En
تاریخ : دوشنبه 29 مهر 1398
کد 3990

معاون عمرانی فرماندار پردیس: وظیفه داریم محیطی امن و سلامت را برای زندگی شهروندان ایجاد کنیم

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی فرمانداری، جلسه کارگروه کنترل حیوانات ناقل بیماری به انسان در شهرستان پردیس به ریاست نوید عباسی معاون عمرانی فرماندار برگزار شد.
معاون فرماندار پردیس در ابتدای این جلسه به اهمیت ساماندهی سگهای بلاصاحب اشاره کرد و گفت: تعداد این حیوانات و حضور آنها در سطح شهرستان موجب نگرانی و ترس شهروندان به ویژه کودکان و دانش آموزان شده و گزارش هایی هم از گزیدگی شهروندان به شبکه بهداشت رسیده که ادامه‌ دار بودن این روند سلامت مردم را به مخاطره خواهد انداخت.

 عباسی افزود موظفیم محیطی امن و سلامت را برای شهروندان فراهم کنیم و از سوی دیگر این حیوانات نیز باید ساماندهی شوند و مورد حمایت قرار گیرند و این موضوع نیز با برنامه‌ریزی و تعیین متولیان و اتخاذ تمهیداتی انجام خواهد شد.

 در ادامه و پس از ارائه پیشنهادات اعضا مقرر شد؛ فعالیت ها و فرآیندهای اجرایی در خصوص سگهای بلاصاحب با نظارت اداره دامپزشکی شهرستان انجام گیرد همچنین طی بازدید میدانی با محوریت کارشناسان معاونت عمرانی فرمانداری، مکان‌یابی احداث سکوهایی برای غذا رسانی به حیوانات بلاصاحب انجام شود.

فرهنگسازی در میان دانش آموزان مبنی بر بی خطر بودن سگهای پلاکدار، عدم ترس و وحشت بی مورد و همزیستی انسان و حیوان توسط آموزش و پرورش و ادارات فرهنگی و تبلیغی، تهیه واکسن های مورد نیاز حیوانات جمع‌آوری شده توسط اداره دامپزشکی، جمع‌آوری و زنده گیری حیوانات از ابتدای حوزه استحفاظی شهرستان طی جدول زمانبندی و با رعایت اولویت ها و ارائه گزارش شرکت پیمانکار به صورت ۱۵ روز یکبار از مصوبات این جلسه بود.
  • نوشته شده
  • در دوشنبه 29 مهر 1398
  • ساعت 11
  • توسط روابط عمومی فرمانداری پردیس
  • تعداد بازدید 15