En
تاریخ : چهارشنبه 8 آبان 1398
کد 4044

انتخابات شورای دانش‌آموزی در پردیس برگزار شد

پردیس- انتخابات شورای دانش‌آموزی در پردیس برگزار شد.

به گزارش خبرنگار مهر، مصطفی حسنوند ظهر چهارشنبه در مراسم انتخابات شورای دانش آموزی پردیس طی سخنانی اظهار داشت: این انتخابات، در راستای تمرین مشارکت اجتماعی دانش آموزان و  تعمیق باورهای دینی، آموزه های سیاسی و اجتماعی برگزار شده و در بین دانش آموزان تجلی خاصی دارد.

وی در ادامه بیان داشت: شورای دانش آموزی، زمینه تکریم  عملی شخصیت فراگیران، تقویت روحیه خودباوری، اعتماد به نفس، احترام متقابل، کسب مهارت های اجتماعی را در بین دانش آموزان فراهم می کند.

مدیر اداره آموزش و پرورش شهرستان پردیس با اشاره به اهداف شورای دانش‌آموزی، توسعه و بهبود نظام تصمیم سازی و تصمیم گیری از طریق مشارکت دانش آموزان را مهم خواند و خاطر نشان کرد: توسعه فعالیت های گروهی، تبادل تجربیات، تفاهم و همدلی بیشتر در مدرسه، نشاط و شادابی در نسل پویای نوجوان و جوان  از وظایف شورای دانش آموزی در مدارس است.

حسنوند افزود: نگاه آموزش‌ و پرورش به شورای دانش‌آموزی به عنوان یکی از ارکان مهم ، تمرین مشارکت اجتماعی  دانش آموزان  در مدارس است ، بنابراین، استفاده از توانمندی های دانش آموزان، ایجاد و تقویت روحیه مشارکت پذیری  در این  شوراها  بسیار مهم است.

وی تصریح کرد : شوراها می توانند درارتقاء مهارت فرهنگی، هنری، علمی و ورزشی دانش آموزان و برگزاری مسابقات مربوطه، برگزاری نماز جماعت و اداره نمازخانه مدرسه، تشکیل و اداره تعاونی آموزشگاهی، شرکت موردی درجلسات شورای مدرسه و انجمن اولیا و مربیان، دعوت از دانش آموزان برای همکاری با شورا در پیشبرد فعالیت های پرورشی، آموزشی  و تقویت هویت دینی و ملی دانش آموزان با معاون پرورشی و تربیت بدنی مدارس خود همکاری کنند.

مدیر اداره آموزش و پرورش شهرستان پردیس بیان داشت: آگاه­ سازی و ایجاد آمادگی­ های لازم برای مقابله و پیشگیری از آسیب­ های ناشی از تهدیدها و بحران­ ها از مهمترین وظایف پدافند غیرعامل است لذا لازم است که با برنامه­ریزی و هدف­گذاری مناسب در امر آموزش تلاش کنیم به ویژه در میان دانش‌آموزان تا با نهادینه کردن مسئله پدافند غیرعامل آینده کشور را به سوی امنیت و رفاه رهنمون سازیم.

 

کد خبر 4759275
  • نوشته شده
  • در چهارشنبه 8 آبان 1398
  • ساعت 11
  • توسط روابط عمومی فرمانداری پردیس
  • تعداد بازدید 4