En
تاریخ : يکشنبه 24 شهريور 1398
کد 3828

به همت هیات بدمینتون شهرستان پردیس

زمین بدمینتون پارکی در پردیس افتتاح شد

به گزارش روابط عمومی اداره ورزش و جوانان شهرستان پردیس، مراسم افتتاح زمین بدمینتون پارکی شهر پردیس صبح امروز با حضور محمد سیفی رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان پردیس، مجیدکشاورز معاونت ورزشی و سرپرست دفترنمایندگی ورزش و جوانان بومهن، حسن لاله رییس شورای اسلامی پردیس، هادی سوهانی، سلیمانی فر و دوهزاری از اعضای شورای اسلامی شهر پردیس،برگزارشد.
رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان پردیس در این مراسم گفت: ورزش یکی از مقوله‌های مهم و اساسی در جامعه محسوب می‌شود و ورزش قهرمانی جزء با توجه و عنایت ویژه به ورزش همگانی تحقق نمی‌یابد.
محمد سیفی افزود: رشته ورزشی بدمینتون در ۴ سال قبل تقریبا در شهرستان راکد شده بود و فعالیت‌های جسته و گریخته‌ای در این رشته داشته، لیکن از زمان‌ تصدی مختاری تحول مطلوبی در نظم و انسجام و توسعه بدمینتون ایجاد شده که جای تقدیر و تشکر دارد.
وی ادامه داد: در حال حاضر هیأت بدمینتون در شهرستان پردیس ضمن عضو گیری و آموزش های سالنی، ساماندهی نسبت به برگزاری مسابقات متعدد در سطح مدارس و بوستان ها اقدام ‌می نماید و امروز شاهد افتتاح دو زمینی هستیم که با زحمات شخصی اعضای تلاشگر هیات بدمینتون تجهیز و خط کشی شده و بنده از تک تک این عزیزان که حامی همگانی سازی رشته مفرح بدمینتون هستم، قدردانی نموده و امیدوارم شورای اسلامی و شهرداری پردیس همانطور که حمایت هایی از رشته های ورزشی دارند، پشتیبانی های لازم را از این رشته نیز بنمایند.
سیفی خاطر نشان شد: وقتی در بوستان ها کار فرهنگی ورزشی رونق بگیرد از معضلات و آسیب های اجتماعی کاسته و جوانان به سمت ورزش و هیجانات سالم رهنمون می شوند.
معصومه مختاری نیز ضمن ارایه گزارشی ازتعداد ورزشکاران سازمان یافته بدمینتون افزود: عصرگاه خیل بی شماری از علاقه مندان در این بوستان اقدام به انجام بازی بدمینتون می کردند، به همین رو، تصمیم گرفتیم با هزینه شخصی دو زمین را خط کشی و مجهز به میله و تور نماییم تا ضمن اینکه شهروندان از این فضا استفاده می کنند، بتوانیم از ظرفیت بوستان برای آموزش های محیطی رایگان، مسابقات و دوره های دانش افزایی در راستای توسعه این رشته و گسترش نشاط و شادابی بهره ببریم.
رییس هیات بدمینتون ضمن تقدیر از حمایت اداره ورزش و جوانان و شهرداری و شورای اسلامی درخواست نمود که روشنایی بوستان جهت استفاده عصرگاهی زمین های بدمینتون مناسب و تقویت گردد تا جوانان و خانواده ها بتوانند در اوقات عصر و شامگاه از زمین استاندارد استفاده بهینه نمایند.
وی خاطرنشان کرد: افتتاح زمین بدمینتون پارکی زمینه لازم را برای استفاده عموم در رشته بدمینتون فراهم می‌کند و امیدواریم شاهد روزی باشیم که با پرورش بدمینتون‌بازان نمونه در جرگه رشته‌های مدال‌آور شهرستان پردیس قرار بگیریم.
مختاری در خصوص زمین ایجاد شده گفت :عرض زمین با توجه به قوانین بین المللی باید 20 فوت یا حدود 1ر6 متر باشد. طول زمین نیز 44 فوت یا حدود 4ر13 متر است. خطوط زمین باید به سادگی قابل تشخیص بوده و بهتر است به رنگ سفید یا زرد و با خطوطی به عرض ۴۰ میلی متر کشیده می‌شود. بنا بر این، مساحت کل زمین بازی 880 فوت مربع یا 7/81 متر مربع است.
رییس هیات بدمینتون افزود: در مسابقات تک نفره، ابعاد زمین کمی تغییر می کند. عرض زمین تک نفره کمتر است و مقدار آن حدود 17 فوت یا 5/18 متر با خط مرز درونی است، در حالی که طول آن به همان مقدار باقی می ماند.
بنا بر این، در بازی تک نفره، بازی کنان می توانند به طور کامل از این طول بهره برداری کنند، اما از کل عرض خیر. به طور خلاصه، زمین تک نفره باریک تر، اما طولانی است.
حسن لاله رییس شورای اسلامی پردیس هم گفت: ورزش از جمله مقوله‌هایی است که سلامت انسان را تضمین می‌کند.
وی افزود: حضور جوانان و علاقه مندان در مراسم افتتاح زمین بدمینتون پارکی، بیانگر اهمیت دادن آنان به ورزش و اقبال از فضاهای روباز ورزشی است‌.
لاله تصریح کرد: با راه اندازی زمین بدمینتون در بوستان ها این ورزش در شهرستان رونق می گیرد. طرح ایجاد بدمینتون پارکی توسط اداره ورزش و جوانان و هیات بدمینتون طرح بسیار ارزنده ایست که باید در بوستان های دیگر نیز توسعه یابد .
رییس شورای اسلامی درپایان گفت: توسعه رشته بدمینتون و ایجاد محیطی مفرح و شاد برای خانواده ها و رونق این ورزش زیبا و مفرح و نشاط آور است.
مجید کشاورزمعاونت ورزشی اداره ورزش و جوانان نیز گفت: استعدادیابی، راهبرد موثر هیات بدمینتون برای تضمین آینده ورزشکاران این رشته است؛ هدفی که تنها در چارچوب برنامه ریزی بلندمدت و انتخاب درست بازیکنان مستعد محقق می شود. بدمینتون جدا از جذابیت خاصی که در تمام سطوح از آماتور تا حرفه‌ای آن وجود دارد، امروزه به یک صنعت نیز تبدیل شده، چرا که دیگر آن ورزش ساده و مفرح نیست که تنها برای سرگرمی و پرشدن اوقات فراغت به آن پرداخته شود.
سرپرست دفترنمایندگی ورزش و جوانان بومهن افزود: امروزه بدمینتون یکی از ورزش‌هایی است که هر سال شاهد مسابقات بزرگ با جوایز بسیار در جاهای مختلف دنیا هستیم؛ ورزشی که اکنون در ید قدرت آسیایی‌ها به خصوص اهالی شرق آسیا است.
وی گفت: گسترش این ورزش و شدید‌تر شدن رقابت‌های آن در قالب مسابقات جهانی و المپیک و نگاه حرفه‌ای به آن، باعث شده که صنعت عظیمی نیز برای پاسخگویی به آن تشکیل شود، لذا اینگونه تحرکات که زمینه ساز نگاه خاص حرفه ای می باشد زمینه ساز همگانی شدن این رشته را مهیا ساخته و در نظر داریم دربوستان های بومهن نیز چنین شرایطی را ایجاد نماییم.
هادی سوهانی هم در ادامه با توجه به همگانی سازی رشته های تخصصی در بوستان ها گفت: هیات همگانی شهرستان پردیس از پویش همگانی سازی رشته های تخصصی در راستای توسعه فرهنگ ورزش حمایت خواهد کرد. بدمینتون ورزش کم هزینه خانوادگی است و افراد زیادی راکت را در اختیار دارند و در بوستان ها به این رشته مفرح می پردازند.
رییس هیات ورزشهای همگانی شهرستان پردیس خاطرنشان شد: بدمینتون به‌عنوان یکی از رشته‌های ورزشی پایه، بر 3 اصل؛ تمرکز، سرعت عمل و قدرت بدنی بالا استوار است و کسی که وارد این رشته ورزشی می‌شود، با بهره‌مندی از این 3 ویژگی بدنی مهم و تأثیرگذار در انواع رشته‌های ورزشی به آمادگی جسمی بالایی دست می‌یابد و می‌تواند در سایر رشته‌های ورزشی هم فعالیت حرفه‌ای داشته باشد.
سوهانی اضافه کرد: ورزش بدمینتون در نگاه اول، یک رشته ورزشی مفرح و سرگرم‌کننده است که اغلب افراد برای داشتن تفریحات فردی و گروهی به سراغ آن می‌روند، اما اگر کسی علاقه‌مند باشد می‌تواند به شکل حرفه‌ای آن را ادامه دهد و حتی جذب تیم‌های ورزشی حرفه‌ای در رشته بدمینتون شود و در مسابقات داخلی و حتی بین‌المللی شرکت کرده و برای خود و کشورمان افتخارآفرینی کند. ما نیز در هیات همگانی آمادگی حمایت از برگزاری مسابقات همگانی و عمومی بوستانی را خواهیم داشت و همواره از بحث تخصصی همگانی پشتیبانی می کنیم.
گفتنی است پس از برش ربان و افتتاح زمین، رقابت نمادین بین محمدسیفی و مجید کشاورز از اداره ورزش و جوانان و هادی سوهانی و دوهزاری از شورای اسلامی پردیس برگزار گردید. 
  • نوشته شده
  • در يکشنبه 24 شهريور 1398
  • ساعت 03
  • توسط ورزش جوانان پردیس
  • تعداد بازدید 15