En
تاریخ : شنبه 20 مهر 1398
کد 3937

به همت هیات دوچرخه سواری شهرستان پردیس به مناسبت روزجهانی کودک برگزار شد

همایش دوچرخه سواری کودکان با شعار «دنیا با لبخند کودکان زیباست» در شهر بومهن

به گزارش روابط عمومی اداره ورزش و جوانان شهرستان پردیس، این همایش به همت هیات دوچرخه سواری شهرستان پردیس و با همکاری گروه دوچرخه سواری پردیسرایدرز، اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان و مجتمع هنری مهر در بوستان شقایق بومهن برگزار شد.
حسین نوروزی گفت: به مناسبت همزمانی روز جهانی کودک با روز سه شنبه بدون خودرو، همایش دوچرخه سواری در قالب مسابقات دوبه دو را برای کودکان و با حضور خانواده های شان برگزار نمودیم.
رییس هیات دوچرخه سواری افزود: دوچرخه‌سواری یکی از بهترین ورزش‌هاست. این ورزش علاوه بر تأثیرگذاری مستقیم بر سلامتی انسان، به‌دلیل قابلیت‌هایی نظیر حمل‌ونقل آسان و بی‌ضرر بودن برای محیط‌زیست، فواید زیست محیطی بسیاری دارد که باعث سلامت هر چه بیشتر جامعه در درازمدت می‌شود.
نوروزی افزود: این ورزش سن و جنس نمی‌شناسد و در تمام سنین می‌توان به آن پرداخت. همچنین، با توجه به اینکه اغلب برای دوچرخه‌سواری لازم است از محیط خارج از منزل و طبیعت زیبا استفاده شود، روحیه‌ای شاد و با‌طراوت در ورزشکار ایجاد می‌کند که در سایر ورزش‌ها کمتر به چشم می‌خورد.
رییس هیات دوچرخه سواری اضافه کرد: فعالیت جسمانی منظم می تواند به حفاظت از افراد در برابر بیماری های جدی مثل اضافه وزن، بیماری های قلبی، سرطان، بیماری های روانی، دیابت و ورم مفاصل کمک کند و دوچرخه سواری به طور مرتب یکی از بهترین راه ها برای کاهش خطر مشکلات سلامتی مرتبط با سبک زندگی بی تحرک است.
وی در پایان ضمن قدردانی از برنامه ریزی نایب رییس هیات و تک تک اعضای گروه فعال پردیسرایدرز و حمایت های سیفی رییس ورزش جوانان شهرستان پردیس و مجید کشاورز سرپرست دفترنمایندگی ورزش و جوانانبومهن گفت: هیات دوچرخه سواری در نظر دارد با راه اندازی کلاس های آموزشی و برگزاری همایش های دوچرخه سواری، خانواده ها را بیشتر با فواید و خواص این ورزش و اثرات شگفت انگیز آن‌ در سلامت روح و جسم افراد آشنا کند.
در ادامه پریا کیهانپور نایب رییس بانوان دوچرخه سواری ضمن گرامیداشت روز جهانی کودک؛ با اشاره به اینکه کودکان به عنوان مهمترین سرمایه های اجتماعی هستند افزود: رشد و حفظ سلامت جسم و روان کودکان از اهمیت بالایی برخوردار است .
وی افزود: با توجه به تقارن ایام ماه صفر با این هفته و به منظور نهادینه کردن ارزش های دینی و تربیتی در ذهن و روح کودکان، در برگزاری برنامه های گرامیداشت این هفته به رویکرد آموزه های دینی توجه لازم صورت گرفت.
کیهانپور فعال فرهنگی گفت: تلاش شد در جریان همایش دوچرخه سواری به ترویج ورزش و اهمیت انجام آن برای سلامتی بین کودکان نیز پرداخته شود.
وی در پایان اسامی مقام آوران مسابقه دو به دو را که با شادی و نشاط کودکان و خانواده های شان برگزار شد، به شرح ذیل اعلام کرد:
آرش مجدی، آنیسا مجدی ۸ ثانیه
ابوالفضل حیدری، سامیار جهانی ۹ ثانیه

  • نوشته شده
  • در شنبه 20 مهر 1398
  • ساعت 01
  • توسط ورزش جوانان پردیس
  • تعداد بازدید 20