En
تاریخ : جمعه 8 شهريور 1398
کد 3769

اختتامیه طرح دوام در بومهن در راستای تحقق شعار "هر خانواده، یک امدادگر" برگزار شد

به گزارش روابط عمومی اداره ورزش و جوانان شهرستان پردیس، این آیین به مناسبت هفته دولت و گرامیداشت هفته دفاع مقدس در حضور مجید کشاورز سرپرست دفتر نمایندگی ورزش و جوانان بومهن، دکتر درخشان دارا معاون اداره ورزش و جوانان شهرستان پردیس؛ طاهره انصاری کارشناس امور اجتماعی فرمانداری، گل هاشم معاون اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی، قادی رییس جمعیت هلال احمر شهرستان پردیس، امید صدهزاری عضو شورای مشورتی جوانان، حمید سیری نماینده بخشداری بومهن و رییس هیات هندبال، حسین نوروزی رییس هیات دوچرخه سواری، زهرا مددی نایب رییس هیات کاراته و نایب رییس شورای مشورتی جوانان، رض حیدری کاشی رییس هیات بیماران خاص و پیوند اعضا، سیامک زاهدی پیشکسوت ورزش بومهن؛ خواجه دهی دبیرهیات ورزشهای همگانی شهرستان، مژگان رحیمی رییس هیات انجمن های ورزشی و عضو شورای مشورتی جوانان و جمعی از مربیان و۱۵۰ نفر از هنرجویان ورزشی و علاقه مندان در فرهنگسرای مهربومهن روز دوشنبه برگزار شد.
رییس داره ورزش و جوانان شهرستان ضمن تبریک هفته دولت و روز کارمند، هدف از برگزاری این دوره را افزایش سطح آگاهی و توانمندی اعضای جوانان به ویژه مخاطبین ورزشی در مقابله با حوادث و بلایای طبیعی ذکر کرد و گفت: در این دوره آموزشی ورزشکاران شرکت کنندگان علاوه بر گذراندن اوقات فراغت تابستانی خود با اصول امداد و کمک های اولیه و آشنایی با هلال احمر به صورت تئوری و عملی آشنا شدند تا بتوانند در تحقق شعار هر خانواده یک امدادگر موثر باشند.
محمد سیفی افزود: افراد با حضور در این دوره ها اموزش می بینند تا در حوادث و بلایا با ارائه خدمات امدادی بتوانند به همنوعان خود کمک کنند.
وی از همکاری صمیمانه جمعیت هلال احمر و همه حامیان در راستای پیگیری و هماهنگی اجرای طرح دوام و فرهنگسرای مهر قدردانی نمود.
در ادامه قادی با اشاره به حضور گسترده متقاضیان رشته های در این دوره آموزشی گفت: با برنامه ریزی های انجام شده و با توجه به نیاز این شهرستان پس از راه اندازی ساختمان جمعیت هلال احمر شهرستان؛ طی فراخوانی از افرادی که دارای گواهینامه دوره های کمک های اولیه، پایه داوطلبی، مقدماتی امداد، مقدماتی نجات و تخصصی (دوره های آپاک و دوام) جهت مشارکت و همکاری در هلال احمر دعوت بعمل خواهد امد.
رییس جمعیت هلال احمر گفت: در این دوره و امداد و کمک های اولیه شامل آناتومی، تریاژ، ارزیابی مصوم، احیاء قلبی – ریوی، فوریت های پزشکی، تروما و انواع آن، پانسمان و بانداژ آسیب های دستگاه اسکلتی و عضلانی، روش های آتل بندی و حمل مصدوم، فارماکولوژی، فوریت های زنان و زایمان در موقعیت بحران، کیف احیاء و تجهیزات آمبولانس، روش های پناهگیری و اطفاء حریق، اسکان اضطراری و چادرزنی بصورت عملی و تئوری تدریس شد.
درخشان دارا ضمن تربیت بیش از ۲۳۵ امدادگر در جریان دوره های آپاک پردیس و دوام بومهن در راستای اقدامات فرهنگی اموزشی بانوان توانمند نایب رییس هیات های ورزشی گفت: باعث خرسندیست که با اهتمام جوانان شورای مشورتی و بانوان عزیز رکورد قابل قبولی در نیمه ابتدایی سال در بخش اموزش نجاتگران ورزشی داشته ایم و جا دارد از فاطمه حیدری و زهرا مددی به لحاظ زحمات بی دریغ در راستای این پویش هرخانواده یک نجاتگر بعنوان متولی امور فرهنگی و جوانان ورزش و جوانان قدردانی ویژه داشته باشم.
معاون اداره ورزش تاکید کرد: استفاده از شیوه های خلاقانه توسط مدرسان در تدریس و ایجاد اعتماد به نفس در فراگیران به همراه افزایش تمرکز در آنان موجب کارآمدی و تاثیر گذاری آموزش ها در دوره های دوام و اپاک بود.
دکتر دارا خاطر نشان کرد: افتخار ما پرورش نیروهای جوان باسواد و مشارکت جو در امور فرهنگی واجتماعیست.
مجید کشاورز به اهمیت مهارت آموزی با هدف پاسخگویی در عملیات امداد و نجات اشاره کرد و افزود: همه آموزش هایی که برای فراگیران در کارگاه های آموزشی “دوره عمومی امداد و نجات” ارایه شد؛ الگو و نمونه ای از هزاران مدل آسیبی است که امکان دارد در سوانح و حوادث نجاتگر با آن مواجه شود و باعث خرسندیست اینگونه اقدامات فرهنگی دروزش شهر بومهن رقم خورد.
سرپرست دفتر نمایندگی ورزش و جوانان بومهن با اشاره به حادثه خیزبودن این منطقه گفت: همه مردم باید آمادگی لازم در مقابله باحوادث طبیعی و غیرطبیعی را درکنار امدادگران و نجاتگران هلال احمر داشته باشند.


 
  • نوشته شده
  • در جمعه 8 شهريور 1398
  • ساعت 12
  • توسط ورزش جوانان پردیس
  • تعداد بازدید 3