En
تاریخ : پنجشنبه 29 اسفند 1398
کد 4485

خط تولید ۲۰ هزار ماسک رایگان با تغییر کاربری در بومهن راه‌اندازی شد

با روند شیوع بیماری کرونا یک واحد تولید پوشاک زنان در بومهن، با همکاری سپاه و خیرین اقدام به تغییر محصول تولیدی خود براساس استانداردهای وزارت بهداشت کرد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از پردیس، در هفته‌های اخیر با شیوع ویروس کرونا در کشور به دلیل عدم دسترسی به ماسک، الکل و دیگر مواد ضدعفونی کننده در شرایط افزایش تقاضا از یکسو و سودجویی دلالان در احتکار این مواد و ایجاد کمبودها از سوی دیگر که وضعیت را به مراتب دشوار ساخته است، بسیاری از واحدهای تولیدی در راستای پاسخگویی به نیاز جامعه با بسیج نیروهای خود و تغییر کاربری از تولید محصولات روتین خود به تولید نیازمندی‌های بهداشتی براساس استانداردهای وزارت بهداشت، عزم خود را در همکاری با کادر درمان و مقابله با ویروس کرونا جزم کردند.

در این راستا واحدهای تولیدی شهرستان پردیس نیز با درک شرایط موجود با اقدام جهادی نیروهای سپاه و خیرین گام در این مسیر نهاده و امروز در یک حرکت خودجوش یک واحد تولید پوشاک زنانه با تغییر کاربری تمام ظرفیت خود را در خط تولید ماسک با ظرفیت روزانه 20 هزار عدد به صورت رایگان بکار گرفته است.

عبدالعظیم رضایی فرماندار شهرستان پردیس در حاشیه بازدید از این واحد تولیدی در گفت‌و‌گو با خبرنگار تسنیم اظهار داشت: برای تأمین نیازهای مردم در شرایط کنونی در تهیه دستکش و الکل مشکلی نداشتیم اما برای تهیه ماسک با کمبودهایی روبه رو بودیم که با کمک خیرین و راه‌اندازی این خط تولید نیاز اقلام بهداشتی شهرستان تکمیل می‌شود.

وی بیان کرد: تغییر کاربری این واحد تولیدی به تولید ماسک قطعاً گامی مهّم در تعادل‌بخشی به بازار عرضه و تقاضای رو به افزایش این محصول بهداشتی خواهد بود.

همچنین سرهنگ حمید حمزه‎‌خانی فرمانده سپاه شهرستان پردیس نیز با اشاره به تأمین نیاز ماسک شهروندان شهرستان پردیس افزود: با حمایت خیرین شهرستان پردیس و مجموعه سپاه پاسداران خط تولید ماسک تحت شرایط کاملاً بهداشتی و استریلیزه راه‌اندازی و به بهره‌برداری رسید.

وی سپس با اشاره به توان تولید این واحد عرضه‌کننده ماسک تصریح کرد: تلاش ما بر این است که در فاز نخست تعداد 400 هزار ماسک تولید و به صورت رایگان در اختیار مردم شهرستان پردیس، اصناف و دیگر ارگان‌های خدمات‌رسان در ایام نوروز قرار گیرد.

  • نوشته شده
  • در پنجشنبه 29 اسفند 1398
  • ساعت 11
  • توسط روابط عمومی فرمانداری پردیس
  • تعداد بازدید 11