En
تاریخ : يکشنبه 14 مهر 1398
کد 3919

افتتاح مخزن آب 70 هزار لیتری سعید آباد جاجرود/ بهره‌مندی 17500 نفر از آب شرب سالم

فرماندار شهرستان پردیس گفت: مخزن آب سعیدآباد جاجرود با ظرفیت ۷۰۰ هزار لیتر ساخته و در آستانه روز روستا و عشایر طی چهار ماه کار به بهره‌برداری رسید.

به گزارش خبرنگار فارس از پردیس عصر امروز با حضور فرماندار، معاون عمرانی بخشدار جاجرود و جمعی از مسوولان شهری و شهرستانی، مراسم بهره برداری از مخزن آب شرب روستاهای سعید آباد، خسرو آباد و مناطق صنعتی این بخش برگزار شد.

بنابراین گزارش این افتتاح به صورت ویدیو کنفرانس و با حضور استاندار تهران و مسوولان استان انجام شد و در پایان این مراسم عبدالعظیم رضایی فرماندار شهرستان پردیس در جمع خبرنگاران در خصوص این پروژه، اظهار کرد: یکی از برنامه‌های دولت رسیدگی به امور روستاها است که حقیقتاً در سال‌های اخیر فعالیت‌های بسیار خوبی در توسعه روستایی کشور اتفاق افتاده است.

وی گفت: مهمترین برنامه روستایی تامین آب شرب بود که در طی سالهای اخیر با توجه به خشکسالی که در کشور شاهد بودیم ایم مسأله از حساسیت بیشتری برخوردار بود.

رضایی ادامه داد: به همین دلیل احداث مجتمع‌های آبرسانی در روستاها به این صورت که چند روستا به صورت مشترک از یک چاه و مخزن واحد و شبکه اشتراکی استفاده کنند آغاز شد.

فرماندار شهرستان پردیس ادامه داد: این طرح از نظر اقتصادی به صرفه تر و هم اگر یک روستایی دسترسی به آب شرب نداشت، روستاهای نزدیک آن این بسترهای آبرسانی را فراهم میکردند.

وی اضافه کرد: شهرستان پردیس در اکثر روستاهای خود از لحاظ کیفی و کمی با مشکل آب مواجه است به همین دلیل در بخش جاجرود با پیگیری آبفار استان تهران طراح ساخت مجتمع آبرسانی از سال گذشته آغاز و احداث این مجتمع را در دستور کار قرار دادند.

رضایی تصریح کرد: با این اقدام تامین آب آشامیدنی مردم روستای سعید آباد، خسرو آباد ۴۰۰ واحد صنعتی و کارگاهی این منطقه با جمعیتی بالغ بر ۱۷ هزار و ۵۰۰ نفر محقق می‌شد.

فرماندار شهرستان پردیس افزود: این پروژه با تامین اعتبار از طریق صندوق توسعه ملی و با بودجه ای بالغ بر ۴۵ میلیارد ریال شروع و در ادامه با حفر چاه عمیق و تجهیز آن ادامه پیدا کرد.

وی ادامه داد: در ادامه حفر و لوله گذاری برای انتقال آب به مخزن با طول چهار کیلومتر انجام و شبکه داخلی روستا نیز به این مخزن متصل شد.

رضایی اضافه کرد: این مخزن آب با ظرفیت ۷۰۰ هزار لیتر ساخته شد و در پایین دست آن ایستگاه پمپاژ به صورت شبانه‌روزی و با ظرفیت ۳۰۰۰ متر مکعب ساخته و امروز در آستانه روز روستا و عشایر طی چهار ماه کار به بهره‌برداری رسید.

انتهای پیام/67016/پ/ث30

  • نوشته شده
  • در يکشنبه 14 مهر 1398
  • ساعت 09
  • توسط روابط عمومی فرمانداری پردیس
  • تعداد بازدید 2