En
تاریخ : يکشنبه 10 شهريور 1398
کد 3771

افتتاح 200 میلیارد ریال پروژه در شهر پردیس

شهردار پردیس گفت: از هفته دولت سال گذشته تا به امروز ۲۰ میلیارد تومان پروژه در شهر پردیس آماده‌شده که امروز تعدادی از آن‌ها به افتتاح رسید.

به گزارش خبرگزاری فارس از شهر پردیس، کوروش گلریز شهردار پردیس در مراسم افتتاح آتش‌نشانی فاز ۸ پردیس در جمع مسئولان ضمن تبریک هفته دولت اظهار کرد: از هفته دولت سال گذشته تا به امروز ۲۰ میلیارد تومان پروژه در شهر پردیس آماده‌شده که امروز تعدادی از آن‌ها به افتتاح رسید.

وی با بیان اینکه و پروژه بزرگ این شهر نیز در روز شنبه با حضور استاندار به بهره‌برداری خواهد رسید، گفت: ایستگاه آتش‌نشانی فاز هشت پردیس در زمینی به مساحت ۱۵۰۰ مترمربع با ۶۰۰ متر بنا و بودجه دو میلیارد تومانی احداث‌شده است.

گلریز افزود: در هفته دولت سال گذشته مجهزترین ایستگاه آتش‌نشانی استان تهران را در فاز یازده افتتاح کردیم و امسال نیز آتش‌نشانی فاز هشت را با ۲ میلیارد ساختیم.

تجهیزات 40 میلیاردی را با دومیلیارد خریدیم

شهردار پردیس ادامه داد: سال گذشته توانستیم با کمک شرکت عمران و مسئولان با ۲ میلیارد تومان آتش‌نشانی فاز یازده را تجهیز کنیم اما امروز تجهیزات همان ایستگاه را نمی‌توان با ۳۰ تا ۴۰ میلیارد تومان خریداری کرد.

وی اضافه کرد: خریداری ماشین‌آلات جدید برای این ایستگاه ۴ تا ۵ میلیارد بودجه نیاز دارد و به دلیل اینکه با سرعت روزافزون ساخت و اتمام مسکن مهر به‌پیش می‌رود و پیرو جمعیت اسکان میابند، شهرداری پروژه‌های مختلفی را در نقاط مختلف شهر آغاز کرده است.

گلریز تصریح کرد: ۲۰ میلیارد تومان پروژه در فازهای ۱ تا ۴ ساخته‌شده که بخش اندکی از آن در مسکن مهر ساخته‌شده است و باید در فازهای دیگر نیز ساخت آتش‌نشانی را جز اولویت‌ها قرار بدهیم.

احداث آتش‌نشانی در فازهای 5 و 9

شهردار پردیس افزود: در فازهای ۵ و ۹ نیاز اصلی احداث ایستگاه‌های آتش‌نشانی است و فارغ از اینکه در بحث اعتبارات با مشکلاتی روبرو هستیم و نیاز به کمک‌های استانی داریم اما در این حوزه کوتاهی نخواهیم کرد.

وی ادامه داد: سال گذشته با پیش‌بینی‌هایی که توسط شهرداری و شورای اسلامی شهر انجام شد، برای فازهای جدید مسکن مهر ادارات و مراکزی را در نظر گرفتیم اما قطعاً به کمک‌های استانی نیاز داریم.

16 پروژه جدید در پردیس آغاز شد

گلریز اضافه کرد: امسال با برنامه‌ریزی شورای اسلامی شهر ۱۶ پروژه جدید آغازشده و علاوه بر این پروژه‌ها فعالیت‌های شهرداری در مناطق سیاسنگ و خرمدشت، رفع مشکلات ترافیکی این منطقه و... را انجام دادیم و به دنبال این هستیم که شهرک صنعتی مجزایی را در فاز هفت این شهر مستقر کنیم.

شهردار پردیس بیان کرد: ساخت نواحی شهرداری را در فازهای جدید پردیس را با کمک شرکت عمران خواهیم داشت و امیدواریم با اسکان شهروندان شرمنده ساکنین نباشیم.

محله‌هایی از فاز 4 پردیس تحویل شهرداری شد

وی در پایان خاطرنشان کرد: چندی پیش محله‌های ۳ و ۴ فاز ۴ تحویل گرفتیم و امروز حجم وسیعی از درخواست‌های اهالی این فاز به‌سوی شورا و شهرداری آمده و تلاش می‌کنیم برنامه‌های مختلف و پروژه‌های متفاوتی را در این مناطق را اجرا کنیم.

انتهای پیام/ی

  • نوشته شده
  • در يکشنبه 10 شهريور 1398
  • ساعت 14
  • توسط روابط عمومی فرمانداری پردیس
  • تعداد بازدید 3