En
تاریخ : جمعه 10 آبان 1398
کد 4043

پروژه‌های مسکن مهر پردیس پیوست پدافند غیرعامل دارند

تهران- ایرنا- معاون فرماندار پردیس گفت : مسکن مهر این شهرستان یک پروژه ملی و بسیار مهم است و تمام پروژه‌های آن پیوست پدافند غیرعامل به لحاظ تامین زیرساخت‌ها، انشعابات، آب، برق، گاز و... دارد.

حسن بابایی روز جمعه در حاشیه همایش پیاده‌روی خانوادگی که به مناسبت "هفته پدافندغیرعامل" در شهر پردیس برگزار شد، در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهارداشت: جلسات پدافند غیرعامل به طور منظم با حضور و نظارت فرماندار در خصوص پروژه‌های مهم عمرانی شهرستان به ویژه در بخش انشعابات و زیر ساخت‌ها تشکیل و موارد پس از رصد و پیگیری به دستگاه مرتبط ارجاع می‌شود.

وی افزود: با توجه به اهمیت موضوع از نظر مقام معظم رهبری، هشتم آبان به نام روز پدافندغیرعامل نام گذاری شده و طی یک هفته اقدامات و برنامه‌هایی برای معرفی این موضوع از سوی دستگاه‌های شهرستان برنامه‌ریزی و اعلام شده است.

 معاون سیاسی فرماندار شهرستان پردیس گفت: برنامه شاخص ما در این هفته برگزاری پیاده‌روی خانوادگی به منظور کمک به فرهنگ عمومی شهروندان برای درک بهتر از مفهوم پدافند غیر عامل است.

بابایی با بیان بخش‌های پدافند غیر عامل خاطر نشان کرد: بخش حیاتی باگستره سرزمینی، بخش حساس با دربرگیری ۳ تا چهار استان و بخش مهم به موارد شهرستانی اطلاق می‌شود.

وی با اشاره به اهمیت درک درست اقشار مختلف جامعه از مفهوم پدافند غیر عامل، خاطر نشان کرد:  این موضوع در حال حاضر در  دوران متوسطه و دانشگاه به عنوان یک واحد درسی به محصلان و دانشجویان آموزش داده می‌شود.

 این همایش به میزبانی ستاد پدافند غیر عامل فرمانداری، هیات همگانی، شهرداری پردیس و با حضور گسترده مردم و مسئولان در پارک شهریار پردیس در فاز دو این شهر برگزار شد و ۱۰ دوچرخه به قید قرعه به شرکت کنندگان حاضر در همایش اهدا شد.

شهرستان پردیس با بیش از ۲۷۰ هزار نفر جمعیت در شرق پایتخت قرار دارد.

  • نوشته شده
  • در جمعه 10 آبان 1398
  • ساعت 11
  • توسط روابط عمومی فرمانداری پردیس
  • تعداد بازدید 4