En
تاریخ : يکشنبه 24 شهريور 1398
کد 3827

در جلسه کشاورز با رییس و اعضای شورای اسلامی بومهن مصوب شد:

روسای هیات های ورزشی بومهن از بین ورزشکاران و ظرفیت های شهری انتخاب می شوند

به گزارش روابط عمومی اداره ورزش و جوانان شهرستان پردیس، در جلسه دیروز (دوشنبه) هریک از اعضا به بیان دیدگاه های خود در خصوص هیات های ورزشی پرداختند وبا توجه به اینکه هیات های ورزشی به عنوان یکی از ارکان ورزش هر شهر نقش محوری در ساماندهی و مدیریت فعالیت های ورزشی در سطوح مختلف ورزشی محسوب می گردند و در راس آن؛ رییس هیات ورزشی بالاترین مقام اجرایی رشته یا رشته های ورزشی تحت پوشش درشهر است؛ مقرر گردید از بین افراد علاقه مند به ورزش و آگاه به امور مدیریت، ورزشکاران و مردم ورزش دوست شریف شهر، روسای هیات های ورزشی پس از تاییدیه های لازم و اتفاق نظر انتخاب گردند و هیچ یک از اعضای شورای اسلامی نقش تصدی گری در هیات های ورزشی بومهن را حتی المقدور به عهده نگیرند.
سرپرست دفترنمایندگی ورزش و جوانان بومهن با اعلام این خبر گفت: علاقه مندی به ورزش به عنوان یکی از مولفه های انتخاب رییس هیات ورزشی در آیین نامه هیاتهای ورزشی آورده شده که حاکی از اهمیت موضوع آشنایی به امور ورزشی است. در این بین تغییرات مدیریتی در هیات های ورزشی بومهن که بیشتر متاثر از این رکن انتخاب رییس هیات هاست، بنده و مجموعه شورای اسلامی شهربومهن را بر آن داشت جهت ایجاد رضایت در جامعه ورزشی و شهروندان گرانقدر بومهن، روسای هیاتهای ورزشی از بین علاقمندان کارآمد شهر؛ پیشنهاد، بررسی و انتخاب گردند.
کشاورز افزود: طبق ماده۱ آیین نامه هیات های ورزشی، هیات ورزشی تشکیلاتی است که به منظور فراهم نمودن زمینه مساعد در جهت گسترش رشته ورزشی مربوطه و ایجاد انگیزه و نیز جذب آحاد مردم به امر ورزش و کشف استعدادها و بالا بردن سطح مهارت های ورزشی بر اساس اصول و مبانی پیش بینی شده در اهداف فدراسیون ها و وزارت ورزش وجوانان ایجاد می گردد و به طور کلی این هیات ها به عنوان پایگاه های مردمی ورزش و تندرسی هستند که انسجام رشته ورزشی و ترقی و پیشرفت آن ارتباط مستقیم به اعضای هیات ورزشی مربوطه و نحوه مدیریت آنها دارد.
معاونت ورزشی ورزش و جوانان شهرستان پردیس ضمن قدردانی از حسن اتفاق ریاست و اعضای شورای اسلامی بومهن در مردمی تر کردن بدنه ورزش شهر و تصمیم مهمی که در جریان این جلسه اتخاذ شد،افزود: تغییرات جزو ذات مدیریت در هر حوزه ایست و در راستای بهبود کیفی وضعیت موجود و ترقی انجام می گردد.
مجید کشاورز نکات جالبی در خصوص معیارهای انتخاب افراد برای روسای هیات های ورزشی شهر بیان کرد و گفت: مهارت ادراکی یکی از اساسی ترین مهارتها و معیارها در انتخاب مدیران است و پس از آن مهارت انسانی و نحوه برقراری ارتباط با زیرمجموعه مدیریتی خود و مهارت فنی و اخلاقی، سواد ورزشی و تعامل با نهادهای بالادستی همچون ورزش و جوانان شهرستان پردیس، شهر بومهن و مجموعه مدیریت شهری قرار دارد.
وی تاکید کرد: خوشبختانه کلیه اعضای شورای اسلامی بومهن بر پیشرفت ورزش شهر اتفاق نظر دارند و تنها هدف شان ضمن مساعدت و حمایت همه جانبه از ورزش فرصت تصدی گری هیات ها برای مردم و جوانان شهر است.
وی در بخش دیگر از صحبت های خود افزود: ورزش بومهن در شرایطی است که باید بیش از هر چیزی بر پرورش متخصص و بهره گیری از افراد فنی در مدیریت رشته های ورزشی استمداد گیرد و قطعا ورود افراد غیرفنی و غیرورزشی به هیات های ورزشی به ضرر ورزش خواهد بود، چرا که دنیای ورزش به سمت تخصص گرایی در حال حرکت است‌.
کشاورز ادامه داد: جامعه ورزش بومهن در چندساله اخیر در رشته های گوناگون شاهد رشد و پیشرفت خوبی بوده و کیفیت مقام آوری قهرمانی ورزش تا سطوح ملی وبعضا بین‌المللی ترقی کرده، اما تغییر مدیریت ها در راس هیات های ورزشی همانگونه که می تواند موجب اوج گیری ورزش شود، اگر غیرتخصصی باشد؛ بیشتر به ضرر ورزش خواهد بود و مردم به جای ترغیب به ورزش، از آن رانده و این پایه های ورزش را متزلزل خواهد نمود، لذا تصمیم گرفته شد دلسوزترین ها و کارامدان شهر در حوزه تخصصی قدم به هیات های ورزشی بگذارند.
وی در پایان گفت: باید با استعدادیابی و ایجاد انگیزه برای ورزشکاران در رده‌های مختلف این امکان را به وجود بیاوریم که ظرفیت ها را در ابتدای امر شناسایی و سپس رشد و شکوفایی در آنها به وجود بیاوریم و بتوانیم منطقه کهن و دارای قدمت بومهن را به یکی از پایگاه‌های مهم ورزشی در شرق استان تهران تبدیل نماییم که این امر مساعدت شورای اسلامی و شهرداری بومهن، پشتیبانی اداره کل و ورزش و جوانان و شهرستان پردیس، همیاری مردم و هیات های ورزشی را می طلبد.
گفتنی است در این جلسه رئیس و اعضای شورای اسلامی بومهن بر توسعه همه جانبه ورزش در شهر تاکید و اعلام کردند در امر زیرساختی، نرم افزاری و حمایت از مسابقات و ورزشکاران همکاری لازم را خواهند داشت.


 
  • نوشته شده
  • در يکشنبه 24 شهريور 1398
  • ساعت 03
  • توسط ورزش جوانان پردیس
  • تعداد بازدید 5