En
تاریخ : چهارشنبه 1 آبان 1398
کد 3999

برگزاری جلسه ستاد پیشگیری ساماندهی و مقابله با ساخت و ساز غیر مجاز شهرستان پردیس

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی فرمانداری، جلسه ستاد پیشگیری، ساماندهی و مقابله با ساخت و ساز غیر مجاز شهرستان پردیس با موضوع ساخت و سازهای منطقه کمرد در محل فرمانداری برگزار شد.
این جلسه به ریاست عبدالعظیم رضایی فرماندار پردیس و با حضور آقاجری دادستان شهرستان، عباسی معاون عمرانی فرماندار، بخشدار جاجرود، مدیرعامل شرکت عمران شهر پردیس، فرمانده انتظامی شهرستان و روسای ادارات منابع طبیعی، جهاد کشاورزی، امور آب، پارک‌های ملی خجیر و سرخه حصار و راه و شهرسازی برگزار و در ابتدا با ارائه گزارش تصویری از وضعیت قبلی و فعلی منطقه صنعتی کمرد، ساخت و ساز های انجام گرفته مشخص و پیرامون چگونگی ساماندهی و مقابله با این ساخت و سازها و متصرفان سودجویان تبادل نظر صورت گرفت.

عبدالعظیم رضایی فرماندار شهرستان پردیس در حاشیه این جلسه، یکی از مشکلات شمال شرق استان را ساخت و سازهای غیر مجاز دانست و گفت: ساخت و سازها در شهرستان تحت کنترل است اما علی رغم مراقبت های صورت گرفته، طی ماه‌های اخیر در منطقه کمرد شاهد اقداماتی برای ساخت و ساز غیر مجاز بوده ایم.

رضایی افزود: جلسات متعددی برای مقابله با ساخت و سازهای غیرمجاز و حفظ حقوق بیت المال برگزار شده است و برای رسیدگی به وضعیت منطقه کمرد نیز جلسه‌ای به قید فوریت با حضور دادستان و متولیان امر برگزار و با تاکید بر اهتمام ادارات در مقابله با این پدیده، به تشریح وضعیت موجود و اقدامات لازم الاجرا پرداختیم.

نماینده عالی دولت در شهرستان پردیس خاطر نشان کرد: بخشی از منطقه صنعتی کمرد مستثنیات و بخش دیگری منابع طبیعی بوده و قسمت‌هایی از آن نیز به شرکت عمران شهر پردیس واگذار شده است و ادارات شهرستان موظف به بررسی و جلوگیری از تخلف و حفظ اراضی تحت مدیریت خود هستند.

فرماندار پردیس به نتایج این جلسات نیز اشاره کرد و افزود: هماهنگی های لازم صورت گرفته و پس از مشخص شدن محدوده ادارات جهاد کشاورزی، منابع طبیعی، امور آب، راه و شهرسازی و شرکت عمران شهر پردیس مقرر شد؛ ضمن تشکیل تیم ویژه بازرسی و نظارت با حمایت دادستانی و نیروی انتظامی، به سرعت تمام منطقه پایش و گزارشات و پرونده ها به دادستانی ارسال شود تا برخورد قانونی با متخلفان انجام گیرد.

رضایی در پایان تصریح کرد: با افرادی که به بهانه تولید و اشتغال و با سوء استفاده از شرایط اقتصادی مردم اقدام به سودجویی، تغییر کاربری اراضی و ساخت و ساز غیرمجاز می کنند به شدت برخورد خواهد شد و مقابله با ساخت و ساز غیر مجاز از اولویت‌های ما در شهرستان است.
 
  • نوشته شده
  • در چهارشنبه 1 آبان 1398
  • ساعت 02
  • توسط روابط عمومی فرمانداری پردیس
  • تعداد بازدید 33