En
تاریخ : سه شنبه 8 مهر 1399
کد 5248

برگزاری جلسه شورای مشارکت های مردمی شهرستان پردیس

سومین جلسه شورای مشارکت های مردمی شهرستان پردیس به ریاست توکل لطفی معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی فرماندار و با حضور اعضای حقوقی و معتمدین شورای مشارکت های مردمی شهرستان در سالن جلسات فرمانداری برگزار شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی فرمانداری پردیس، معاون فرماندار شهرستان هدف از برگزاری جلسات شورای مشارکت های مردمی را  اتخاذ راهکارهایی برای شناسایی خیرین و جذب مشارکت ها عنوان کرد و گفت: با عنایت به محدودیت‌های موجود، کماکان در تامین هزینه های درمانی و مسکن جامعه هدف اداره بهزیستی با مشکلاتی مواجه هستیم که رفع این مشکلات  با شورای مشارکت های مردمی محقق خواهد شد.

لطفی تصریح کرد: رسیدگی به مشکلات نیازمندان منطقه قطعاً در کاهش آسیب‌های اجتماعی شهرستان تاثیر خواهد داشت و بهره گیری از پتانسیل های شهرداری ها و دهیاری ها و جلب مشارکت در کمک رسانی به مستمندان و جامعه هدف ادارات حمایتی، تاثیر مثبتی خواهد داشت.

رئیس اداره بهزیستی شهرستان نیز در ادامه به بیان گزارشی از اقدامات انجام گرفته پرداخت و گفت: از ابتدای سال بسته های معیشتی بسیار خوبی در کمک های مومنانه و مواسات بین مددجویان توزیع شده و در تلاشیم با همکاری کمیته امداد  و قرارگاه مواسات شهرستان، در زمینه تقویت مشاغل خانگی و تامین سرمایه اولیه آن و همچنین آموزش متقاضیان برای توانمند سازی جامعه هدف اقدامات گسترده ای را انجام دهیم.

در ادامه و پس از تبادل نظر حاضران مقرر شد؛ بهزیستی ضمن برنامه ریزی و ارائه لیست متقاضیان مشاغل خانگی، آموزش و صدور مجوز اشتغال کوتاه مدت را برای مددجویان تحت پوشش با همکاری فنی حرفه ای انجام دهد، همچنین برای تامین نیاز درمانی، مسکن و معیشتی جامعه هدف، مذاکراتی با ائمه جماعات مساجد و عرضه کنندگان عمده مواد غذایی و پوشاک در شهرستان انجام گیرد.

ارائه لیست مورد نیاز مددجویان تحت پوشش با توجه به شروع فصل سرما، اتخاذ تدابیری به منظور همسو سازی و استفاده از ظرفیت خیرین در راستای تقویت مشاغل خانگی از دیگر مصوبات این جلسه بود.

 
  • نوشته شده
  • در سه شنبه 8 مهر 1399
  • ساعت 12
  • توسط روابط عمومی فرمانداری پردیس
  • تعداد بازدید 10