En
تاریخ : يکشنبه 24 شهريور 1398
کد 3831

همایش ورزش صبحگاهی ویژه بانوان با هدف افزایش سلامت و تندرستی در شهرستان پردیس

به گزارش روابط عمومی اداره ورزش و جوانان شهرستان پردیس، همایش ورزش صبحگاهی بانوان بارویکرد ورزش پاک و زن ورزشکار مسلمان و باهدف توسعه سلامت تندرستی با مشارکت حوزه بانوان هیات کاراته، هیات انجمن های ورزشی شهرستان پردیس، هیات ورزشهای همگانی شهرستان پردیس، دفتر نمایندگی ورزش جوانان بومهن با پشتیبانی باشگاه فرهنگی ورزشی زرین و شرکت تولیدی مشکات پلاست با حضور دختران و بانوان کارمند در بوستان باغچنار بومهن برگزار شد.
دکتر درخشان دارا ‌ضمن قدردانی از زهرا مددی و مژگان رحیمی اجرا کنندگان این برنامه گفت: بمنظور ارتقای سلامت و افزایش شورو نشاط و اتحاد در بخش بانوان و ترویج ورزش همگانی و به مناسبت هفته دولت با دعوت از بانوان و دختران علاقمند و خانم های کارمند ادارات پویش ورزش صبحگاهی بانوان از هفته دولت آغاز شد و در نظر داریم این برنامه را به صورت هفتگی در شهرستان به ویژه برای کارمندان خانم ادامه دهیم.
معاون اداره ورزش جوانان توجه به اهمیت ورزش صبحگاهی در ایجاد نشاط و شادابی اجتماعی را موثر دانست و تاکید کرد: انتظار داریم بانوان شاغل استقبال بهتری از اینگونه رویدادها داشته باشند.وی افزود افزایش نشاط اجتماعی و ترویج فرهنگ ورزش همگانی از جمله اهداف این برنامه هاست که با استقبال بانوان در بوستان ها ضمن حفظ شعائر اسلامی و سطح اماکن ورزشی پیش بینی و ادامه خواهد یافت.
مسئول کارگروه توسعه ورزش بانوان با بیان اینکه ارتقای سلامت بانوان و توسعه ورزش در از اهداف حوزه بانوان اداره و هیات هاست،تاکید کرد: با برنامه ریزی های تدارک دیده شده در نظر داریم ویژه برنامه تعالی ورزش زنان در بخش کارمندان‌ را اجرایی نماییم.
وی درانتها خاطر نشان کرد: بسیاری از همایشات و مسابقات تخصصی به مناسبت های مختلف توسط هیات های ورزشی و کارگروه توسعه بانوان در سطح شهرستان‌ با هدف ترغیب خانواده هاو بانوان به ورزش همگانی و نشاط اجتماعی برگزار می شود که ما از همه خانواده ها خصوصا بانوان دعوت می نماییم در این برنامه ها شرکت کرده و ورزش را وارد سبد خانوار خود نمایند.
در ادامه مژگان رحیمی گفت: به واقع هیات انجمن‌های ورزشی هیاتی دربرگیرنده سلایق مختلف ورزشی است و جهت آشنا نمودن رشته های زیرمجموعه و نحوه تمرینات برخی رشته ها برنامه ریزی شد تا در هفته دولت صبحگاه ورزشی بانوان را برگزار نماییم.
رییس هیات انجمن های ورزشی شهرستان پردیس خاطرنشان کرد: این هیات در سطح فدراسیون و استان تهران هیاتی پرکار است و ۲۰ انجمن را تحت پوشش دارد و سومین تشکل بزرگ ورزشی کشور محسوب می شود.
وی در ادامه تاکید کرد: بانوان نقش موثر و انکار ناپذیری در ارتقا و تعمیم رشته های مختلف داشته اند و لازم می دانم تشکر و قدردانی ویژه داشته باشم از تلاش گسترده و زحمات بی شائبه این عزیزان و قطعا سال ۹۸ سال توسعه و تعالی بانوان در فدراسیون انجمن های ورزشی خواهد بود و یقینا ما نیز برنامه های جذابی را در این بخش پیش بینی خواهیم کرد.
زهرا مددی با تمجید از حضور مستمر دختران کاراته کا گفت: اساس کار حوزه بانوان هیات کاراته بر پایه انسجام ، تعامل و همدلیست و خوشبختانه این همبستگی به حوزه فرهنگی ورزشی هم تسری پیدا کرده است.
نایب رییس بانوان هیات کاراته که این روزها برنامه های فرهنگی ورزشی مطلوبی را در حوزه فرهنگی و بانوان اجرا نموده، در پایان افرود: ورزش برای بانوان به دلیل ویژگی‌های خاصی که دارند به مراتب مهم‌تر از مردان است و زنان از لحاظ مادری در جامعه سهمی بزرگ دارند. ورزش، آنها را برای انجام وظایف مقدس مادری آماده تر ساخته و باعث می شود نسلی سالم و فعال و نیرومند بوجود آورند. زنان به عنوان نیمی از اجتماع و مدیر خانه و مسئول نظم و تربیت کودکان خود، برای حفظ نشاط، شادابی و سلامتی، به ورزش نیازمند هستند و اگر جامعه از زنان غافل بماند ضررهای غیر قابل جبرانی را شاهد خواهد بود‌.
گفتنی است مسابقه طناب کشی توسط هیات نجمن های ورزشی در دو بخش آزاد و بانوان کارمند برگزار و در پایان به کلیه شرکت کنندگان هدایای فرهنگی نظیر کتاب و نشانگر اهدا شد.


  • نوشته شده
  • در يکشنبه 24 شهريور 1398
  • ساعت 03
  • توسط ورزش جوانان پردیس
  • تعداد بازدید 29