En
تاریخ : دوشنبه 11 شهريور 1398
کد 3785

از سوی معاونت فرهنگی جوانان و بانوان اداره ورزش و جوانان برگزار شد:

کارگاه "مهارت های زندگی" ویژه بانوان به مناسبت گرامیداشت هفته دولت در شهرستان پردیس

به گزارش روابط عمومی اداره ورزش و جوانان شهرستان پردیس، با همکاری کارگروه توسعه ورزش بانوان اداره ورزش و جوانان و رابطین جوان شهر پردیس، کارگاه تعاملی مهارتهای زندگی با حضور ۲۵نفر از بانوان فاز ۲ پردیس در دو ارائه با تدریس دکتر شایق از اساتید دانشگاه علمی کاربردی برگزار شد.
دکتر درخشان دارا با اعلام اینکه از ابتدای سال تنها ۴۳ کارگاه فرهنگی در حوزه دختران و بانوان اجرا شده، رویکرد ارایه اطلاعات سودمند در محل زندگی بانوان را مثبت ارزیابی کرد و گفت: بی شک اقدامات فرهنگی اثرات خود را در دراز مدت نشان خواهد داد و بنده بر این باورم‌ آگاهی بخشی، اگر برمسیر یک نفر موثر واقع شود، بسیار حائز اهمیت است.
معاون اداره ورزش و جوانان افزود: دراجرای این طرح، کارشناس برنامه، پنهان کاری زوجین، لجاجت، خودبینی، توهین وبی احترامی به یکدیگر درجمع را ازاصلی ترین دلایل بروز طلاق عاطفی معرفی نمود .
وی ادامه داد: سال گذشته در جریان تنظیم اطلس آسیب های اجتماعی بخش ها و فازهای مختلف شهرستان به این نتیجه رسیدیم، چه آموزش هایی برای کدام مناطق مورد نیاز است، لذا از ابتدای سال آرام و مستمر کارگاه ها را ویژه جوانان و بانوان به فراخور الگوریتم‌ پیش رو اجرا نموده ایم.
مسئول کارگروه توسعه فرهنگی ورزشی در خصوص تامین هزینه های مجموعه کارگاه ها، ضمن قدردانی از پشتیبانی محمد سیفی رییس اداره ورزش و جوانان در راستای اجرای کارگاه های ویژه و مناسبتی، گفت: برنامه های فرهنگی داخل مجتمع های مسکونی با حمایت های مدیران مجتمع های مسکونی و کار تحقیقی پژوهشی مجموعه دانشجویان و اساتید دانشگاه علمی کاربردی بوده و آنجا که صحبت از پیشگیری از آسیب است، نباید تنها به برنامه های گروهی و بعضا براساس بخشنامه های اداری اکتفا کرد. باید آتش به اختیار با دستور مقام معظم رهبری در خصوص حضور جوانان در گام دوم انقلاب، جهادی عمل کرد و بنده و مجموعه فرهنگی اداره ورزش از هیچ تلاشی در این راه کوتاهی نخواهیم کرد و تا زمانی که در خدمت مردم و جوانان‌ شریف شهرستان هستم از کلیه امکانات و ظرفیت ها برای گسترش حس خوبه زندگی بهره خواهم‌ برد.
درخشان دارا در مورد مباحث کارگاه که در دو ساعت مجزا برگزار گردید، گفت: ترس از جدایی و مشکلاتی از قبیل نداشتن تفاهم بین زوجین که در نهایت منجر به طلاق می شود از جذابیت آن می کاهد. در دهه اخیر رشد فزاینده مراجعه زوج ها به دادگاه ها، شوراها حل اختلاف و مراکز مشاوره آن هم به فاصله کوتاهی بعد از ازدواج نگرانی ها را ایجاد کرده که در جهت رفع این مشکل باید چاره اندیشی کرد.
دارا نبود شناخت قبل از ازدواج ، دخالت اطرافیان، ازدواج های زود هنگام، نبود مهارت های زندگی، مشکل شخصیتی و نداشتن اشتغال را از جمله مهم ترین دلایل طلاق برشمرد و افزود: ناسازگاری هایی که به دنبال این مسائل رخ می دهد در وحدت بین زوج ها و به دنبال آن اعضای خانواده شکاف ایجاد می کند.
معاون اداره ورزش افزود: دلسردی در فضای خانواده با دخالت اطرافیان ارتباط مستقیم دارد، بنابراین باید از دخالت های بی مورد اطرافیان در زندگی زوج ها پرهیز شود و همه این موارد در این کارگاه ۳ ساعته ارایه شد و مقرر است در قالب دو کارگاه دیگر بنابرخواست بانوان ادامه یابد.
وی در پایان از حضور بانوان علاقمند و هماهنگی رابط جوان مجتمع مسکونی و تسهیلگری دکتر شایق قدردانی نمود.
 

  • نوشته شده
  • در دوشنبه 11 شهريور 1398
  • ساعت 09
  • توسط ورزش جوانان پردیس
  • تعداد بازدید 3