En
تاریخ : جمعه 12 مهر 1398
کد 3898

مدال زرین بر گردن سپاه/ مسؤولان کشور باید از خام فروشی جلوگیری کنند

امام جمعه پردیس گفت: مدال زرینی پس از سخنان مقام معظم رهبری بر گردن سپاهیان نقش بست اما توان سپاه صدها برابر امروز است.

به گزارش خبرنگار فارس از پردیس، حجت الاسلام والمسلمین حسین توسلی امام جمعه پردیس در خطبه های عبادی و سیاسی نماز جمعه این هفته شهرستان پردیس که در مسجد الغدیر فاز چهار این شهر پردیس با حضور پرشور نمازگزاران برگزار شد، ضمن تبریک هفته نیروی انتظامی، اظهار کرد: نیروی انتظامی 13 هزار شهید و 22 هزار جانباز را به کشور تقدیم کرده و لیست وظایف این نیروی بسیار زیاد و در نوک پیکان خدمت قرار دارند.

وی گفت: تمام ما از صبح که از منازل خود خارج میشویم تا شب که به منزل برمیگردیم با نیروی انتطامی در ارتباط هستیم و احساس امنیت در محیط خارج تا منازل را مدیون مردان زحمت کشی هستیم که با کمبودها مشغول خدمات دهی هستند.

توسلی ضمن اشاره به ابلاغ سیاست کلی نظام توسط مقام معظم رهبری، بیان کرد: این قانونگذاری در هفته گذشته توسط رهبری صورت گرفت و اساس و سیاست کلی نظام را در بر میگیرد.

امام جمعه پردیس افزود: مقام معظم رهبری این سیاست ها را ابلاغ کردند که از آبان ماه سال 1372 در اوایل امامت و رهبریشان تا 6 مهرماه امسال این چهل و چهارمین ابلاغ سیاست های کلی بوده که به سران سه قوه این سیاست های کلی ابلاغ شده است.

وی اضافه کرد: آنچه شان ولی امرمان و امامان است تشخص و ابلاغ شده و آنچه وظیفه دستگاه ها است اجرای این قوانین است.

امام جمعه پردیس با اشاره به دیدار مقام معظم رهبری با مجمع عالی فرماندهان سپاه، اذعان کرد: معظم له در این دیدار نسبت به سپاه اظهار ارادت و رضایت 100 درصدی کردند اما فرمودند: قانع نیستم زیرا توان سپاه دها و صدها برابر است و توانمندی بسیار بالاتری دارند و میتواند قدم های بلندتری بردارند.

وی تصریح کرد: این مدالی زرینی برای سپاهیان بود که سپاه، ارتش مقتدر، و نیروهای مسلح کشور امروز به نقطه ای رسیدند که بزرگترین قدرت استکباری دنیا در مقابل ایران دست بر سینه ایستاده و تسلیم این اقتدار شده است.

توسلی افزود: نیروهای ترامپ به منطقه آمدند تا برخورد نظامی کنند که دست از پا درازتر به کشورشان برگشتند که این اقتدار عظیمی برای نظام، ملت و مستضعفین عالم بود.

امام جمعه پردیس با بیان اینکه امروز حوزه راهبردی ما در کنار دریای مدیترانه است، گفت: در دوران قاجار و پهلوی وسعتی دو برابر امروز کشورمان را از دست دادیم که اگر مانند امروز کشورمان اقتدار داشت یک سانتی متر از خاکمان را از دست نمیدادیم.

وی با اعلام رتبه بندی( یو.نی.دو)، تاکید کرد: اخیرا سازمان توسعه جهانی (یو.نی.دو) رتبه 135 کشور جهان به لحاظ رشد صنعتی را اعلام کرده که رتبه ایران از 16 سال قبل تا به امروز چهل پله رشد داشته است این در حالیست که صنایع نفت ما در گذشته وابسته به استکبار بود.

امام جمعه پردیس اضافه کرد: 12  کشور در جهان عضو اوپک هستند و یک پنجم کشورهای جهان نفت خیز هستند باید گفت باقی کشورهایی که نقت ندارند چه میکنند.

وی تصریح کرد: امسال سیاست گذاری خوبی صورت گرفته و دولت اعلام کرده بودجه سال 99 منهای درآمد نفت خواهد بود این در صورتی بود که طی سالهای اخیر 30 درصد بوجه ما متکی به نفت بود.

توسلی افزود: مقام معظم رهبری این اقدام را کاری بزرگ و ارزشمند خواندند اما مسوولان به جز نفت باید بر روی معادن سرمایه گذاری کنند زیرا درآمد ملی ما زر این حوزه بسیار کم است.

امام جمعه پردیس ادامه داد: مسوولان کشور باید از خام فروشی جلوگیری کند زیرا هم منابع معدنی پس از فناوری ارزش افزوده بسیار بیشتری خواهند داشت.

وی اضافه کرد: طی دو ماه گذشته چند گزارش منتشر شد که سنگ خام از معادن کشور استخراج و به صورت خام به کشتیها منتقل و به چین ارسال میشد و پس از فناوری با ارزش افزوده 20 برابری به کشور باز میگشت.

توسلی تصریح کرد: وزیر صمت اعلام کرد در سال 93 تا 97 میزان صادرات مواد معدنی خام 9 میلیون تن بوده که این در حالیست که شش سال قبل آن این مقدار 23 میلیون تن بوده که به یک سوم کاهش داشته است.

امام جمعه پردیس تاکید کرد: پتروشیمی نیز باید از خام فروشی پرهیز کرده و در این حوزه تجدید نظر کنند که خوشبختانه قدم ها و سیاست گذاری های خوبی صورت گرفته اما ناتمام است و برای تحقق اقتصاد مقاومتی و مقاوم سازی اقتصاد قدمهایی بلند در این حوزه و عدم خام فروشی برداریم.

انتهای پیام/67016/پ/ث30

  • نوشته شده
  • در جمعه 12 مهر 1398
  • ساعت 11
  • توسط روابط عمومی فرمانداری پردیس
  • تعداد بازدید 1