En
تاریخ : شنبه 23 شهريور 1398
کد 3826

ستاد گرامیداشت هفته دفاع مقدس در شهرستان پردیس تشکیل جلسه داد

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی فرمانداری، ستاد گرامیداشت هفته دفاع مقدس در شهرستان پردیس به ریاست عبدالعظیم رضایی فرماندار شهرستان تشکیل جلسه داد.

این جلسه با هدف ارائه برنامه‌های ادارات و نهادها برای گرامیداشت این هفته و بازخوانی دستورالعمل ابلاغ شده برگزار و فرماندار پردیس با اشاره به اینکه جنگ تحمیلی هشت ساله ایران در دنیا منحصر به فرد بوده است گفت: در دوران دفاع مقدس همه کشور بسیج شدند تا از آرمان‌های حضرت امام( ره) در مقابل تمام ابرقدرت هایی که از عراق حمایت می کردند دفاع کنند و آرمان‌ها و آرزوهای بعد از واقعه عاشورا را محقق سازند.

 رضایی افزود: همه کشورها در جهان برای یادبود کشته شدگان خود در جنگ‌ها، مراسم‌هایی برگزار می‌کنند و ما که اندیشه معنوی و اخروی در جامعه مان رواج دارد باید اینگونه مراسم را جدی‌تر و با برنامه‌های محتوایی مورد توجه قرار دهیم و از دستاوردهای شهدا و دفاع مقدس پاسداری کنیم.

 رئیس بنیاد حفظ آثار و ارزش‌های دفاع مقدس شرق استان نیز دفاع مقدس را متعلق به همه مردم دانست و افزود: پاسداشت این رویداد مهم متعلق به همه مردم است و برگزاری مراسم بزرگداشت این رویداد موجب ناامیدی بیشتر دشمنان و ایجاد وفاق و همدلی در میان مردم خواهد شد.

 در ادامه فرمانده ناحیه مقاومت بسیج، رئیس دادگستری، نماینده اداره آموزش و پرورش و رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی نیز به بیان پیشنهادات و برنامه‌های خود پرداختند و در پایان مقرر شد؛ برنامه‌های روستایی نیز توسط بخشداری ها جمع آوری و برای حضور همه جانبه مسئولان شهرستان در تقویم مناسبتی لحاظ شود همچنین آذین بندی سطح شهرها و روستاها و ادارات در دستور کار قرار گیرد .

ارائه محتواهای آموزشی و تبلیغی از سوی بنیاد حفظ آثار و ارزش‌های دفاع مقدس برای انجام تبلیغات محیطی، نشر در فضای مجازی و ارائه آموزش‌های مناسب به دانش‌آموزان، برپایی نمایشگاه های هنری  و تجسمی و نقاشی، اجرای همایش های فرهنگی و ادبی با موضوع دفاع مقدس، دیدار با ایثارگران، رزمندگان و خانواده معظم شهدا و اجرای مراسم گلباران و عطر افشانی مزار شهدا با مشارکت مدیران ادارات و عموم مردم، راه اندازی کاروان گرامیداشت دفاع مقدس در مدارس و نواختن زنگ دفاع در مدارس از جمله برنامه‌هایی بود که در این جلسه مورد تاکید قرار داد  گرفت .​​​​​
 
  • نوشته شده
  • در شنبه 23 شهريور 1398
  • ساعت 12
  • توسط روابط عمومی فرمانداری پردیس
  • تعداد بازدید 27