En
تاریخ : يکشنبه 17 شهريور 1398
کد 3801

در آستانه تاسوعا و عاشورای حسینی انجام گرفت: دیدار فرماندار پردیس با امام جمعه شهرستان

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی فرمانداری، حجت الاسلام توسلی امام جمعه شهرستان به همراه حجت الاسلام حسینی تبار امام جمعه موقت شهرستان با فرماندار پریس دیدار کردند.

این دیدار پیش از ظهر امروز و به منظور برنامه ریزی و هماهنگی اجرای برنامه های مذهبی و فرهنگی مختص به تاسوعا و عاشورای حسینی(ع) انجام گرفت و امام جمعه شهرستان به تشریح برنامه های مشترک میان شهرها و روستاها و همچنین برنامه های شاخص این دو روز در شهرستان پرداخت.
 
عبدالعظیم رضایی فرماندار پردیس نیز در این دیدار با اشاره به بهره مندی شهرستان از مواهب کم نظیری از جمله مردمانی متدین و دلداده اهل بیت عصمت و طهارت(ع) گفت: در محرم امسال شاهد هماهنگی و تعامل خوبی میان هیات های عزاداری بودیم و تجملات و چشم و همچشمی در میان دسته های عزاداری در کمترین حد خود بود و برنامه های خرافی و آسیب زننده نیز اجرا نشد.
 
وی وجود امام زاده سلطان مطهر(ع) در شهر بومهن و مزار مطهر دو شهید گمنام در بوستان نورالشهدای پردیس را به عنوان پایگاه هایی برای تجمع دسته جات عزاداری و ایجاد همدلی و وفاق در میان مردم دانست و خواستار توجه به محوریت این اماکن مقدس برای برنامه های فرهنگی و مذهبی شد.
 
در ادامه پیرامون نظارت بهداشتی بر توزیع کنندگان نذری در ایام پیش رو و اتخاذ تدابیر انتظامی مناسب برای روزهای تاسوعا و عاشورای حسینی(ع) تاکید شد.

 
  • نوشته شده
  • در يکشنبه 17 شهريور 1398
  • ساعت 15
  • توسط روابط عمومی فرمانداری پردیس
  • تعداد بازدید 14