En
تاریخ : شنبه 4 آبان 1398
کد 4003

به مناسبت هفته وقف انجام گرفت: دیدار رئیس و پرسنل اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان پردیس با فرماندار

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی فرمانداری، حجت الاسلام صابریان رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان صبح امروز و به مناسبت هفته وقف، ضمن حضور در فرمانداری، با عبدالعظیم رضایی فرماندار پردیس دیدار و گفتگو کرد.

فرماندار پردیس در این دیدار با تبریک فرارسیدن هفته وقف گفت: در دین مبین اسلام کلماتی مانند احسان، انفاق و بر وجود دارد که همگی بر انجام اقداماتی در راستای امورات خیریه، عام المنفعه، رفع مشکلات مردم، مسائل مذهبی و ترویج دین اسلام و شعائر دینی تاکید دارند و خیرین معتقد و بلند همت نیز با تمسک به همین آیات و روایات، در این راه قدم بر می دارند.
 
رضایی به وجود نشانه هایی از این اقدام پسندیده در دوره های مختلف کشور نیز اشاره کرد و گفت: در تاریخ کشور از دوره های سامانیان، ساسانیان، صفویان و قاجاریه اهتمامی در مردم وجود داشته  که از مال خود برای بهره مندی دیگران اقداماتی انجام دهند و این سنت نیکو ریشه ای قدیمی دارد و در دیگر جوامع نیز اقداماتی در بحث های درمان، آموزش و حمایت های اجتماعی انجام شده است.
 
فرماندار پردیس ساماندهی های انجام گرفته سالهای اخیر در حوزه اوقاف و امور خیریه را مثبت ارزیابی کرد و افزود: در وقف اصل سرمایه از بین نمی رود و از منافع آن در راهی که واقف عنوان کرده است استفاده خواهد شد و نمی توان در راهی به جز نیت واقف آن را استفاده کرد و اطلاع رسانی از ثمرات و اثرات اقدامات انجام گرفته، منجر به دیده شدن زحمات و نتیجه وقف برای واقف، بازماندگان وی و در سطح جامعه شده و افزایش اعتماد مردم به متولیان ساماندهی امور را به دنبال دارد که نتیجه آن تشویق به امر وقف خواهد بود.
 
این مقام مسئول بقاع متبرکه و مساجد را پایگاه های فرهنگی، مذهبی و اجتماعی دانست که باید بیشترین بهره از آن برده شود و تصریح کرد: اداره اوقاف و امور خیریه باید اجرای برنامه های فرهنگی را در این اماکن به صورت مرتب در دستور کار خود قرار دهد و این پایگاه های اجتماعی را پر رونق گرداند.
 
در ادامه صابریان به بیان گزارشی از اقدامات سال گذشته اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان پرداخت و برخی مشکلات موجود را برشمرد.
 
  • نوشته شده
  • در شنبه 4 آبان 1398
  • ساعت 11
  • توسط روابط عمومی فرمانداری پردیس
  • تعداد بازدید 18