En
تاریخ : دوشنبه 12 اسفند 1398
کد 4428

افزایش ۴ برابری ۴۹ واحد تولید مواد ضدعفونی‌ کننده در استان تهران؛ کشفیات مواد بهداشتی احتکار شده در شبکه توزیع قرار می‌گیرد

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار تهران با اشاره به افزایش ۴ برابری ۴۹ واحد تولید مواد ضد عفونی‌کننده در استان گفت: آخرین کشفیات ماسک و مواد ضد عفونی‌کننده احتکار شده در اختیار وزارت بهداشت قرار گرفته و به‌زودی در شبکه توزیع قرار می‌‌گیرد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از پردیس، محمد امامی‌امین ظهر امروز در حاشیه بازدید از کارخانه الکل‌سازی اصطلک پردیس در جمع خبرنگاران با اشاره به کمبود کارخانه تولید الکل در استان تهران اظهار داشت: در آینده نزدیک در بخش خصوصی شاهد افتتاح کارخانه الکل در شهرستان پردیس هستیم.

وی بیان کرد: با توجه به اینکه الکل یکی از مهّم‌ترین کالاهای اساسی در حوزه پزشکی محسوب می‌شود با راه‌اندازی و افتتاح این کارخانه با ظرفیت بالا بخش مهّمی از نیازهای استان تهران تأمین می‌شود.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار تهران در ادامه افزود: آخرین کشفیات ماسک، مواد ضد عفونی‌کننده و الکل احتکار شده در اختیار وزارت بهداشت قرار گرفته و به زودی در شبکه توزیع در اختیار مردم قرار می گیرد.

امامی امین ضمن سپس با اشاره به کمبود مواد موردنیاز مردم در شرایط کنونی تصریح کرد: 49 واحد تولیدی موادشوینده، نظافتی و ضد عفونی‌کننده در استان تهران مشغول فعالیت می‌باشند که میزان تولید خود را به 4 برابر افزایش داده‌اند اما با این وجود این میزان تولید نیز پاسخگوی نیاز مردم نمی‌باشد.

وی ادامه داد: با توجه به شرایط حاد کشور و برابر طبق قانون باید ماسک، الکل و مواد ضد عفونی‌کننده به صورت رایگان در اختیار مردم قرار بگیرد اما این کشفیات مستقیم به داروخانه‌ها نمی‌رسد و فروش در داروخانه‌ها خلاف مقررات است.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار تهران در پایان خاطرنشان کرد: تولیدات مواد شوینده و ضدعفونی‌ کننده در استان تهران پاسخگوی نیازهای وزارت بهداشت و درمان نمی‌باشد و اقلام تولید شده به صورت مویرگی در شبکه توزیع قرار گرفته است.

انتهای پیام/ 220/ح

  • نوشته شده
  • در دوشنبه 12 اسفند 1398
  • ساعت 10
  • توسط روابط عمومی فرمانداری پردیس
  • تعداد بازدید 59