En
تاریخ : يکشنبه 13 بهمن 1398
کد 4312

دومین مجمع سلامت شهرستان پردیس برگزار شد

دومین مجمع سلامت شهرستان پردیس در سالن اجتماعات شهرداری پردیس با حضور، عبدالعظیم رضایی فرماندار و رئیس مجمع سلامت شهرستان، کورش گلریز شهردار پردیس، شهرام زاهدی رئیس شورای شهرستان، سید سعید آسیایی مدیر شبکه بهداشت و درمان و با حضور دستگاههای اداری موثر بر امر سلامت به همراه سفیران سلامت هر اداره، سمن های فعال، خیرین در حوزه سلامت و سازمانهای غیر دولتی برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان پردیس، در این نشست آسیایی سرپرست شبکه و دبیر جلسه  بر نقش و همکاری تمام دستگاههای اجرایی در پیشبرد موثر برنامه های سلامت تاکید گرد و لزوم برقراری عدالت در سلامت و دسترسی برای تمام آحاد مردم را یادآور شد با اشاره به شعارسال 2019 افزود:"پوشش همگانی سلامت برای همه " در سال 2020 نیز به عنوان یکی از اهداف بزرگ برای رسیدن به جامعه ای ایده آل ادامه خواهد یافت.

وی افزود: با توجه به اهمیت این مهم؛ راه اندازی و تشکیل کانون سلامت محله  در راستای تحقق سلامت جامعه در دستور کار قرار دارد که خود مردم گردانندگان این کا نون ها هستند ومسئولان را یاری می کنند.

 این مقام مسئول در ادامه سلامت را فقط بیولوژیک ندانست و اظهار داشت: باید برای رسیدن به ایده آل درسلامت به تمام ابعاد از جمله :سلامت جسمی، روحی، اجتماعی و البته معنویات پرداخته شود و اینکه نگاه تک بعدی برای رسیدن به این امر مهم وجود داشته باشد مورد تایید نیست و در حال حاضر باید تمام جهات زندگی افراد را برای رسیدن به سلامت بررسی کرد.

وی همچنین به مشارکت اجتماعی مردم در سلامت و اینکه خودشان مطالبه گر این امر باشند پرداختند و اینکه باید نسبت به حقوقشان در تمام زمینه ها ازجمله محیط زیست ، معضلات مربوط به دخانیات ، ایمنی و حوادث و انواع بیماریها  آگاه و مطالبه گر باشند، اشاره کردند و اینکه این آگاه سازی به عهده ما و همکارن ما در این حوزه می باشد .

دکتر رضایی فرماندارشهرستان گفتند: با توجه به بیانات مقام معظم رهبری در خصوص سبک زندگی سالم،ایرانی –اسلامی کردن سلامت بسیار حائز اهمیت می باشد . ایشان به تاثیر نقش خیرین در حوزه سلامت اشاره نموده و با کمک سایر ارگان ها به حل مشکلات بهداشتی تاکید نمودند.

در این مجمع سلامت از خدمات ارزنده ی مرحوم حاج علی اصغر اکبری خیر و واقف مرکز خدمات جامع سلامت اکبری تقدیر شد و افراد حاضر، از غرفه های خود مراقبتی سازمانی، بازدید کردند.

 
 


  • نوشته شده
  • در يکشنبه 13 بهمن 1398
  • ساعت 10
  • توسط بهداشت پردیس
  • تعداد بازدید 15