En
تاریخ : جمعه 12 مهر 1398
کد 3896

شهروندان به وظیفه خود عمل کنند، مشکلی نخواهیم داشت/ ماهانه 9 درصد افزایش جمعیت در پردیس

فرمانده نیروی انتظامی شهرستان پردیس با بیان اینکه شهروندان به وظیفه خود عمل کنند، مشکلی نخواهیم داشت گفت: طی سال گذشته 12 قتل در شهرستان پردیس اتفاق افتاد که 8 مورد آن توسط اتباع بیگانه انجام شده بود.

به گزارش خبرنگار فارس از پردیس غلامرضا حسنوند فرمانده نیروی انتظامی شهرستان پردیس در سخنرانی پیش از خطبه های نماز جمعه این هفته شهرستان پردیس که با حضور پرشور نمازگزاران، مسوولان و پرسنل نیروی انتظامی، راهور و... در مسجد الغدیر فاز چهار پردیس برگزار شد ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای نیروی انتظامی، دفاع مقدس، انقلاب و مدافعان حرم، اظهار کرد: طی سال گذشته اقدامات موثر و خوبی با ساماندهی هیات مذهبی، آغاز شد.

وی گفت: نیروی انتظامی از ارکان اصلی در تولید امنیت است و با بصیرتی که بر اساس بیانات مقام معظم رهبری بدست آورده بر چالش ها، آسیب ها و مشکلات جامعه فایق آمده است.

حسنوند افزود: کشف حجاب توسط دشمن طراحی و در بین سرنشینان و رانندگان اجرا میشد که با طراحی برنامه ای هوشمند اقدامات موثری انجام شد.

فرمانده نیروی انتظامی شهرستان پردیس ادامه داد: ماموران پس از رویت این موارد ابتدا با ارسال پیامک تذکر و سپس اقدام به توقیف خودروها میکنند، زیرا این افراد آب به اسیاب دشمن میریختند ، که خوشبختانه در طرح ناظر یک توفیقات خوبی کسب و در مقابله با این پدیده زشت فائق آمدیم.

وی اضافه کرد: طی یکسال گدشته در حوزه ارتباط با مردم به بیش از دوبرابر زمان مشابه در سال قبل رسیدیم و در سال 97 شهروندان 67 هزار بار با 110 تماس گرفتند.

حسنوند تصریح کرد: در سال 96 این تماس ها حدود 35 هزار بوده و با توجه به رشد جمعیت تماس ها دوبرابر و تماما عملیاتی شده است.

فرمانده نیروی انتظامی شهرستان پردیس افزود: ما تنها شهرستانی هستیم که مسکن مهر با تعداد بالایی تحویل متقاضیان میشود به صورتی که ماهانه بیش از 9 درصد رشد جمعیت را در شهرستان پردیس شاهدیم.

وی ادامه داد: میزان ما بر اساس پلیس جامعه محور بوده و روز به روز مردم اعتماد بیشتری به پلیس پیدا میکنند و برای مسایل جزیی هم با پلیس 110 تماس میگیرند و مسائلی مانند مزاحمت ها، پارک خودرو، مزاحمت حیوانات بی صاحب و... را مطرح میکنند که این باعت افتخار ما است که مردم به ما اعتماد دارند و حتی مسایل خصوصی را به همکارانمان اعلام میکنند و ما خالصانه امانت دار این شهروندان هستیم.

فرمانده نیروی انتظامی شهرستان پردیس اضافه کرد: بزرگترین شریان های جاده ای کشور از شهرستان پردیس گذر میکند و مسافران برای ورود و خروج از محورهای هراز و فیروزکوه باید از پردیس که پرتردد ترین مسیر بین جاده ای کشور است عبور کنند.

وی تصریح کرد: طی سال گذشته علیرغم افزایش سفرها با کاهش 24 درصدی تصادفات و کشته ها در حوزه استحفاظی خود روبرو شدیم که با توجه به اینکه در کشور افزایش تصادفات و کشته ها را داشتیم که این با تلاش شبانه روزی پلیس محقق شد.

حسنوند افزود: در سال 96 حدود 28 هزار نفر در جاده های کشور کشته شدند که دست کم 20 هزار خانواده بی سرپرست و بیست هزار فرزند خانواده هایشان را از دست دادند.

فرمانده نیروی انتظامی شهرستان پردیس ضمن بیان اینکه اگر هر شهروندی وظیفه خود را انجام دهد مشکلی در هیچ شهری نخواهیم داشت، گفت: در یکسال گذشته بالغ بر 250 کیلو گرم انواع مواد مخدر در سطح شهرستان پردیس کشف و ظبط شده است که در طی همین مدت با همراهی خوب دستگاه قضایی با اخذ حکم از 650 منزل بازرس، 350 معتاد متجاهر جمع آوری و به کمپ ماده 16 در 300 کیلومتری شهرستان منتقل و پس از ساماندهی، درمان و بازپروری به جامعه باز خواهند گشت.

وی ادامه داد: کشف 78 میلیارد ریال کالای قاچاق، 12 هزار و 443 حلقه سی دی فیلم های غیراخلاقی، دستگیری 1 هزار و 653 نفر سارق، کشف 842 موتور و خودروی سرقتی را با تلاش پرسنل این فرماندهی در طی یکسال اخیر داشته ایم.

حسنوند اضافه کرد: آمار جمعیتی بزرگترین سرمایه هر کشوری است اما به واسطه این آسیب ها، جمعیت جوان کشورمان آسیب میبیند و برای جلوگیری از این اتفاق تلخ تیاز به مشارکت تمام اقشار مختلف جامعه داریم.

فرمانده نیروی انتظامی شهرستان پردیس خانواده را الگویی برای فرزندان عنوان کرد و تاکید کرد: در زمان بازگشایی مدارس با پوشش نامناسب برخی دختر خانوم ها مواجه شدیم که زمانی که مادرانشان را دیدیم پوشش آنها نیز نامناسب بود.

وی تصریح کرد: مادران الگوی فرزندان هستند و مادری که هنجارها را زیرپا میگذارد، فرزندش نیز این واجبات را رعایت نمیکند، بنابراین باید با فرزندانمان دوست و همراه باشیم و از آنها فاصله نگرفته و صحبت هایشان را گوش بدهیم تا درچهارچوب هنجارهای جامعه پیش بروند.

حسنوند افزود: مهترین چالش امروز جوانان ما فضای مجازی است که متاسفانه، در حوزه تراکنش های مالی بعضا با دانلود و ارائه مشخصات کارت بانکی اقدام به خرید میکنند که مثلما پاسخی نمیگیرند.

فرمانده نیروی انتظامی شهرستان پردیس ادامه داد: از ابتدای امسال 300 پرونده به پلیس فتا ارجاع شده که از حساب های شهروندان مبالغ هنگفتی برداشت شده است و با توجه اینکه مشکلات اقتصادی بسیاری در جامعه داریم نیاز است از کانالهای فضاس مجازی اقدام به خرید فیلم، کالا و... نکنند.

وی اضافه کرد: 8 هزار واحد صنعتی و تولیدی در شهرستان پردیس وجود دارد که حضور اتباع بیگانه معضلاتی را در این بخش به وجود آورده است که طی سال گذشته 3 هزار و 533 نفر دستگیر و تحویل اردوگاه ها برای ترد از کشور شدند.

حسنوند تصریح کرد: طی سال گذشته 12 قتل در شهرستان پردیس اتفاق افتاد که 8 مورد آن توسط اتباع بیگانه انجام شده بود که با تلاش همکارانمان 10 مورد کشف و دومورد نیز پیگیری و در مراحل پایانی رسیدن به نتیجه قرار دارند و خوشبختانه از ابتدای سال تا کنون قتلی در منطقه نداشتیم.

فرمانده نیروی انتظامی شهرستان پردیس افزود: توجه کردن و بها دادن به جوانان بسیار مهم است زیرا وقتی اهمیت ندهیم باعث میشود جوانانمان به شبکات مجازی و ماهواره ای پناه ببرند و باعث انحرافات بسیاری خواهند شد به همین دلایل باید در تمام برنامه ها با جوانانمان مشورت کرده و همراه باشیم.

وی ادامه داد: جدب سرباز در شهرستان پردیس انجام میشود و مشمولان شهروند که ساکن در شهرستان پردیس هستند به شهرستان های دوردست منتقل نمیشوند و برای این کار باید به معاونت نیروی انسانی این فرماندهی مراجعه کنند تا در هنگام ارسال دفترچه در همین شهرستان به خدمت بپردازند.

حسنوند بیان کرد: نیروی انتظامی توان عملیاتی خود را بالا برده و برای جذب نیرو اقدام میکند به همین دلیل جوانان متعهد در بحث درجه داری بدون سقف جذب به این فرماندهی مراجعه کرده تا بحث استخدام انجام شود.

انتهای پیام/67016/پ/ث40

  • نوشته شده
  • در جمعه 12 مهر 1398
  • ساعت 11
  • توسط روابط عمومی فرمانداری پردیس
  • تعداد بازدید 1