En
تاریخ : پنجشنبه 15 اسفند 1398
کد 4454

آیین درختکاری در جوار ۲ شهید گمنام فاز ۸ پردیس برگزار شد

همزمان با گرامیداشت هفته منابع طبیعی، آئین درختکاری با حضور جمعی از مسئولان شهرستان پردیس در جوار مقبره دو شهید گمنام فاز ۸ این شهرستان برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از پردیس، همزمان با گرامیداشت هفته منابع طبیعی، آئین درختکاری امروز در جوار مقبره دو شهید گمنام با حضور حجت‌الاسلام والمسلمین حسین حسینی امام جمعه شهرستان پردیس، عبدالعظیم رضایی فرماندار، مهدی هدایت مدیرعامل شرکت عمران و ساکنان فاز 8 پردیس برگزار شد.

حجت‌الاسلام والمسلمین حسین حسینی امام جمعه شهرستان پردیس در حاشیه این مراسم در جمع خبرنگاران با اشاره به اهمیت و ارزش درختکاری اظهار داشت: غرس و کاشتن نهال نمود رشد و پویایی را به همراه دارد از این‌رو همواره توصیه بر این است که کاشتن نهال را به فرزندان خود بیاموزیم.

وی با اشاره به روایتی از امام صادق(ع) بیان کرد: کاشتن نهال و درخت از اعمال صالحه است که منفعت آن تداوم دارد و در آینده ثمره آن ابدی خواهد بود.

امام جمعه شهرستان پردیس ادامه داد: درختکاری در رفع هوای آلوده تأثیرگذار بوده و برای کمک به شرایط کنونی و هوایی پاک برای سلامت مردم مفید و مثمرثمر باشد.

حسینی تأکید کرد: شیوع بیماری کرونا ویروس در هوای آلوده باعث تشدید و تکثیر می‌شود و با این عمل گامی در جهت سلامت برداشته می‌شود.

گفتنی است در پایان مراسم روز درختکاری تعدادی نهال به صورت رایگان در اختیار مردم قرار گرفت و تعدادی هم به صورت نمادین کاشته شد.

  • نوشته شده
  • در پنجشنبه 15 اسفند 1398
  • ساعت 11
  • توسط روابط عمومی فرمانداری پردیس
  • تعداد بازدید 5