En
تاریخ : پنجشنبه 9 مرداد 1399
کد 5012

تشدید نظارت و بازرسی شهر پردیس در موج دوم کرونا

تهران- ایرنا- فرماندار شهرستان پردیس گفت: وضعیت کرونا در پردیس از سفید به زرد تبدیل شده و تشدید نظارت و بازرسی در سطح شهرستان در دستور کار قرار گرفته است.

به گزارش ایرنا، عبدالعظیم رضایی روز پنجشنبه در حاشیه برگزاری جلسه اضطراری کمیته مدیریت و مقابله با کرونا به خبرنگاران گفت: شهرستان پردیس در ابتدای شیوع بیماری کرونا شرایط خوبی داشت و به دلیل اعلام وضعیت سفید کرونا، اولین شهرستانی بود که در آن نماز جمعه با رعایت موارد بهداشتی برگزار شد.

وی با تاکید بر اهمیت سلامت شهروندان، خاطر نشان کرد: بر اساس تصمیم استانی برگزاری نماز جمعه از هفته گذشته تعطیل اعلام شده و با توجه به تغییر وضعیت کرونا در شهرستان از سفید به زرد باید با تامل بیشتر و رعایت جوانب احتیاط، تصمیم‌گیری شود.

فرماندار شهرستان پردیس گفت: اگر شهروندی به دلیل بی‌برنامگی و تصمیم نادرست مسئولان جان خود را از دست بدهد ما در قبال سلامت او مسولیت شرعی و قانونی داریم و کسی که با تصمیم یا رفتار خود باعث شیوع بیماری و گرفتاری شهروندان بشود، باید پاسخگو باشد.

رضایی با بیان اینکه بیماری کرونا مشکلات اقتصادی زیادی را به مردم تحمیل کرده، اظهار داشت: تعطیلی مقطعی روزبازارها به منزله زنگ خطری برای مردم به منظور مراقبت در مقابل بیماری و احتیاط بیش از پیش است و بازگشایی روز بازارها با رعایت مواردبهداشتی در راستای کمک به وضعیت معیشتی شهروندان است.

وی ادامه داد: تشدید و تعدیل محدودیت‌های مقطعی برای حفظ آرامش مردم و جریان داشتن فعالیت‎های اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی برای جمعیتی در حدود ۳۰۰ هزار نفر  اجرا می‌شود.

فرماندار شهرستان پردیس با تاکید بر رعایت موارد بهداشتی در برگزاری نماز عید قربان، خاطر نشان کرد: ضدعفونی محل برگزاری نماز، رعایت پروتکل‌های بهداشتی ،رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی، توزیع نکردن نذری، رعایت حضور حداقل افراد در فضای باز و حضور حداقل ۵۰ نفر در فضای سرپوشیده برخی از شرایط برگزاری نماز عید قربان در روز جمعه، دهم مرداد ماه است.

رضایی با تاکید بر تداوم مراقبت‌های بهداشتی در ایام محرم و صفر، عنوان کرد: همه ما به ائمه اطهار (ع) ارادت داریم و اعمال محدودیت برای برگزاری مراسم عزاداری سید و سالار شهیدان(ع) بی‌توجهی به این خاندان بلندمرتبه نیست و بنا بر منویات مقام معظم رهبری در این موارد مصلحت بر اجرای دستور کارشناسان و متخصصان بهداشتی است.

وی ادامه داد: سهل‌انگاری در مورد رعایت موارد بهداشتی در زمان راه‌اندازی هیات‌های مذهبی خطر افزایش ابتلا به بیماری، قرمز شدن وضعیت شیوع کووید ۱۹ را در شهرستان به همراه دارد.

فرماندار شهرستان پردیس گفت: بر اساس آمار ارائه شده توسط «حسین آرمودیان» رئیس اداره بازرسی فرمانداری درباره وضعیت اصناف در دوران کرونا، تاکنون ۲۰ واحد صنفی در گشت‌های مشترک بازرسی پلمب شده است و در حال حاضر چهار پمپ بنزین فعال در سطح شهرستان شرایط بهداشتی مناسبی ندارد و در حمل و نقل عمومی سبک و سنگین فاصله اجتماعی رعایت نمی‌شود.

رضایی با تاکید بر تشدید نظارت‌ها، اظهار داشت: ضرورت دارد که مراکز پرتراکم جمعیتی نظیر ادارات، واحدهای تجاری، فروشگاه‌های بزرگ، فروشندگان سیار بر اساس دستورالعمل ستاد مقابله با کرونا اعمال قانون شود.

شهرستان پردیس با جمعیتی در حدود ۳۰۰ هزار نفر در شرق پایتخت قرار دارد.

  • نوشته شده
  • در پنجشنبه 9 مرداد 1399
  • ساعت 13
  • توسط روابط عمومی فرمانداری پردیس
  • تعداد بازدید 4