En
تاریخ : پنجشنبه 7 فروردين 1399
کد 4479

غربالگری کرونای ۹۷ هزار شهروند پردیسی انجام شد

تهران- ایرنا- معاون عمرانی فرماندار شهرستان پردیس گفت: غربالگری کرونای ۹۷ هزارنفر از شهروندان به روش خوداظهاری و یا تماس تلفنی انجام شده‌است.

نوید عباسی روز پنجشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: طی دو روز آینده با همکاری سپاه و بسیج، غربالگری کووید ۱۹ از باقیمانده شهروندان در ساختمان کنار شبکه بهداشت که متعلق به سپاه است انجام می شود.

وی با اشاره به تعطیلی واحدهای صنفی در سطح شهرستان اظهار داشت: تعطیلی اصناف به منظور پیشگیری از شیوع بیماری کرونا تا زمان اعلام وضعیت عادی از سوی ستاد ملی مقابله با کرونا در این شهرستان تداوم خواهد داشت.

معاون عمرانی فرماندار شهرستان پردیس خاطرنشان کرد: ممنوعیت حضور شهروندان در بوستان ها و لغو مراسم ۱۳ فروردین تا عادی شدن شرایط به جدیت پیگیری و سخت گیری های لازم ادامه خواهد داشت.

عباسی با اشاره به غربالگری تمام مسافران عبوری به سمت استان های شمالی، خاطر نشان کرد: نیروهای هلال احمر شهرستان، مسافران را در محل عوارضی تهران- پردیس تب سنجی می کنند و غربالگری رانندگان عبوری از جاده قدیم در خروجی‌ شهرهای دماوند و یا فیروزکوه انجام می‌شود.

وی اظهار داشت: شهرستان پردیس یکی از پرترددترین مسیرها به سمت استان‌های شمالی است و پس از اجرایی شدن ممنوعیت خروج، تمامی دستور العمل‌های صادره اجرایی خواهند شد.

بیمارستان الغدیر بومهن برای بیماران کرونایی تجهیز می‌شود

معاون عمرانی فرماندار شهرستان پردیس گفت: تجهیزات بیمارستانی و آزمایشگاهی مورد نیاز توسط شبکه بهداشت و درمان شهرستان اعلام شده و فاز اول خدمات رسانی به بیماران کرونایی در این بیمارستان طی روزهای آینده به بهره برداری می‌رسد.

وی افزود: بخشی از هزینه بیمارستان از محل اعتبارات ارزش افزوده که استان مجوز هزینه کرد آن را صادر کرده تامین می شود و بخش دیگر هزینه مورد نیاز با هم افزایی دستگاه‎های خدمات رسان در شهرستان تامین خواهد شد.

معاون عمرانی فرماندار شهرستان پردیس با اشاره تامین ماسک و مواد ضد عفونی کننده طی روزهای آینده اظهار داشت : میزان تقاضای مواد ضد عفونی کننده و ماسک از زمان شیوع بیماری چند برابر شده و منابع موجود پاسخگوی نیاز مردم نیستند.

این مسئول ادامه داد: با مشارکت سپاه، اتاق اصناف و خیرین شهرستان تعداد زیادی ماسک تولید شده که با نظارت شبکه بهداشت و درمان توزیع خواهد شد.

معاون عمرانی فرماندار شهرستان پردیس گفت: برخی ازکارگاه‌های تولیدی در سطح شهرستان الکل، مواد شوینده و ژل ضد عفونی‌کننده تولید می کنند این اقلام طی روزهای آینده برای توزیع  در اختیار داروخانه ها و مراکز عرضه موا د بهداشتی قرار می‌گیرد.

رئیس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت اعلام کرد: تاکنون ۲۹ هزار و ۴۰۶ نفر در کشور به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده، ۲۲۳۴ نفر به علت ابتلا به این ویروس فوت کرده و ۱۰ هزار و ۴۵۷ نفر نیز بهبود یافته‌اند.
به گفته مسئولان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تاکنون بیش از ۴۷ میلیون و ۵۰۰ هزار از نظر ابتلا به کووید ۱۹ در کشور غربالگری شده اند و طرح بسیج ملی مقابله با کرونا با قدرت در کشور در حال اجرا است و الگوی موفقی برای سایر کشورها به حساب می آید. مردم حتما برای حفظ سلامتی خود، خانواده و اطرافیان شان به سامانه salamat.gov.ir مراجعه کنند.

شهرستان پردیس با جمعیتی در حدود ۳۰۰ هزار نفر در شرق پایتخت قرار دارد.

  • نوشته شده
  • در پنجشنبه 7 فروردين 1399
  • ساعت 11
  • توسط روابط عمومی فرمانداری پردیس
  • تعداد بازدید 15