En
تاریخ : دوشنبه 28 مرداد 1398
کد 3739

برگزاری طرح آموزشی آپاک در پردیس؛ از نخبگان و ورزشکاران حمایت می‌شود

رئیس شورای اسلامی شهر پردیس گفت: حمایت‌ها از نخبگان و ورزشکارانی که به صورت حرفه‌ای برای قهرمانی تلاش می‌کنند از سوی شورا و شهرداری پردیس ادامه خواهد داشت.

به گزارش خبرگزاری فارس از پردیس، بعد از ظهر امروز حسن لاله رئیس شورای اسلامی شهر پردیس و رئیس هیئت ورزش‌های کارگری در حاشیه برگزاری طرح آموزشی آپاک که با حضور حدود ۱۰۰ نفر از شهروندان شهرستان در سالن شهرداری پردیس برگزار شد، اظهار کرد: یکی از نیازهای جامعه امروز اشراف به کمک‌های اولیه در مواقع حوادث، بلایای طبیعی و سوانح است.

وی گفت: اگر به این مسائل اشراف داشته باشیم چند قدم به پیش خواهیم رفت زیرا هم می‌توانیم به امورات خود و اطرافیانمان را در مواقع ضروری رسیدگی کنیم و هم هنری را آموخته‌ایم.

حسن لاله افزود: اگر فردی هنری را آموزش ببیند، آن هنر شخصیت وی خواهد شد و در این راستا تلاش شورای اسلامی شهر پردیس برای پیشبرد اهداف ورزشی، هنری و فرهنگی است.

رئیس شورای اسلامی شهر پردیس ادامه داد: به همین دلایل در هیئت ورزش‌های کارگری که شامل طیف گسترده‌ای از شهروندان می‌شود، به مسئله ایمنی، ورزش، فرهنگ و آموزش وارد شده‌ایم.

وی اضافه کرد: شورا و شهرداری با بضاعت خوبی که دارد و به مباحث رفاهیات، عمران، فرهنگ، و مسائل اجتماعی وارد و پردیس را به شهری خاص تبدیل کرده است.

حسن لاله تصریح کرد: با استقرار مساکن مهر، پردیس از جمعیت ۲۰۰ هزار نفری به یک کلانشهر تبدیل خواهد شد و ما به عنوان بومیان شهر باید به حفظ هویت پرداخته و از این هویت حراست کنیم تا به خود و خانواده و هموطنانمان برادرانم و خواهرانم آن آسیبی وارد نشود.

رئیس هیات ورزش‌های کارگری شهرستان پردیس بیان کرد: پردیس برای بارگذاری حداکثر ۲۰۰ هزار نفر برنامه‌ریزی و مقرر شده بود تا سرریز جمعیت تهران را پذیرا باشد، اما امروز این شهر تبدیل به کلانشهری شده که از حیث جمعیتی می‌تواند در رتبه جمعیت 9 تا 11 کشور قرار بگیرد.

وی افزود: در گذشته پردیس را به شهری خوابگاهی می‌شناختند و ساکنین برای کار به تهران می‌رفتند، اما امروز این دید از بین رفته و وجود پارک فناوری، دانشگاه علوم شناختی، دانشگاه‌های پیام نور و آزاد اسلامی، پنج هزار واحد صنفی و صنعتی در فاز ۷ پردیس، حضور ۴۰ تا ۵۰ هزار نفر شاغل در این مناطق که ۵ تا ۷ هزار نفر آنها از بانوان هستند پردیس را متمایز با گذشته کرده است.

حسن لاله ادامه داد: بانوان در این مناطق صنعتی دوش به دوش مردان فعالیت می‌کنند و نقش برجسته‌ای در حوزه‌های مختلف ایفا می‌کنند و از آمارها مشخص است که نقش بانوان برجسته‌تر و مهم‌تر از گذشته شده و دوش به دوش مردان فعالیت می‌کنند و حتی در میادین ورزشی در شهرستان پردیس قهرمان‌های بزرگی داریم. 

رئیس شورای اسلامی شهر پردیس با بیان اینکه در بخش بانوان فاطمه حیدری را که یکی از این نخبگان علمی و ورزشی است را داریم، گفت: وی در بزرگترین میادین ورزشی، المپیکی و جهانی شرکت و مدال‌های رنگین و ارزشمندی را برای کشور کسب کرده که این موجب افتخار پردیس است و در بحث علمی هم در رشته خود صاحب رتبه یک ارشد و دکتری هستند.

وی اضافه کرد: در بخش آقایان حسین حاجییان از آتش نشانان پردیسی هفته گذشته با حمایت شورا و شهرداری پردیس به مسابقات المپیک آتش نشانان چین اعزام و در این مسابقات دو مدال طلا را برای کشورمان به ارمغان آورد و این نیز افتخاری برای شهرداری و شهر پردیس است.

رئیس شورای اسلامی شهر پردیس تصریح کرد: این گونه حمایت‌ها از نخبگان و ورزشکارانی که به صورت حرفه‌ای برای قهرمانی تلاش می‌کنند از سوی شورا و شهرداری پردیس ادامه خواهد داشت.

پارک‌های جدید چند منظوره طراحی می‌شوند 

در ادامه این نشست محمد درفکی معاون شهردار پردیس، ضمن تقدیر از رئیس و اعضای هیات ورزش‌های کارگری شهرستان پردیس، هلال احمر و شورای اسلامی شهر پردیس، اظهار کرد: امیدواریم اینگونه جلسات آموزشی ادامه داشته باشد زیرا بحث ایمنی، پیشگیری و امدادرسانی در زندگی روزمره ما کاربردهای بسیاری خواهد داشت.

وی گفت: در گذشته با مسئولیتی که ستاد بحران شهرستان پردیس داشتیم به موضوع پیشگیری در مواقع بحرانی واقف شده و با حضور در دوره‌ای آموزشی علم امدادرسانی را آموختیم.

درفکی افزود: امیدوارم این دوره‌های ایمنی، پیشگیری و آموزش امدادرسانی به صورت مداوم پیگیری و برگزار شود تا در مواقع بحرانی شهروندان دوره دیده به کمک هموطنانمان بیایند.

وی اضافه کرد: شهرداری پردیس در بخش بحران اقدامات موثر و پیشرویی را انجام داده و طی سال‌های گذشته در پارک‌های مختلف شهر، نقاط اسکان اضطراری را احداث و در طراحی پارک‌های جدید، پارک‌ها را چند منظوره طراحی می‌کنیم تا اگر بحرانی در منطقه رخ دهد از این پارک‌ها به عنوان مراکز اضطراری و بحران استفاده کنیم.

معاون شهردار پردیس بیان کرد: مجموعه‌ای ورزشی با 10 هزار متر مربع با موافقت شورا و شهرداری آغاز شده که در این مجموعه نیم نگاهی به بخش بحران شده است.

ارزان کردن ورزش برای قشر کارگر

فاطمه حیدری نائب رئیس هیات ورزش کارگری اظهار کرد: سی, پی، آر یا همان احیای قلبی به موقع ممکن است جان هزاران نفر را نجات دهد و اگر در همان لحظه، نزدیکترین فرد به مصدوم این عمل را آموزش دیده و انجام دهد می‌تواند جان یک انسان را از مرگ‌حتمی نجات دهد.

حیدری درباره خدمات هیات ورزش کارگری مبنی بر ارزان کردن ورزش برای قشر کارگر بیان کرد: بعدازظهر روزهای زوج از ساعت ۱۵ الی ۱۷ پذیرش خانواده‌های کارگر در بخش بانوان را به صورت نیم بهاء در مجموعه ورزشی شهرداری پردیس انجام می‌دهیم تا گامی در همگانی کردن ورزش کارگری برداریم.

نایب رئیس هیات ورزش کارگری  از مسابقه بزرگ نقاشی کودکان پردیس تحت عنوان "من پردیس را دوست دارم" یاد کرد و ادامه داد: این مسابقه ویژه کودکان ۵ تا ۱۴ سال است و جوایز نفیسی را برای شهروندان در نظر گرفته‌ایم.

انتهای پیام/67016/پ/ث/40

  • نوشته شده
  • در دوشنبه 28 مرداد 1398
  • ساعت 09
  • توسط روابط عمومی فرمانداری پردیس
  • تعداد بازدید 4