En
تاریخ : جمعه 10 آبان 1398
کد 4041

تسخیر لانه جاسوسی آمریکا دومین انقلاب بود

امام جمعه پردیس گفت: این دومین انقلاب پس از انقلاب اسلامی ایران بود و بزرگتر از انقلاب اول خواندند و پس از خروج حدود ۱۰۰ جلد اسناد جاسوسی ماهیت آمریکا را برای جهانیان افشا کرد.

به گزارش خبرگزاری فارس از پردیس، حجت الاسلام والمسلمین حسین توسلی امام جمعه پردیس در خطبه‌های عبادی و سیاسی نماز جمعه این هفته شهرستان پردیس که در مسجد الغدیر فاز ۴ این شهر برگزار شد، ضمن دعوت نمازگزاران به تقوای الهی و گرامیداشت سالروز شهادت حسین فهمیده اظهار کرد: این نوجوان ۱۳ ساله دانش آموز در این سن تدبیر داشته و با نارنجک به زیر تانک می‌رود و خطر بزرگی را از هم‌رزمانش دور می‌کند.

وی گفت: رهبر ما پس از شنیدن این ایثار اعلام کردند رهبر ما آن نوجوانی است که نارنجک به کمر بسته و به زیر تانک می‌رود، که یاد و خاطره شهدای دانش آموز گرامی می‌داریم.

توسلی ضمن تبریک هفته بسیج دانش آموزی، بیان کرد: هفته پدافند غیرعامل به عنوان دفاع از شهر، ناموس، منطقه و برای امنیت خانه‌ها، شبکه‌های آب، برق، گاز، مدارس، کارخانه ها و... در نقاط پرتراکم به کار می‌رود.

امام جمعه پردیس ادامه داد: در ۱۳ آبان سال ۱۳۴۳ نهضت حضرت امام یک سال قبل از این تاریخ آغاز شد و یکسال و چندماه زندانی، بازداشت امام ادامه داشت تا این تاریخ و شبانه امام را بازداشت و سپس به ترکیه تبعید شدند.

وی با بیان اینکه پس از چند سال در ۱۳ آبان ۱۳۵۷ مردم به تظاهرات خود ادامه می‌دادند و در ۱۳ شهر و استان کشور حکومت نظامی اعلام شد، تصریح کرد: در این تاریخ دانش آموزان در محوطه دانشگاه تهران اقدام به تظاهرات کردند اما با ناجوانمردی به دست مزدوران شاه به شهادت می‌رسند.

امام جمعه پردیس افزود: در سال بعد دانشجویان در خیابان طالقانی در محل ساختمان جاسوس خانه آمریکا توقف و به یکباره از دیوار سفارتخانه بالا رفته و این محل را اشغال کردند.

وی ادامه داد: امام به حمایت از دانشجویان برآمدند و فرمودند; این دومین انقلاب پس از انقلاب  اسلامی ایران بود و بزرگتر از انقلاب اول خواندند و پس از خروج حدود ۱۰۰ جلد اسناد جاسوسی ماهیت آمریکا را برای جهانیان افشا کرد.

توسلی اضافه کرد: کشورهای جهان متوجه شدند تمام سفارتخانه های آمریکا جاسوس خانه است و پس از ۴۰ سال از انقلاب اسلامی این تفکر در دنیا پابرجا مانده است.

امام جمعه پردیس تصریح کرد: در عراق، تظاهرات اخیر از سفارت آمریکا برنامه ریزی شده، در لبنان تظاهرات و مطالبات مردمی این کشور در ابتدا با نقشه شوم آمریکایی ها و از سفارت این کشور در لبنان آغاز شد.

وی افزود: چند سال قبل کودتایی در کشور ترکیه برنامه ریزی و اجرا شد که علی‌رغم رابطه نزدیک دو کشور مشخص شد تمام این اتفاقات از سفارت آمریکا برنامه ریزی و حمایت شده بود.

توسلی ادامه داد: در مجلس ما روز ۱۳ آبان را به عنوان روز ملی مبارزه با استکبار تصویب و به قانون تبدیل شد و هر ساله در این روز راهپیمایی باشکوهی در سراسر کشور به خصوص در شهرستان پردیس برگزار می‌شود.

امام جمعه پردیس اضافه کرد: دانش آموزان در این راهپیمایی نقش پررنگی را برعهده دارند و تمام اقشار جامعه در کنار فرزندانشان حضور خواهند داشت که امسال نیز این راهپیمایی روز در دوشنبه از ساعت ۹ صبح از میدان عدالت پردیس به سمت میدان امام خمینی(ره) برگزار خواهد شد.

وی بیان کرد: پس از رحلت پیامبر اکرم در اول سال ۱۱ هجری ۲۵۰ سال دوران امامت یازده امام شیعیان است و شیعیان احکام، نیازمندی های فکری را از امامان یا از نمایندگان خود می‌گرفتند.

توسلی تصریح کرد: حال که امام یازدهم از دنیا رفتند و امام زمان(عج) در پس پرده باقی ماندند، یک تفکر که مدیریت آینده جامعه بشریت میباشد امام یازدهم بنیانگذری و فرمودند، اگر شیعیان ما بعد از این دسترسی به امام معصوم نداشتند میتوانند به نایب های خاص و بعد عام دسترسی داشته باشند که امروز با نام ولایت فقیه می‌شناسیم.

امام جمعه پردیس افزود: ۶۹ سال نواب خاص امام زمان(عج) مانند عثمان ابن سعد رابط بین امام و مردم بودند و پس از آن به نواب عام امام برمی‌گردد.

وی ادامه داد: امام عسگری(ع) فرمودند; آن فقیهی که چهار شرط داشته باشد، نفس خود را حفظ کند، حافظ دین باشد، با هواهای نفسش مقاومت کرده و اطلاعت امر مولا و حجت خدا را کند، تمام اقشار مردم باید مقلد آن فقیه و عالم باشند.

توسلی در پایان خاطرنشان کرد: امام عسگری(ع) راه را برای حاکمیت ولایت فقیه در زمان غیبت باز کردند و امروز علما و فقه‌های ما باید این مباحث را بیان کرده و فرهیختگان، اهل قلم، فکر و اندیشه این فکر امام عسگری(ع) را ترویج داده و در جهت نویر افکار عمومی قدم بردارند.

انتهای پیام/۶۷۰۱۶/

  • نوشته شده
  • در جمعه 10 آبان 1398
  • ساعت 11
  • توسط روابط عمومی فرمانداری پردیس
  • تعداد بازدید 4