En
تاریخ : جمعه 8 شهريور 1398
کد 3767

در جریان افتتاحیه طرح دوام‌ در بومهن

سیفی: درصددیم آموزش های هلال احمر را در سطح شهرستان پردیس گسترش دهیم

به گزارش روابط عمومی اداره ورزش و جوانان شهرستان پردیس، محمد سیفی در جریان رویداد افتتاحیه طرح دوام با ارایه جمعیت هلال احمر شهرستان_پردیس افزود: این دوره آموزشی با هدف آشنایی علاقه مندان و خانواده ورزش با نحوه ارائه خدمات در شرایط سخت و همچنین نجات مصدوم برگزار شد.
وی گفت: درصددیم این آموزش‌ها را در سطح شهرستان به درستی گسترش دهیم تا همه مردم بتوانند در پیشگیری از حوادث توانمند شده و در کاهش خسارات ناشی از آن مشارکت جدی داشته باشند.
سیفی گفت: پیش از این طرح اپاک در پردیس در راستای همین آموزش ها انجام شده و امروز به همت زهرامددی نایب رییس هیات کاراته و شورای مشورتی و با مشارکت دستگاه ها و نهادهای فرهنگی در بومهن شاهد برگزاری کارگاه ها هستیم.
سیفی بیان کرد: کشور ایران با داشتن اقلیمی متنوع و زیبا، همواره آبستن حوادث فراوانی بوده و در آینده نیز ممکن است شاهد رخدادهای طبیعی باشیم و یکی از راه‌های پیشنهادی فدراسیون بین المللی صلیب سرخ و هلال احمر، ارائه آموزش‌های همگانی و پیشگیری از وقوع حوادث است که در کشورهای حادثه خیز همچون ایران این رویکرد می‌تواند بسیار مفید و مؤثر باشد.
در ادامه مجید کشاورز با تبریک هفته دولت و قدردانی از اقدامات فرهنگی در شهر بومهن یادآور شد: ارائه آموزش‌های امدادی و کمک‌های اولیه به مردم، بویژه جامعه ورزش و جوانان که سرمایه عظیمی در مواقع بحران و حوادث می‌باشند می‌تواند موجب شود این افراد با آموزش‌هایی که دیده‌اند در صورت بروز حادثه یا بحران به خود، خانواده و جامعه امداد رسانی مناسبی داشته باشند.
سرپرست دفتر نمایندگی ورزش جوانان بومهن بیان کرد: کلاس‌های آموزشی امداد و کمک های اولیه به صورت مقدماتی با هدف ارتقای سطح آمادگی امدادی در هر سطح سنی و هر سطح تحصیلاتی اعم از زن و مرد، دانش آموز و دانشجو در مواجهه با حوادث و بلایای طبیعی به صورت رایگان از خدمات بسیار ارزنده است که دعوت می نمایم شهروندان بومهن روزهای بعد در این کارگاه حضور یابند.
معاونت ورزشی اداره ورزش و جوانان در ادامه افزود: شرکت در این دوره‌های آموزشی موجب می شود که افراد بعد از پایان دوره به مهارت‌هایی دست یابند که در زمان بروز حوادث به عنوان تیم‌های بحران بتوانند با اقدام به موقع و مناسب از بروز آسیب‌ها و تلفات انسانی جلوگیری کنند و در این دوره افراد با ارزیابی مصدوم، احیای قلبی ریوی، خونریزی و پانسمان، شکستگی، آتل بندی و اسکان اضطراری آشنا می شوند.
گفتنی است، افراد بعد از گذراندن این دوره‌ها و حضور در آزمون گواهینامه بین المللی دریافت خواهند کرد.

 
  • نوشته شده
  • در جمعه 8 شهريور 1398
  • ساعت 12
  • توسط ورزش جوانان پردیس
  • تعداد بازدید 2