 13
  • توسط روابط عمومی فرمانداری پردیس
  • تعداد بازدید 5