En
تاریخ : يکشنبه 26 آبان 1398
کد 4100

برگزاری جلسه شورای آموزش و پرورش شهرستان پردیس با حضور معاون استاندار تهران

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی فرمانداری، جلسه شورای آموزش و پرورش شهرستان پردیس به ریاست شکرالله حسن بیگی معاون سیاسی اجتماعی استاندار و با حضور عبدالعظیم رضایی فرماندار پردیس، محمد صیدلو مدیرکل آموزش و پرورش استان تهران و اعضای شورای آموزش و پرورش شهرستان در محل فرمانداری برگزار شد.

مصطفی حسنوند رئیس اداره آموزش و پرورش شهرستان با بیان اینکه نزدیک به ۳۶ هزار دانش‌آموز در ۱۰۸ مدرسه شهرستان تحصیل می کنند، از وجود مدارس با دو شیفت پر تراکم خبر داد و گفت: در فاز های 1 تا 4 شهر پردیس و برخی نقاط شهر بومهن نیاز به احداث مدارس جدید وجود دارد و مدارس در حال احداث در فاز های جدید پردیس و شهر بومهن باید هرچه سریعتر آماده بهره برداری شوند.

حسنوند بر لزوم ایجاد درآمد پایدار برای اداره آموزش و پرورش شهرستان نیز تاکید کرد و گفت: در جلسات قبلی شورای آموزش و پرورش شهرستان مصوب شده بود در 30 باب مدرسه، بناهای تجاری برای این منظور احداث شود که هنوز شکل اجرایی به خود نگرفته است.

این مقام مسئول تامین هزینه های مربوط به سرویس معلمان را به عنوان یکی از بزرگترین دغدغه های شورای آموزش و پرورش پردیس دانست و تصریح کرد: بیشتر معلمان شاغل در شهرستان پردیس از تهران می آیند و علیرغم اینکه شهرداری ها مسئولیت انتقال معلمان در داخل شهرها را بر عهده گرفتند، برای تردد معلمان در این مسیر مبالغ بسیاری به پیمانکاران بدهکاریم.

حجت الاسلام توسلی امام جمعه شهرستان پردیس نیز با اشاره به اینکه شهر پردیس در ۳۳ سالگی انقلاب ساخته شد و اکنون به همان میزان از سایر شهرستان‌ها عقب تر است گفت: در گام دوم انقلاب، آموزش و پرورش در اولویت قرار دارد و باید این دستگاه مهم از حاشیه به متن منتقل شود.

امام جمعه شهرستان نرخ رشد جمعیتی پردیس را رتبه اول کشور دانست و افزود: پردیس به دلیل تازه تاسیس بودن و بارگزاری جمعیت مسکن مهر با مشکلات زیادی روبرو است و مسئولان شهرستان باید با جدیت رفع این چالشها را از مسئولان استانی و کشوری پیگیری کند.

رئیس شورای اسلامی شهرستان پردیس نیز در ادامه با اشاره به تفاوت وضعیت اراضی آموزشی در شهر های پردیس و بومهن خاطر نشان کرد: بیشتر مدارس شهر بومهن به صورت دو شیفت پر تراکم اداره می شود و شهر اراضی با کاربری آموزشی کمی دارد به همین دلیل موضوع فضاهای آموزشی در این دو شهر باید به صورت جداگانه مورد بررسی قرار گیرد و از واگذاری های غیر قانونی این اراضی به اشخاص سودجو جلوگیری و به موارد روی داده نیز با سرعت و جدیت رسیدگی شود.

عبدالعظیم رضایی فرماندار و رئیس شورای آموزش و پرورش شهرستان پردیس نیز شهرستان پردیس را نوپا و نیازمند خدمات آموزشی زیادی دانست و با اشاره به هزینه های مربوط به سرویس معلمان گفت: بر اساس تفاهم نامه ای که در زمان استقلال اداره آموزش و پرورش شهرستان منعقد شده، هزینه ایاب و ذهاب معمان تا سه سال بر عهده تهران بوده و مقرر شده بود طی 3 تا 5 سال بیشتر معلمان شهرستان بومی سازی شوند که این موضوع محقق نشده است.

فرماندار پردیس تصریح کرد: انبوه سازان باید به ازای هر دویست واحد مسکونی یک باب مدرسه مطابق با استانداردهای موجود بسازند که در بسیاری از موارد محقق نشده است و علیرغم اینکه وضعیت مدارس در برخی از فاز های شهر پردیس در حال حاضر نسبت به بارگزاری جمعیت بهتر است اما تا سال آینده و با اسکان جمعیت به مشکل خواهیم خورد.

شکرالله حسن بیگی معاون استاندار تهران نیز در ادامه شورای آموزش و پرورش را محلی برای تصمیم گیری پیرامون مسائل تربیتی و فرهنگی شهرستان دانست و گفت: به دلیل افزایش ناگهانی و پرشمار جمعیت در پردیس به جای این که این شورا به مسائل زیربنایی، تربیتی و فرهنگی در آموزش و پرورش بپردازد، به دنبال رفع مشکل کمبود کلاس درس، معلم و تامین تجهیزات آموزشی است.

معاون سیاسی و اجتماعی استاندار تهران رفع برخی از مشکلات مطرح شده را در شهرستان ممکن دانست و با تقدیر از پیگیری ها و عملکرد فرماندار پردیس، خواستار بررسی جدی موضوعات و اتخاذ تدابیر لازم برای رفع این مشکلات و تهیه گزارشی از دیگر چالش ها به منظور بهره گیری از ظرفیت های استانی شد.  • نوشته شده
  • در يکشنبه 26 آبان 1398
  • ساعت 12
  • توسط روابط عمومی فرمانداری پردیس
  • تعداد بازدید 18