En
تاریخ : پنجشنبه 16 بهمن 1399
کد 5599

فرمانده سپاه سید الشهدا(ع) تغییر نام گردان بیت‌المقدس پردیس به سلامت

تهران- ایرنا- فرمانده سپاه سید الشهدا(ع) استان تهران گفت: یکی از گردان های استان تهران از هفته گذشته تبدیل به گردان‌های سلامت شده و دستورالعمل آن روز گذشته مصوب و از امروز رسته دوم گردان بیت‌المقدس پردیس با عنوان امداد، نجات و سلامت فعال می‌شود.

«محمد باقر ذوالقدر» روز پنجشنه در حاشیه آیین تقدیر از مدافعان سلامت در مسجد الغدیر شهر پردیس، در جمع خبرنگاران اظهار داشت: علاوه بر پایگاه های مقاومت، فعالیت های گروه ها و تیم های مختلف نظارتی، حمایتی و رصدی در استان تهران این گردان به طور خاص برای کویید۱۹ آموزش می بینند و در بخش های مختلف فعالیت دارند.

این مقام مسئول ادامه داد: در استان تهران تاکنون،ساکنان بیش از یک میلیون خانه در طرح شهید سلیمانی غربالگری شده و آموزش دیدند و با کمک کادر بهداشت و درمان نیازمندی های آنها بررسی و مرتفع شده است.

فرمانده سپاه سید الشهدا(ع) استان تهران افزود: علاوه بر ستاد، نواحی،حوزه و یگان، فعالیت های مدافعان سلامت در  ۴۲۸ نقطه در استان تهران انجام می‎ شود و در این نقاط بیش از ۱۰ هزار نیرو به صورت مستقیم فعال هستند.

ذوالقدر گفت: در تمام شهرستان های استان تهران مسئولان، خیرین، داوطلبان، بسیجیان و مردم باهمراهی نقش ایفا کردند و بر اساس آمار در مدافعان کار اطلاع رسانی، آموزش و آزمایش کرونا را برای  ۷۵ درصد از ساکنان استان تهران انجام دادند.

فرمانده سپاه سیدالشهدا(ع) استان تهران افزود: با کمک خیرین تا کنون بیش از ۵۰۰ هزار بسته حمایتی در استان تهران تامین و درب منازل تحویل شده است اما این آمار دقیق نیست زیرا بسیاری به صورت پنهانی این کار خیر را انجام و ادامه می‌دهند.

ذوالقدر ادامه داد: خیرین ۷۰ عدد تبلت را در کهریزک برای دانش آموزان بی بضاعت تهیه و تحویل دادند.

پنج هزار بیمار مشکوک به کرونا در پردیس معاینه شدند

رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان پردیس گفت: از ابتدای همه گیری بیماری کرونا، مراکز منتخب ۱۶ و ۲۴ ساعته فعال شده و در حدود پنج هزار و ۴۸ بیمار مشکوک به کرونا معاینه  شدند که از این تعداد نتیجه آزمایش کرونای یک هزار و ۹۲۱ نفر از آنها مثبت قطعی بود.

«سعید آسیایی»  ادامه داد: در حدود ۲۶۸ نفر از شهروندان شهرستان پردیس به دلیل وضعیت وخیم در بیمارستان های دماوند، امام حسین(ع)، شهدا و مسیح دانشوری بستری شدند و از ابتدای همه گیری بیماری کرونا تا امروز ۷۰ نفر از شهروندان جان خود را از دست دادند.

وی با اشاره به جزئیات اجرای طرح سردار سلیمانی، اظهار داشت:در این طرح با تشکیل ۱۷ تیم و بررسی وضعیت  روزانه ۲۰۰ نفراز شهروندان، تا کنون ۷۵درصد از جمعیت شهرستان پردی غربالگری شده اند.

بیماری کرونا فرصتی برای راه اندازی بیمارستان الغدیر بومهن است

فرماندار شهرستان پردیس گفت: ساختمان بیمارستان خیر ساز الغدیر شهر بومهن سالهای پیش ساخته شده است، کمک هایی برای راه اندازی آن مورد نیاز است و با توجه به نیاز بیش از پیش به خدمات درمانی در دوران کرونا، تهدید این بیماری را به فرصت راه اندازی بیمارستان تبدیل کنیم.

«عبدالعظیم رضایی» با اشاره به ضرورت اورژانس و تجهیزات بیمارستانی در زمان بروز حوادث جاده ای، اظهار داشت: این شهرستان در مسیر تردد استانهای شمالی با بیش از ۲۰۰ هزار تردد قرار گرفته و با توجه به نداشتن بیمارستان، حوادث جاده ای نگرانی زیادی برای ما ایجاد می کند.

وی ادامه داد: در شرایط سخت اقصادی امروز، ساخت بیمارستان دیگر زمان بر است و  جهیز بیمارستان خیر ساز الغدیر راهکار مناسب تری برای تسریع بهره مندی شهروندان از خدمات درمانی است.

شهرستان پردیس با جمعیتی در حدود ۳۰۰ هزار نفر در شرق پایتخت قرار دارد.

  • نوشته شده
  • در پنجشنبه 16 بهمن 1399
  • ساعت 16
  • توسط روابط عمومی فرمانداری پردیس
  • تعداد بازدید 42