En
تاریخ : دوشنبه 13 مرداد 1399
کد 5019

بازآفرینی شهری بومهن در گرو مشارکت شهرندان محله های هدف

جلسه کمیته بازآفرینی بافت فرسوده شهری شهرستان پردیس به ریاست سید مهدی حسین نژاد معاون برنامه ریزی و هماهنگی امور اقتصادی فرماندار پردیس برگزار شد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی فرمانداری پردیس، این جلسه با حضور روسای ادارات ثبت اسناد و املاک، گاز، آبفا، راه و شهرسازی، دفتر نمایندگی اموال و املاک بنیاد مستضعفان شمال شرق استان تهران و نماینده شهرداری بومهن در محل فرمانداری پردیس برگزار و در ابتدا معاون فرماندار پردیس بازآفرینی بافت ناکارآمد و فرسوده شهر بومهن در محلات هدف را موجب ارتقای کیفیت زندگی ساکنان دانست و گفت: با برگزاری جلسات متعدد، نتایج مهم و تاثیر گذاری به دست آمده و مسیر انجام کار در دستگاه های متولی هموار شده است.
 
حسین نژاد تصریح کرد: اجرای هیچ طرح اجتماعی و عمرانی در شهرها بدون مشارکت شهروندان محق نخواهد شد، به ویژه در طرح های مربوط به بازآفرینی که این مشارکت برای ارتقای سرانه ها، بهبود فضای زندگی و نوسازی بافت فرسوده که کیفیت زندگی شهروندان این مناطق را افزایش می دهد، بیش از پیش مورد نیاز است و برای این منظور لازم است شهرداری بومهن به عنوان دبیر ستاد، دفاتر تسهیل گری را برای مراجعه ساکنان در محلات هدف ایجاد کند.
 
در ادامه نمایندگان شهرداری بومهن و دیگر ادارات حاضر در جلسه به بیان نظرات و پیشنهادات خود پرداختند و نماینده بنیاد مستضعفان با بیان اینکه این بنیاد آمادگی صدور اسناد مالکیت در این مناطق را به نام ساکنان پس از اخد تاییده از دستگاه های مربوطه به منظور تسهیل در دریافت مجوزها را دارد، از واگذاری 5 هزار متر زمین در شهرک امام رضا (ع) به شهرداری برای تامین سرانه فضای سبز در آینده نزدیک خبر داد.
 
در پایان و پس از ارائه توضیحات افراد حاضر مقرر شد؛ با توجه به گذشت حدود 3 سال از ابلاغ طرح بازآفرینی، شهرداری بومهن در اسرع وقت طرح ها و برنامه های خود در محلات هدف طرح بازآفرینی را به فرمانداری ارائه کند، همچنین اداره راه و شهرسازی، مشخصات اراضی با مالکیت دولتی را در محدوده و حریم شهر بومهن به فرمانداری اعلام کند.
 
بررسی ادارات خدمات رسان از تسهیلاتی که می توان در قالب طرح های تشویقی برای متقاضیان و مشارکت کنندگان در طرح های بازآفرینی در نظر گرفت، استفاده از مشاوران مجرب در حیطه شهرسازی و تدقیق بافت های فرسوده شهر در محله های هدف و برگزاری جلسات هماهنگی درون شهری با محوریت شهرداری بومهن و حضور دستگاه های خدمات رسان از مصوبات این جلسه بود.  • نوشته شده
  • در دوشنبه 13 مرداد 1399
  • ساعت 09
  • توسط روابط عمومی فرمانداری پردیس
  • تعداد بازدید 17