En
تاریخ : جمعه 25 مرداد 1398
کد 3692

کار جهادی و روحیه انقلابی گره‌گشای مشکلات است

تهران- ایرنا- امام جمعه پردیس گفت: امروز به دلیل نداشتن روحیه انقلابی مشکلات زیادی در کشور داریم و تنها راهکار برون رفت از معضلات کار جهادی است.

به گزارش خبرنگار ایرنا، حجت السلام حسین توسلی در خطبه های نماز جمعه این هفته شهرستان پردیس در جمع نمازگزاران ضمن تبریک فرا رسیدن عید غدیر اظهار داشت:  مقام معظم رهبری بر کار جهادی و انقلابی تاکید دارند و مردم ما در سیل فروردین ماه امسال به خوبی نشان دادند که با روحیه جهادی کارها را به خوبی از پیش می‌برند.

وی در ادامه افزود: در  پردیس مساجد شهرهای پردیس، بومهن، بخش جاجرود، دفتر نمایندگی آستان قدس رضوی در سیل اخیر با اتکا به جوانان توانمند و انقلابی با روحیه جهادی خود به یاری سیل زدگان رفتند.

امام جمعه شهر پردیس با اشاره به بیگانگی جوانان با مفاخر شیعه خاطر نشان کرد: 40 سال از انقلاب می‌گذرد اما بسیاری از جوانان ما با مفاخر شیعه بیگانه هستند، بیش از ۸۰۰ بنای مهم به عنوان میراث فرهنگی از دوران صفوی به یادگار مانده که حاصل تلاش و حضور مفاخر شیعه در دربار صفویان بوده است.

توسلی با بیان اهمیت توجه به محتوا و پیام عید غدیر برای جوانان، عنوان کرد: جشن های عید غدیر در تمام مساجد شهرستان برگزار  می شود و توصیه ما به جوانان علاوه بر برگزاری جشن و سرور توجه به محتوا و پیام این عید مبارک است.

وی افزود: با برگزاری مسابقات در مورد خطبه غدیریه که توسط پیامبر اکرم در صحرای غدیر خم خوانده شد، توجه جوانان را به نکات مهم این خطبه برای معرفی و توسعه شناخت امیرالمومنین (ع) جلب کنیم.

امام جمعه شهر پردیس با بیان اینکه در کشورهای اسلامی در هر کوچه سه مسجد هست، خاطر نشان کرد:  در بوستان‌های مختلف شهر تا نیمه شب سر و صدا هست و منازل حاشیه آنها اعتراضی ندارند اما برخی از آنها به پخش صدای اذن به بهانه مریض داشتن اعتراض می‌کنند.

وی افزود: مطالبه اصلی و شرعی در ساخت مساجد، برای هر ۲ هزار نفر یک مسجد است که بارها به مدیرعامل شرکت عمران پردیس این موضوع را اعلام کردیم و در حال حاضر با جمعیت ۲۵۰ هزار نفر با کمبود مسجد در سطح شهرستان مواجه هستیم.

شهرستان پردیس با ۲۵۰ هزار نفر جمعیت در شرق پایتخت قراردارد.

تهرام/۹۴۴۱//1348

  • نوشته شده
  • در جمعه 25 مرداد 1398
  • ساعت 13
  • توسط روابط عمومی فرمانداری پردیس
  • تعداد بازدید 2