En
تاریخ : سه شنبه 28 آبان 1398
کد 4102

فرماندار پردیس: حاشیه نشینی و بافت فرسوده یکی از دلایل آسیب های اجتماعی است

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی فرمانداری، عبدالعظیم رضایی فرماندار شهرستان پردیس در جلسه مشترک ستاد بازآفرینی شهری استان با شهرستان پردیس، یکی از دلایل بروز آسیب های اجتماعی را حاشیه نشینی و وجود بافت فرسوده دانست.
فرماندار پردیس طرح بازآفرینی شهری را یکی از برنامه های خوب دولت برای این مناطق دانست و گفت: در بافت های فرسوده و مناطق حاشیه ای، امکانات مناسبی وجود ندارد و این موضوع منجر به بروز ناهنجاری هایی خواهد شد که اجرای صحیح طرح های بازآفرینی می تواند این مشکلات را برطرف کند.
رضایی از 2 منطقه اوزون تپه و ترک آباد در شهر بومهن و شهرک امام خمینی در پردیس به عنوان مناطق هدف ستاد بازآفرینی شهرستان نام برد و افزود: در جلسات گذشته ستاد شهرستانی تصمیماتی اتخاذ شد که در مرحله اجرا برخی از این تصمیمات به مشکلاتی برخوردند و انتظار ما این است با عزم جدی و همکاری کامل ادارات، مصوبات جلسه مشترک ستاد بازآفرینی استان و شهرستان به سرعت حالت اجرایی به خود بگیرد.
این مقام مسئول ضمن بیان اینکه اعتباراتی به مبلغ 15 هزار میلیارد تومان از سوی دولت برای طرح های بازآفرینی در سطح استان درنظر گرفته شده است، گفت: تاکنون رقم ناچیزی از این اعتبارات جذب شده که برنامه ریزی و اجرای منظم طرح ها در افزایش مبالغ جذب شده، تاثیر خواهد داشت.
فرماندار پردیس وجود اراضی بدون اسناد مالکیت در شهر بومهن را یکی از مشکلات اجرای طرح های ستاد دانست و خاطرنشان کرد: قرار است با تشکیل کمیته ای برای رسیدگی به وضعیت اراضی قولنامه ای در این شهر، شهروندان با ارائه مدارک مثبته خود برای دریافت اسناد مالکیت اقدام کنند.
 
  • نوشته شده
  • در سه شنبه 28 آبان 1398
  • ساعت 10
  • توسط روابط عمومی فرمانداری پردیس
  • تعداد بازدید 20