En
تاریخ : جمعه 25 مرداد 1398
کد 3691

مشکلات کشور با روحیه انقلابی و کار جهادی رفع می‌شود

امام جمعه پردیس گفت: با این روحیه انقلابی و کار جهادی میتوانیم گره گشای تمام مشکلات کشور باشیم زیرا امید مقام معظم رهبری به جوانان و این حرکات جهادی و انقلابی است.

به گزارش خبرنگار فارس از پردیس، حجت الاسلام والمسلمین حسین توسلی امام جمعه پردیس بعدازظهر امروز در خطبه های عبادی و سیاسی نماز جمعه این هفته شهرستان پردیس که در مسجد الغدیر فاز 4 پردیس برگزار شد، ضمن دعوت نمازگزاران به تقوای الهی، اظهار کرد: تقوای زن و مرد در خانه. عدم توهین و بی احترامی به یکدیگر میتواند محیط منزل را اگر آرام کند و باید حق زن را رعایت کرده و از توهین پرهیز کنیم زیرا برخلاف منطق، تقوای الهی و اسلامی است.

وی گفت: زنان، همسر مادر فرزندان هستند و فرزندان از دامن مادر به دنیا آمده، تربیت شده و نقش اصلی را در تربیت فرزندان دارند و تلاش کنیم با تقوا محیط زندگی را باید مانند بهشت کنیم.

توسلی با اشاره به مناسبت های هفته آتی به خصوص سالگرد بازگشت آزادگان، گفت: 26 مردادماه آزادگان که زجرهای زیادی در دوران اسارت کشیدند به میهن بازگشتند و در این روز از مقام والای آزادگان تقدیر میشود.

امام جمعه پردیس 28 مرداد ماه را روز نکبت باری در تاریخ سیاسی ایران دانست و بیان کرد: در سال 1332 کودتای آمریکایی ها پس از سه روز از فرار. شاه خائن انجام شد و مصدق سرنگون و شاه. به کشور بازگشت.

وی اضافه کرد: در همان زمان وزیر امرور خارجه آمریکا اعلام کرد که نقش اصلی را در این کودتا داشتند که نشان از دخالت همیشگی این کشور در امور داخلی کشورمان دارد.

توسلی اذعان کرد: در 30 مرداد 1338 آتش سوزی مسجد الاقصی توسط صیهونیست ها انجام و دل مسلمین جهان را به درد آورد اما توسط سازمان کنفرانس کشورهای اسلامی 30 مردادماه به عنوان روز جهانی مسجد اعلام شد.

امام جمعه پردیس تصریح کرد: مطالبه اصلی و شرعی در ساخت مساجد، برای هر 2 هزار نفر یک مسجد است که بارها به مدیرعامل شرکت عمران پردیس این موضوع را اعلام کردیم اما در سرشماری سال 1395 پردیس جمعیت حدود 80 هزار نفر بوده و باید در آن سال این شهر 40 مسجد میداشت.

وی افزود: شهر بومهن هم باید حداقل 40 مسجد داشته باشد اما هم اکنون در شهر پردیس 9 مسجد و در شهر بومهن 8 مسجد ساخته شده است و به دلیل اینکه مساجد به منازل مومنین دور است برای برپایی نماز با مشکل روبه رو میشوند.

توسلی با بیان اینکه در کشورهای اسلامی در هر کوچه سه مسجد وجود دارد، گفت: در بوستانها و پارک ها تا نیمه شب سر و صدا وحود دارد و منازل حاشیه آنها اعتراضی نمیکنند اما به صدای اذن به بهانه مریض داشتن اعتراض میکنند.

امام جمعه پردیس ادامه داد: هر مومن یکی از اتاقهای منازل خود را به مصلای خود تبدیل کنند زیرا در روایات آمده رخت بستن دگاز دنیا در این اتاق ها با توجه به نمازهای زیادی مه در آن خوانده شده بسیار راحت است. 

وی با بیان اینکه 30 مرداد سالگرد ارتحال علامه مجلسی است، بیان کرد: علامه مجلسی از افتخارات تشیع هستند و باید این مفاخر جهان اسلام را بشناسیم.

توسلی ضمن تاکید اینکه 40 سال از انقلاب میگذرد. اما بسیاری از جوانان ما با مفاخر شیعیان بیگانه هستند، اظهار کرد: امروز 800 بنای مهم به عنوان میراث فرهنگی داریم که از دوران صفوی برایمان به یادگار مانده و این بناها به دلیل حضور مجلسی ها در دربار بود.

امام جمعه پردیس ضمن تبریک پنجشنبه 20 ذیحجه ولادت امام کاظم(ع)، گفت: جشن های عید غدیر در روز سه شنبه در تمام مساجد شهرستان برگزار میشود و ما با سرور، برافراشته شدن پرچم، تزیینات و... مخالفتی نداریم اما باید توجه ویژه تری به محتوا و پیام عید غدیر داشته باشیم.

وی اضافه کرد: خطبه غدیریه توسط پیامبر اکرم(ص) در صحرای غدیر خم خوانده شد باید بدانیم این خطبه چه مقدار در میان نسل جوان، مدارس، دانشگاهها و... به اشتراک گذاشته شده و یا مسابقه ای برای حفظ این خطبه ها برگزار شده است.

توسلی تصریح کرد: در آیات شریفه قرآن کریم 88 آیه در شأن امیرالمومنین (ع) است اما آیت الله بروجردی در کلاس های خود این آیات را 94 و باید جوانان در این خصوص کنکاش کنند.

امام جمعه پردیس افزود: علامه هلی در شهرری و حومه آن سکنی داشتند و در زمان سلطان خدابنده که مقول بودند و به دین اسلام و تشیع مشرف شدند این بناها ساخته شده و این به برکت حضور علامه هلی بوده و همانگونه که سلطانیه را در زنجان ساختند در نقاط دیگر کشور نیز بناهایی اسلامی را ساختند.

وی ادامه داد: علامه هلی در کتابشان به نام دوهزار، هزاران دیلیل قطعی برای ولایت امیرالمومنین حضرت علی (ع) بیان میکنند و باید این کتاب در بین جوانان دست به دست شود و با مطالعه آن بصیرت و معرف ما به امیرالمومنین (ع) بیشتر شود.

توسلی اضافه کرد: روایات ترجمه های نهج البلاغه را به خانواده و بستگان بدهیم تا با حفظ آن هدایایی دریافت ک

نند زیرا هرقدمی میتوانیم باید در معرفی، توسعه و شناخت امیرالمومین (ع) برداریم.

امام جمعه پردیس ضمن بیان سخنان مقام معظم رهبری در تجلیل از گروه های جهادی، گفت: کارها به پیش نمیرود مگر با روحیه انقلابی و کار جهادی، و همانگونه که پیروزی انقلاب اسلامی، هشت سال دفاع مقدس، موفقیت ها در حوزه های و علوم مختلف، و... با کار جاهدی و روحیه انقلابی بدست آمد.

وی با بیان اینکه امروز هم اگر روند کارهای معمولی ما را به جایی نمیرسد به دلیل نداشتن این روحیات و کارها است، بیان کرد: عید امسال با حضور تیم های انقلاب و جهادی در مناطق سیل زده گلستان، پل دختر و خوزستان بیش از پیش شناخته شدند و با انسجام بیشتر، خدمات بی نظیری را که دولت نمیتوانست انجام دهد محقق کردند.

توسلی افزود: در شهرستان ما، شهرهای پردیس بومهن، مساجد، آستان قدس رضوی، و... با اتکا بر جوانان مومن و انقلابی با کارهای جهادی به این عرصه وارد و کمک های شایانی را به مناطق سیل زده دادند.

امام جمعه پردیس اذعان کرد: تمام اقدامات باید با روحیه انقلابی و کار جهادی انجام شود زیرا با بودجه و تحصیص اعتبارات نمیتوان این مشکلات را حل کرد و با این روحیه انقلابی و کار جهادی میتوانیم گره گشای تمام مشکلات کشور باشیم زیرا امید مقام معظم رهبری به جوانان و این حرکات جهادی و انقلابی است.

انتهای پیام/67016/پ/ث30

  • نوشته شده
  • در جمعه 25 مرداد 1398
  • ساعت 13
  • توسط روابط عمومی فرمانداری پردیس
  • تعداد بازدید 3