En
تاریخ : دوشنبه 1 مهر 1398
کد 3871

نواخت زنگ مدارس شهرستان پردیس با نغمه های دفاع مقدس

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی فرمانداری، در اولین روز از مهرماه و با حضور مسئولان کشوری و محلی زنگ آغاز سال تحصیلی در شهرستان پردیس نواخته شد.

 حبیب الله طاهرخانی معاون وزیر راه و شهرسازی، عبدالعظیم رضایی فرماندار شهرستان، حجت الاسلام توسلی امام جمعه و روسای ادارات و نهادهای شهرستان با حضور در مدرسه خدیجه کبری (س) شهر پردیس، شروع سال تحصیلی را به دانش آموزان تبریک گفتند.

 در این مراسم کاروان دفاع مقدس نیز به همت ناحیه مقاومت بسیج شهرستان با خودروهای گل مالی شده و بسیجیانی با سربندهای یا زهرا، یا حسین و ما تا آخر ایستاده‌ایم حضور داشتند و به اجرای نمایش برخی از رویداد های دوران دفاع مقدس از جمله ثبت نام از داوطلبان، حضور در جبهه ها و نحوه اعزام به خط مقدم پرداختند.

 عبدالعظیم رضایی فرماندار پردیس در جمع حاضران ضمن قدردانی از برنامه ریزی های انجام شده برای گرامیداشت آغاز سال تحصیلی و هفته دفاع مقدس گفت: حضور مسئولان در کنار اولیا و دانش آموزان در اولین روز سال تحصیلی، نشان از توجه ویژه به اهمیت و ارزش آموزش و پرورش را دارد که می تواند مایه دلگرمی و دست مایه تلاش بیشتر دانش آموزان باشد.

 فرماندار پردیس افزود: در شهرستان ۱۰۴ مدرسه مراسم بازگشایی مدارس و آغاز سال تحصیلی را انجام می‌دهند و ۵ مدرسه نیز به همت شرکت عمران شهر جدید پردیس به صورت کامل آماده و تحویل آموزش و پرورش شده است که نویدبخش روزهای بهتری برای تعلیم و تربیت شهرستان خواهد بود.

 رضایی به تقارن ایام محرم با شروع سال تحصیلی و هفته دفاع مقدس نیز اشاره کرد و گفت: ما 8 سال جنگ داشتیم و در میان تمام جنگهای رخ داده، دفاع مقدس ایران اسلامی به دلیل اینکه همه کشورهای دنیا در کنار عراق ایستادند و مردم ما با ایمان و دیانت و صبر و استقامت به رهبری حضرت امام خمینی(ره) به مقابله با زورگویان پرداختند و حتی یک وجب از خاک کشور در دست دشمنان باقی نماند و رزمندگان اسلام نیز هیچ قسمتی از خاک کشور متجاوز را غصب نکردند، بسیار ویژه و منحصر به فرد است و نشان از اعتقادی بودن دفاع مقدس ایران اسلامی دارد.

 نماینده عالی دولت در شهرستان پردیس، انتظار شهدا، ایثارگران، اولیا و مسئولان از دانش‌آموزان را خوب درس خواندن و علم آموزی و پرورش معنویت دانست و افزود: از اولیای دانش آموزان تقاضا داریم ارتباط خود را با مدرسه و معلمان بیشتر کنند و نگرانی و دغدغه های آینده جامعه را با این ارتباط مثبت و موثر، کمتر و کمتر کنند زیرا مدرسه به تنهایی نمی تواند مأموریت مهم خود را به انجام برساند.

شایان ذکر است صبح امروز یک باب مدرسه در فاز ۳ شهر پردیس نیز که توسط شرکت عمران این شهر احداث شده بود، افتتاح و مورد بهره‌برداری قرار گرفت.

  • نوشته شده
  • در دوشنبه 1 مهر 1398
  • ساعت 12
  • توسط روابط عمومی فرمانداری پردیس
  • تعداد بازدید 61