En
تاریخ : جمعه 1 آذر 1398
کد 4114

اشد مجازات اغتشاشگران خواسته مردم است

امام جمعه پردیس با بیان اینکه اشد مجازات اغتشاشگران خواسته مردم است، گفت: مردم پردیس نیز مانند دیگر شهرها از ساعت 10 صبح روز یکشنبه در مسجد اهل بیت(ع) شهر بومهن گرد هم خواهند آمد تا خط بطلانی بر افکار آشوب طلبان بکشند.
به گزارش خبرنگار فارس از پردیس، حجت الاسلام والمسلمین حسین توسلی امام جمعه پردیس در خطبه های عبادی و سیاسی این هفته که در مسجد الغدیر فاز 4 این شهر و با حضور پرشور شهروندان برگزار شد، ضمن تبریک هفته بسیج، اظهار کرد: این نیرو با ایمان، اخلاص و بدون چشمداشت فعالیت های چشمگیری را طی ادوار مختلف برای کشور انجام داده اند.

وی گفت: امام راحل در دهه 60 فرمودند کشوری که چهل میلیون جمعیت دارد باید بیست میلیون بسیجی داشته باشد و پس از آن دستور تشکیل بسیج بانوان را دادند.

امام جمعه پردیس با اشاره به حوادث اخیر، بیان کرد: در خطبه های نماز جمعه هفته گذشته تحلیل ها را در خصوص افزایش قیمت بنزین از دو نظر کارشناسی موافقان و مخالفان و دلایل هردو را اعلام کردیم.

وی اضافه کرد: اتفاق روز شنبه گذشته در آشوب، بلوا، توهین، تخریب، شعارهای هنجارشکنانه، غارت بیت المال و... در بسیاری شهرهای کشور، استان تهران و در شهرستان پردیس و به خصوص شهر بومهن رخ داد.

توسلی تصریح کرد: نتیجه این اعتشاشات خسارات فراوان مادی به اموال بیت المال، اموال مردم و خسارات بسیاری به روحیه مردم وارد شد.

امام جمعه پردیس افزود: اعتراض حق مردم است، اما در روز شنبه اغتشاش گران به صوت آنلاین آتش افروزی ها، تخریب ها و... را منتقل و در فضای مجازی از اربابان خود دستور گرفته و روش های اخلال را آموزش می‌دیدند.

وی ادامه داد: مردم حق اعتراض دارند اما آیا از مفهوم اعتراض آگاه هستیم، آیا نقطه شروع، پایان و هدف از اعتراض مشخص شده بود، این اعتراض به افزایش بنزین بود.

توسلی اضافه کرد: حاکمیت برای مردم است و در هرجایی آحاد مردم نشان دادند از مسوولان هم جلوتر هستند، و جان، شهید و جانباز دادند.

امام جمعه پردیس تصریح کرد: نقطه اعتراض به دولت و افزایش بنزین بود اما اعتراض باید راه، هدف و منطق داشته باشد، اما آنچه از صبح روز شنبه در بومهن رخ داد و تمام بانک ها توسط اراذل و اوباش غارت و آتش زده شد و اموال تمام فروشگاه های عمومی را چپاول کردند.

وی افزود: این افراد از نجابت نیروی انتظامی، سپاه و بسیج سواستفاده کردند و به سوی مردم سنگ انداختند و جای جای شهر را آتش زدند و به همین دلیل نزدیک به یک هفته است که از خدمات بانکی محروم شدیم و زمان بازگشت این خدمات هم مشخص نیست و ماه ها زمان خواهد برد.

توسلی ادامه داد: امروز مردم شهرمان باید برای دریافت خدمات به شهرهای دیگر بروند و این حق مردم نیست چون دیگران سواستفاده کردند این خسارات به مردم تحمیل شود.

امام جمعه پردیس اضافه کرد: رهبری خود را هزینه کردند و دلسوزانه در اول هفته در کلاس خارج خود اعلام کردند و نظر کارشناسی ندادند اما از تصمیم سران سه قوه حمایت کردند.

وی تصریح کرد: اگر مقام معظم رهبری آن صحبت ها را نمی‌کردند سنگ روی سنگ بند نمی‌شد زیرا مجلس شروع کرده بود و اولین کارشان اعلام لایحه دو فوریتی بازگشت قیمت بود و بعد از آن عده این که رئیس جمهور کفایت سیاسی دارند یا خیر را مطرح کردند و پس از کفایت رئیس مجلس را زیر سوال بردند.

توسلی افزود: اگر این صحبت ها نمی‌شد در دنیا غوغایی به وجود می آمد و میگفتند در درون نظام رابطه ها در رده اول به هم خورده است است.

امام جمعه پردیس ادامه داد: دشمنان در سوریه، لبنان، عراق و... مشکلاتی را به وجود آوردند و در این کار هدفشان ایران بود.

وی اضافه کرد: اگر مقام معظم رهبری سخنرانی نمی‌کردند این مباحث ادامه پیدا میکرد به طور حتم رهبری برای دفع ضررات بعدی این سخنان را ایراد کردند.

توسلی تصریح کرد: نیروهای نظامی و انتظامی هفته ای پر از التهاب و تنش را سپری کردند و علیرغم خستگی فراوان با اقتدار صلابت ایستادگی کردند و سپاه پاسداران و بسیجیان نیز با صلابت در این روزها ایستادند و این اغتشاشات خاتمه یافت.

امام جمعه پردیس افزود: قوه قضاییه، نیروی های نظامی، انتظامی و امنیتی طی این روزها خدمات بسیاری را داشتند و آنهایی که اماکن خصوصی و دولتی را آتش زدند و با این آشوب امنیت مالی و جانی مردم را برهم زدند باید جواب پس بدهند.

وی ادامه داد: پس از این اغتشاشات این افراد شناسایی شدند و هرروز و شب این افراد دستگیر و روانه زندان میشوند و امروز به دنبال لانه موش می‌گردند.

توسلی اضافه کرد: اینها بدانند نظام اینقدر که فکر کردند ضعیف نیست، بلکه در روز اول با نجابت بیش از حد نیروهای ما باعث شد آنها این جسارت را داشته باشند اما از سوی مردم میگویم که غلط کرده اند.

امام جمعه پردیس تصریح کرد: نظام، رهبری، نیروهای انتظامی، نظامی، سپاه، بسیج و دستگاه های امنیتی ما مقتدر هستند و همین آشوب گران امروز پا به فرار گذاشته اند.

وی افزود: تعدادی از این اختشاگران که در بومهن اقدام به تخریب اموال مردم کردند به شهرستانهای مختلف گریختند و برخی از آنها در شمال کشور درحالی که در ویلایی مشغول به خوش گذرانی بودند در ساعت 3 نیمه شب دستگیر و به منطقه منتقل شدند و این دستگیریها تا آخرین نفر ادامه خواهند داشت.

توسلی ضمن تقدیر از نیروهای انتظامی، نظامی، سپاه، بسیجیان و... تشکر کرد و بیان کرد: امیدواریم قاطعانه با این آشوب گران برخود شود و دادستان با قدرت و با اشد مجازات برخورد کرده و رحمی نداشته باشند زیرا اینها اراذل و اوباش هستند و از مردم نیستند.

امام جمعه پردیس با بیان اینکه در محکومیت این اقدامات مردم پردیس نیز مانند دیگر شهرهای کشور به پا خواهند خواست، گفت: روز یکشنبه از ساعت 10 صبح شهروندان شهرستان پردیس در شهر بومهن روبروی مسجد اهل بیت (ع) تجمع کرده و مسیر خیابان را بلعکس تا خیابان کامیون داران راهپیمایی خواهند کرد و تمام دلسوزان نظام، انقلاب، شهدا و تمام کسانی که د این آشوب ها خسارت دیده اند در این راهپیمایی شرکت میکنند.

انتهای پیام/67016/پ/ث30
  • نوشته شده
  • در جمعه 1 آذر 1398
  • ساعت 08
  • توسط روابط عمومی فرمانداری پردیس
  • تعداد بازدید 9