En
تاریخ : دوشنبه 4 آذر 1398
کد 4119

برگزاری جلسه ستاد تنظیم بازار شهرستان پردیس

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی فرمانداری، جلسه ستاد تنظیم بازار شهرستان پردیس به ریاست عبدالعظیم رضایی فرماندار شهرستان و در محل فرمانداری برگزار شد.

فرماندار پردیس در ابتدای این جلسه استمرار گشت های بازرسی و نظارت را لازمه پایداری و ثبات در بازار دانست و گفت: مردم به اصناف اعتماد دارند و اصناف نیز بارها ثابت کرده اند که یار و همراه مردم و نظام هستند و انجام گشت های مستمر و حضور همیشگی بازرسان در سطح بازار علاوه بر افزایش اعتماد عمومی موجب جلوگیری از قانون گریزی و تخلف عده ای سود جو خواهد شد.
 
رضایی افزود: هیچ کاری واجب تر از خدمت به خلق نیست و همه ادارات و دستگاه ها باید در شرایطی که کشور در گیر یک جنگ اقتصادی و تحریم های ناجوانمردانه است وظایف خود را به نحو احسن انجام دهند و یکپارچگی خود را حفظ کنند تا وضعیت بهبود پیدا کند.
 
در ادامه رئیس اداره صمت پردیس آماری از گشت های انجام گرفته توسط بازرسان طی روز های گذشته را ارائه کرد و رئیس تعزیرات حکومتی شهرستان نیز ضمن بیان تعداد پرونده های تخلف تشکیل شده، از اهتمام و جدیت تعزیرات حکومتی در کنار سایر ادارات متولی برای برخورد با متخلفان خبر داد.
 
بیان توضیحات و ارائه گزارش روسای اتاق اصناف و اتحادیه های صنفی املاک، نانوایان و خواربار فروشان شهرستان بخش دیگر این جلسه بود و در پایان مقرر شد؛ طرح تشدید بازرسی و نظارت به صورت همزمان در نقاط مختلف شهرستان و با بکارگیری تیم های متعدد به اجرا درآمده و به صورت مستمر ادامه داشته باشد.
 
نظارت ویژه بر عمده فروشی ها و انبارک هایی که اقدام به نگهداری اقلام اساسی کرده اند به منظور جلوگیری از افزایش قیمت و احتکار، افزایش حساسیت بازرسان در مواجه با تخلفاتی از قبیل احتکار، گران فروشی، عدم ارائه فاکتور فروش، عدم درج قیمت و قیمت گذاری نامتعارف و ارائه تخفیف های صوری، بررسی دلایل افزایش قیمت برخی کالاها در فازهای جدید شهر پردیس علیرغم عدم افزایش قیمت این کالاها در نقاط دیگر شهرستان و برگزاری مداوم جلسه های اتحادیه های صنفی با اعضای زیر مجموعه از دیگر مصوبات این جلسه بود.  • نوشته شده
  • در دوشنبه 4 آذر 1398
  • ساعت 01
  • توسط روابط عمومی فرمانداری پردیس
  • تعداد بازدید 144