En
تاریخ : دوشنبه 13 آبان 1398
کد 4035

برگزاری همایش بزرگ هیئت ورزش کارگری شهرستان پردیس؛ اعزام ورزشکاران پردیس به المپیک کارگری

رئیس شورای اسلامی شهر پردیس گفت: همایش بزرگ خانواده هیات ورزش کارگری شهرستان پردیس با حضور پرشور شهروندان برگزار شد.

به گزارش خبرنگار فارس از پردیس، بعدازظهر امروز همایش بزرگ خانواده ورزش کارگری شهرستان پردیس با حضور شهردار، رئیس و اعضای شورای اسلامی شهر پردیس، روسای اداره کار و ورزش و جوانان شهرستان پردیس، مسولان استانی و شهرستانی و ورزشکاران هیئت ورزش کارگری شهرستان پردیس در سالن آمفی تئاتر شهرداری این شهر برگزار شد.

حسن لاله، رئیس شورای اسلامی شهر پردیس و رئیس هیئت ورزش‌های کارگری شهرستان پردیس در پایان این همایش در جمع خبرنگاران در خصوص برنامه‌های این هیات، اظهار کرد: در عملکرد سالیانه، هیئت ورزش کارگری شهرستان پردیس موفق شد در استان تهران مقام دوم را در بین هیات‌های کارگری استان کسب کند.

وی گفت: اعزام ورزشکاران این هیئت به المپیک کارگری در کشور لتونی یکی از شاخصه‌های ارتقای این هیات بود که فاطمه حیدری در این مسابقات توانست عنوان نایب قهرمانی المپیک کارگران جهان را که بالاترین سطح مسابقات کارگری جهان است کسب کند.

لاله افزود: هیئت ورزش کارگری پردیس طی چند سال اخیر با کادر مجربی که در اختیار دارد توانسته برنامه‌های متعددی را در سطح شهر، شهرستان و استان برگزار و ورزشکارانی را به مسابقات کشوری و حتی برون‌مرزی اعزام کند.

رئیس هیات ورزش کارگری شهرستان پردیس ادامه داد: این هیئت در رشته‌های مختلف به ویژه پتانک برنامه‌ریزی کرده و با تلاش دبیر و نایب رئیس این هیات ورزشکاران پردیسی در مسابقات استانی و کشوری شرکت کردند.

وی اضافه کرد: طرح آپاک نیز با همکاری جمعیت هلال احمر شهرستان و طی دو دوره پنج روزه در سالن آمفی‌تئاتر شهرداری پردیس با استقبال خوب شهروندان و خانواده‌های کارگر برگزار شد که امروز گواهی پایان دوره شرکت‌کنندگان به آنها تقدیم شد.

لاله تصریح کرد: شعار اصلی ما در اجرای این طرح هر شهروند در مواقع بحران یک امدادگر محسوب می‌شود و در پایان این طرح دو ساله هزار نفر از شهروندان شهرستان پردیس یک امدادگر خواهند بود.

رئیس هیات ورزش کارگری شهرستان پردیس افزود: تشکیل اولین تیم امداد و نجات شهرستان پردیس با همکاری جمعیت هلال احمر این شهرستان از دیگر فعالیت‌های مهم این هیات طی ماه‌های اخیر بوده و در دست اقدام است. 

وی ادامه داد: سعی داریم همشهریان را به شکل‌های مختلف به ورزش جذب و با ورزش شهروندان را درگیر کنیم تا در نهایت شهروندان بتوانند بهره کافی را از ورزش داشته باشند.

لاله اضافه کرد: تلاش می‌کنیم با ورزش به صورت تک بعدی برخورد نکرده و از تمام ابعاد ورزش به صورت مداوم و مساوی استفاده کنیم.

رئیس هیات ورزش کارگری شهرستان پردیس تصریح کرد: تمام سعی ما این است که خانواده‌ها و ورزشکاران کارگری را جذب رشته‌های متنوع و متعدد این هیات کنیم و تمام اهتمام خود را به کار برده‌ایم تا از آحاد مردم استفاده و به نحوی سطح ورزش کارگری شهرستان را ارتقاء بدهیم.

وی در خصوص برنامه‌های آینده این هیئت اذعان کرد: با برنامه‌ریزی‌های انجام شده، سعی خواهیم کرد برنامه‌های خود را به سطح استان و کشور گسترش داده و برنامه‌هایمان مختص شهر و شهرستان پردیس نباشد و در میادین استانی و حتی کشوری نیز مانند دیگر رشته‌های فعال این هیات شرکت کنیم.

لاله افزود: علاقه‌مندان می‌توانند با مراجعه به سالن شهدای گمنام شهرداری پردیس که تمام هیئت‌های ورزشی فعال در شهرداری پردیس در این محل مستقر هستند و یا به دفتر این هیات در مجتمع اداری کوثر شهر پردیس از برنامه‌های این هیات مطلع و در کلاس‌ها و برنامه‌های متعدد شرکت کنند. 

رئیس هیات ورزش کارگری شهرستان پردیس در خصوص اعزام ورزشکاران به خارج از کشور، بیان کرد: با حمایت از ورزشکاران هیئت ورزش کارگری تاکنون تعدادی از ورزشکاران به مسابقات مختلف استانی، کشوری و برون‌مرزی مرتبط اعزام شده‌اند که این حمایت‌ها از ورزش کارگری ادامه خواهد داشت.

رویکرد فرهنگی و آموزشی هیات ورزش کارگری

فاطمه حیدری، نائب رئیس هیات ورزش کارگری شهرستان پردیس در پایان این همایش در جمع خبرنگاران در خصوص فعالیت‌های این هیات اظهار کرد: با توجه به وجود بیش از هشت هزار واحد صنفی و صنعتی در شهرستان پردیس، رویکرد این هیات علاوه بر ورزش، رویکردی فرهنگی و آموزشی نیز است.

وی گفت: از اهداف مهم ما اشاعه ورزش در رشته‌های مختلف و در قشر کارگری است و ایجاد انگیزش، امید، عزت نفس و خودباوری به جوانان و خانواده‌های کارگر از دیگر برنامه‌های فرهنگی این مجموعه است.

حیدری افزود: امروز گواهی شرکت‌کنندگان طرح‌های روانشناسی ورزش، طرح خدمت آپاک و سایر کارگاه‌های دانش‌افزایی که اخیرا برگزار شده بود، به شرکت‌کنندگان تقدیم شد.

نائب رئیس هیات ورزش کارگری شهرستان پردیس ادامه داد: لوح و جوایز برگزیدگان مسابقه نقاشی کودکان پردیس که به مناسبت هفته جهانی کودک ویژه فرزندان کارگر برگزار شده بود نیز به شرکت‌کنندگان در سه رده سنی تقدیم شد و در این مسابقه بیش از صد نفر از فرزندان کارگر شرکت کرده بودند که از سی نفر آنها تجلیل شد.

حیدری افزود: مسابقات آمادگی جسمانی کارگران در بخش بانوان نیز به مناسبت هفته تربیت بدنی و در دو رده سنی برگزار شد و در این همایش به نفرات اول تا سوم حکم و مدال تعلق گرفت.

نائب رئیس هیات ورزش کارگری شهرستان پردیس ادامه داد:امسال تیم پتانک هیات کارگری شهرستان پردیس موفق شد در بخش بانوان توسط نیوشا صنعتکار رنک ۱۶ و حسین الهی منش رنک ۳۲ را در بخش آقایان در مسابقات رنکینگ کشوری فدراسیون بولینگ و بیلیارد که در استان فارس و به مناسبت هفته پارالمپیک برگزار شد، کسب کند.

انتهای پیام/67016/پ/ث30

  • نوشته شده
  • در دوشنبه 13 آبان 1398
  • ساعت 11
  • توسط روابط عمومی فرمانداری پردیس
  • تعداد بازدید 10