En
تاریخ : يکشنبه 19 بهمن 1399
کد 5624

افتتاح کارخانه با ظرفیت تولید سالانه ۱۴۴ میلیون مداد در پردیس

تهران- ایرنا- در هشتمین روز از دهه مبارک فجر، کارخانه تولید مداد سیاه، رنگی و طراحی با ظرفیت تولید سالانه ۱۴۴ میلیون مداد در ناحیه صنعتی خرمدشت پردیس افتتاح شد.

فرماندار شهرستان پردیس عصر شنبه در حاشیه آیین افتتاح کارخانه گفت در جمع خبرنگاران اظهار داشت: این کارخانه تولید کننده مداد با سرمایه گذاری ۸۵ میلیارد تومان و اشتغالزایی مستقیم برای ۴۰ نفر راه اندازی شده است.

وی گفت: تولید کنندگان با هزینه های بسیار سنگین و بی ثباتی قیمت ها و مشکلات اداری مواجه هستند و انجام دادن کار تولیدی و حفظ اشتغال در این روزها نیاز به کفش آهنین و اراده پولادین دارد.

رضایی  با اشاره به مشکلات تحریم های ظالمانه علیه ایران اسلامی ، اظهار داشت: مردم ما در مقابل تحریم ها ایستادند و بابت این ایستادگی هزینه گزافی پرداخت کردند اما از این آزمون سربلند بیرون آمدند.

مواد اولیه را با ارز آزاد وارد می کنیم

مدیر عامل شرکت مداد سازی با اشاره به مشکلات واردات مواد اولیه ، اظهار  داشت: برای راه اندازی بدون استفاده از تسهیلات دولتی ۸۵ میلیارد تومان سرمایه گذاری کردیم و در حال حاضر ۴۰ اشتغال مستقیم و در بخش های تامین ،بسته بندی و حمل و نقل اشتغالزایی غیر مستقیم داشتیم.

وی با بیان اینکه شیوع بیماری کرونا  افتتاح و بهره برداری از کارخانه را به تاخیر انداخت ، اظهار داشت: اواخر سال ۹۸ ماشین آلات خارجی را وارد و تجهیزات داخلی را تامین کردیم و نصب آن در حدود یک ماه طول کشید و با شیوع بیماری کرونا ، کارها متوقف شد.

مدیرعامل کارخانه مداد سازی ، اظهار داشت: در حال حاضر کارخانه با تولید در طول یک میلیون قراص ( هر یک قراص ۱۴۴ عدد مداد است) راه اندازی شده است و برای توسعه تولید برنامه ریزی داریم.

جهانشاهی گفت:  از سال ۸۸  در کارخانه دیگر با کمک متخصصان کار آزموده در تولید مداد ،نخستین مداد پلیمری را در ایران تولیدکردیم ، تمام مواد اولیه داخلی هستند و برای ساخت مداد نیازی به واردات چوب و مغز نداریم.

وی ضمن گلایه از مشکلات تولید کنندگان برای راه اندازی کارخانه و یا کارگاه تولیدی ، اظهار داشت: تامین انشعابات برق، گاز، آب  و نگرانی بابت قطع برق ، مالیات، دستمزد کارگر بخشی از نگرانی تولید کنندگان است و پی گیری نامه های اداری برای دریافت مجوز وقت گیر و مشکل ساز است در این راستا نیازمند توجه بیشتر دولت به تولید کنندگان هستیم.

شهرستان پردیس با جمعیتی در حدود ۳۰۰ هزار نفر در شرق پایتخت قرار دارد.
 

  • نوشته شده
  • در يکشنبه 19 بهمن 1399
  • ساعت 10
  • توسط روابط عمومی فرمانداری پردیس
  • تعداد بازدید 21