En
تاریخ : سه شنبه 30 مهر 1398
کد 3996

ایجاد شرایط عبور ایمن سیلاب با حذف ساخت و سازهای غیر اصولی در حریم رودخانه سیاهرود

مدیر امور آب تهران بزرگ از ایجاد شرایط عبور ایمن سیلاب های احتمالی با حذف ساخت و سازهای غیر اصولی در حریم رودخانه سیاهرود خبر داد.
به گزارش روابط عمومی شرکت آب منطقه ای تهران، "علیرضا نیکنام" با اعلام این خبر افزود: با تلاش کارشناسان واحد حقوقی و اکیپ گشت و بازرسی آب های سطحی امور منابع آب تهران بزرگ پس از انجام کارشناسی های لازم یک مورد از تصرفات رودخانه که بصورت خاکریزی و احداث کالورت غیر اصولی در نقطه حادثه خیز واقع در بستر رودخانه سیاهرود در شهرستان بومهن احداث شده بود، تخریب شد.
وی افزود: با این اقدام در مجموع حدود هزار مترمربع رفع تصرف شده و طی آن 10هزارمترمکعب عملیات خاکبرداری صورت گرفته است تا در زمان سیلابی شدن رودخانه، شرایط عبور ایمن سیل فراهم شود.
نیکنام هدف از این اقدام را عبور ایمن سیلاب در بستر طبیعی رودخانه عنوان کرد و گفت: از طرف دیگر این ساخت و سازهای غیر مجاز و غیر اصولی احتمال ایجاد خطرات جانی و مالی برای شهروندان را به وجود می آورد که  با  دستور قضایی صادره از سوی دادستان شهرستان پردیس قلع و قمع و از بستر رودخانه جمع آوری شد.
وی تصریح کرد: افرادی که در نزدیکی حریم و بستر رودخانه ها معامله ملکی انجام می دهند حتما پیش از انجام معامله استعلام لازم را از امور آب تهران بزرگ اخذ نمایند تا در آینده دچار ضرر و زیان نشوند.
نیکنام در پایان خاطرنشان کرد: این امور در نقش حاکمیتی خود با هرگونه تخلف و تصرف مطابق با قانون و بدون هیچ گونه اغماضی برخورد لازم را بعمل خواهد آورد.
  
  • نوشته شده
  • در سه شنبه 30 مهر 1398
  • ساعت 10
  • توسط امور آب فرمانداری پردیس
  • تعداد بازدید 13