En
تاریخ : چهارشنبه 2 مهر 1399
کد 5235

نام هنرمند پردیسی در نمایشگاه مجازی نشریه گارلند ثبت شد

تهران- ایرنا- رئیس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی شهرستان پردیس گفت: نام عباس صالحی هنرمند رشته ساخت سازهای های سنتی در نمایشگاه مجازی نشریه تخصصی صنایع دستی بین المللی گارلند ثبت شد.

سمیه خاکپور روز چهارشنبه به خبرنگار ایرنا گفت: در منطقه آسیا- اقیانوسیه شورای جهانی صنایع دستی با همکاری مجله گارلند (Garland) که نشریه ای تخصصی در حوزه صنایع دستی است نمایشگاه مجازی معرفی صنایع دستی برگزار شد. 

وی افزود: این نمایشگاه مجازی با عنوان  به نام “ the gift of time” ، “ارمغان زمان” با موضوع " آثار تولید شده در دوره قرنطینه "برگزار شده است .

رئیس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی شهرستان پردیس با بیان اینکه  هنرمندان با ارسال مشخصات و عکس آثار خود تا ۱۱ سپتامبر مصادف با ۲۱ شهریور ماه فرصت شرکت در این نمایشگاه را داشتند، اظهار داشت: عباس صالحی یکی از هنرمندان برجسته رشته صنایع دستی در شهر پردیس است و آثار ارسالی وی در این نمایشگاه مجازی بین المللی پذیرفته و به نمایش در آمده‌است.

صنایع دستی در شرایط کرونا متحمل زیان شدند

خاکپور ادامه داد: عرضه محصولات صنایع دستی با توجه به همه گیری بیماری کرونا با رکود چشمگیری مواجه شده و هنرمندان صنایع دستی برای عرضه آثار خود در دوران شیوع کرونا، متحمل ضرر و زیان شدند.

وی با اشاره به ظرفیت بسیار خوب هنرمندان شهرستان پردیس گفت:  برای راه‌اندازی نمایشگاه مجازی دائمی صنایع دستی در شهرستان پردیس با هدف معرفی آثار و ایجاد ارتباط بین هنرمندان برنامه‌ریزی کردیم.

نمایشگاه مجازی برای ارائه آثار هنرمندان پردیس ایجاد شده است

رئیس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی شهرستان پردیس گفت: هنرمندان شهرستان در این نمایشگاه مجازی دائمی آثار خود را به علاقهمندان عرضه خواهند کرد.

شهرستان پردیس با جمعیتی در حدود ۳۰۰ هزار نفر درشرق پایتخت قرار دارد.

  • نوشته شده
  • در چهارشنبه 2 مهر 1399
  • ساعت 09
  • توسط روابط عمومی فرمانداری پردیس
  • تعداد بازدید 0